Dzintars.
Tautas medicīnā jau kopš seniem laikiem dzintaru uzskata par brīnumlīdzekli cīņā ar visām slimībām. Organisma vispārējai attīrīšanai un vairogdziedzera darbības normalizēšānai jānēsā dzintara krelles.
Litoterapeiti apgalvo, ka ar dzintara palīdzību var izārstēt daudzas kaites, piemēram, matu un ādas slimības, dzirdes un redzes bojājumus, bronhītu, astmu, kuņģa saslimšanas, urīnceļu infekcijas, nervu saslimšanas (depresijas un citas).
Daudzu valstu mitoloģijā pastāv ticējums, ka dzintara gabalos dzīvo gari.
Baznīcas ceremoniju veikšanai bieži izmantoja dzintara priekšmetus. Krievijas patriarham Nikonam bija dzintara zizlis. Senajā Grieķijā uzskatīja, ka dzintaram piemīt Venēras īpašības un Saules spēks. Dzintara gabali, iekš kuriem nonāca kukaiņi vai lapas, tika uzskatīti par spēcīgiem maģijas instrumentiem, kas ir spējīgi darīt gan labas, gan ļaunas lietas. Maģiskās dzintara īpašības ir gan daudzveidīgas, gan ārstnieciskas. Piemēram, dzintara krelles jānēsā barojošajām mātēm, lai mazulim veidojas jautrs un labs raksturs.
Neapstrādāta dzintara gabals jāliek blakus spilvenam, lai atbaidītu ļaunos garus tad, kad cilvēks ir īpaši neaizsargāts — miega laikā. Šis minerālis ir spējīgs mierināt bēdās nonākušos cilvēkus, tas dod atvieglojumu un cerību.
Mājokļa aizsardzībai no ugunsgrēka un zibens ir jāglabā dzintara priekšmeti mājās.
Dzintars īpaši ir to ļaužu akmens, kas dzimuši Lauvas zīmē. Lauvas zvaigznājā dzimušajām sievietēm jānēsā aizsargi gredzenu un auskaru veidā,tie pasargā no noskaušanas. Vīriešiem Lauvām dzīvesspēka un intuīcijas pastiprināšanai jānēsā dzintara manžetpodziņas, kaklasaišu kniepadatas, breloki.
Ārstnieciskās īpašības:
Praktiski nav tādu slimību, no kurām dzintars nevarētu izdziedināt.
To ļoti aktīvi izmanto medicīnā. Tas palīdz pie galvassāpēm, angīnas, mazina straujas asinsspiediena svārstības. Uzlabo liesas darbību, sirdsdarbību, mazina zobu sāpes, ārstē matu un ādas slimības, dzirdes un redzes slimības, bronhītus, astmu, zarnu trakta saslimšanas, urīnizvadceļu infekcijas, nervu saslimšanas, depresijas palīdz pie daudzām citām saslimšanām.
Dzintars uzlabo asinis, limfu, audu šķidrumus, palīdz pie locītavu slimībām, pie varikozu vēnu paplašinājuma, noņem iekaisumu un atjauno venozo vārstuļu darbību.
Mūsdienu medicīnā ir atzīmēta dzintara spēja pretoties hemolīzei (eritrocītu noārdīšanās).
Palīdz pie mastopātijas, cistām, miomām, citiem audzējiem, tostarp ļaundabīgiem, palīdz ārstējot bruku, lipomas. Tas skaidrojas ar patoloģisko šūnu dalīšanos bremzēšanu, kas sekmē kaitīgo šūnu atmiršanu un audzēju uzsūkšanos.
Dzintars satur jodu, tādēļ kreļļu nēsāšana ieteicama ārstējot vairogdziedzera saslimšanas un to profilaksei. Tajā ir arī citi elementi (dzelzs, magnijs, kalcijs, cinks un citi), kuri ir nepeiciešami organismam, kā arī dzintarskābes sāļi, kas aktivizē vielmaiņu, gremošanu sistēmu, veicina pretiekaisuma darbību. Medicīniskās dzintarskābes darbības diapazons ir ļoti plašs: tā stimulē nervu sistēmu, sekmē hemoglobīna palielinājumu, uzlabo nieru un zarnu trakta darbību, pielietojas kā pretstresa, pretiekaisuma un antitoksiskais līdzeklis.
Uzmanību viltojumi!: Īsts dzintars negrimst sālsūdenī. Paberzēts ar vilnas lupatiņu tas elektrizējas. Dedzinot to ir izteikta sveķu smaka.