Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
245

Šajā pasaulē netrūkst tādu vietu, kas šķiet sevī glabā šaušalīgus noslēpumus un ir pilnas ar atbalsīm uz to tumšo pagātni. Viena no šādām vietām ir biezu mežu un kalnu reģions ārpus Losandželosas, Amerikas Savienotajās Valstīs, kas kļuva par nulles zonu veselai virknei, dīvainu un baisu mazu bērnu pazušanas gadījumu, kas līdz pat šai dienai palikuši neatrisināti un turpina izraisīt diskusijas un debates. Vai šeit notiek kas pārdabisks, vai arī pie vainas bija viens notiesāts sērijveida bērnu slepkava? Šajā rakstā mēģināsim rast atbildes.

Losandželosas apgabalā... Autors: Kornēlijs Zipidrics Kalifornijas pazudušo bērnu mežs
Attēls no: www.yelp.com
1.

Losandželosas apgabalā, Dienvidkalifornijā, atrodas San Gabriela un Sjerrapelonas kalni, un šīs neskartās dabas plašumos, netālu no milzīgās Losandželosas, atrodas Andželosas Nacionālais mežs. Ar pavisam 700,176 akru platību, mežs ietver lielas aizsargājamās zemes platības, kas ņemot vērā to tuvumu tik blīvi apdzīvotai megapolei kā Losandželosa, ir joprojām ļoti pirmatnējā stāvoklī. Tas ir iecienīts galamērķis atpūtas cienītājiem no visa reģiona, un ir pazīstams ar skarbo, bet neskarto dabu. Andželosas Nacionālais mežs ir pazīstams arī dēļ vairākiem neizskaidrojamiem bērnu pazušanas gadījumiem, kas gadiem ilgi šo vietu ietinuši tumšā noslēpumainības plīvurā.

1956gada augustā 11 gadus... Autors: Kornēlijs Zipidrics Kalifornijas pazudušo bērnu mežs
Attēls no: www.befunky.com
2.

1956.gada augustā 11 gadus vecā Brenda Hovela atceļoja uz Kaliforniju no Ziemeļkarolīnas, lai apciemotu savu māsu. Viņa ātri sadraudzējas ar 13 gadīgo kaimiņu zēnu Donaldu Lī Beikeru. 1956. gada 6. augusta rītā abi bērni ar divriteņiem brauca apskatīt San Gabriela kanjona reģionu. Tā būs pēdējā reize, kad viņus kāds redzēs vai dzirdēs. Kad abi bērni nepārradās, tika uzsākta masveidīga apkārtnes pārmeklēšana, kuru uzsāka policijas un jūras kara flotes apvienotais personāls, kā arī simtiem brīvprātīgo, kas izstaigāja mežu krustu šķērsu, meklējot jebkādas bērnu pazīmes, taču pēc vairāku dienu pūliņiem, viss ko viņi spēja atgūt bija Brendas divritenis un Donalda jaciņa, kas tika atrasta pie Morisa aizsprosta, apmēram ceturtdaļjūdzes attālumā no vietas, kur viņi tika redzēti pēdējoreiz. Pēc diviem mēnešiem tika atrasts arī Donalda divritenis. To bija atradis students no Glendoras pamatskolas, kurš apgalvoja, ka atradis to mežā neilgi pēc tam, kad abi pazuda. Vairs nekas no bērniem netika uziets, un šķita, ka viņi vienkārši izkūpējuši gaisā.

Nākamajā gadā 1957 gada... Autors: Kornēlijs Zipidrics Kalifornijas pazudušo bērnu mežs
3.

Nākamajā gadā, 1957. gada pavasarī, reģionā notika vēl viena neizskaidrojama pazušana. 1957. gada 23. martā Eldons Boumens un viņa svainis Gordons Viks, kopā ar saviem mazajiem bērniem, no kuriem vecākais bija 8 gadus vecais Tomijs Boumens, devās pārgājienā uz Arojo Seko, Altadenā, Kalifornijā. Kaut kad pārgājiena laikā Tomijs aizskrēja pa priekšu visiem pārējiem un nozuda no redzesloka aiz kāda līkuma. Kad pārējie sasniedza to pašu līkumu, zēns vairs nebija nekur atrodams. Kopš tā laika neviens viņu nav redzējis. Sākumā ģimene pieņēma, ka viņam jābūt tuvumā, jo viņš tur tikko bija un viņa mājas atradās tikai kādas jūdzes attālumā, bet saucot viņa vārdu, atbilde netika saņemta, un varas iestādes drīz vien tika informētas. Meklētāji ātri sapulcējās un pārmeklēja teritoriju. Visiem likās, ka Tomijs nekur tālu nav varējis aiziet un drīz tiks atrasts, taču, kad meklēšana iestiepās jau otrajā nedēļā un no Tomija joprojām nebija nekādas vēsts, kļuva skaidrs, ka noticis kas šausmīgs. Viņš bija vienkārši izgaisis, atstājot ģimeni un policiju pilnīgi apjukušus. Vienīgais iespējamais pavediens šajā lietā pienāca 2 nedēļas pēc neizskaidrojamās zēna pazušanas, kad uz Boumenu ģimenes mājas adresi pienāca savāda, anonīma vēstule, kurā tika apgalvots, ka zēns joprojām ir dzīvs un atrodas neindificēta pieauguša vīrieša sabiedrībā, un pēc tam vēl vienā vēstulē bija teikts, ka viņš dzīvo Oklahomā. Taču nav skaidrs vai šie bija īsti pavedieni, un galu galā tie nenoveda ne pie kā. Tomijs Boumens nav ticis atrasts līdz šai dienai.

Nākamais bērns kas pazuda... Autors: Kornēlijs Zipidrics Kalifornijas pazudušo bērnu mežs
Attēls no: www.befunky.com
4.

Nākamais bērns, kas pazuda mežā, bija 6 gadus vecais Brūss Hovards Krēmens, kurš kopā ar lielu grupu, kas sastāvēja no 80 citiem bērniem un pieaugušajiem, bija devies pārgājienā pa Andželosas nacionālo mežu. 1960. gada 12. jūlijā Brūss gāja kopā ar dažiem citiem bērniem un vienu pieaugušo uzraugu aptuveni 300 jardu attālumā no nometnes, kad viņš sāka justies noguris un tika nosūtīts atpakaļ uz nometni, kas bija redzeslokā. Kad zēns jau gandrīz bija sasniedzis nometni, uzraugs pagriezās un pievērsās pārējiem bērniem, taču Brūss tā arī nesasniedza galamērķi. Kad pēc dažām minūtēm grupa apjauta, ka viņš ir pazudis, viņi veica plašus meklējumus, kuros pēcāk iesaistījās arī policija un brīvprātīgie, taču mazais Brūss bija izgaisis. Tobrīd varas iestādes uzskatīja, ka Brūss ir apmaldījies mežā un sastapies ar kaut kāda veida briesmām, jo reljefs bija bīstams ar tā biežajām klintīm un gravām. Mazā zēna ķermenis nekad netika atrasts un neviens nezina, kas notika.

Scaronīs lietas būs mīklas... Autors: Kornēlijs Zipidrics Kalifornijas pazudušo bērnu mežs
Attēls no: tonsoffacts.com
5.

Šīs lietas būs mīklas izmeklētājiem, un nekādi jauni pavedieni vai pierādījumi neparādīsies līdz 1970.gada 6.martam, kad kāds vīrietis, vārdā Maks Rejs Edvardss, 51 gadu vecs, ieies Losandželosas policijas departamenta stacijā Fūthilas pilsētā un mierīgi atzīsies, ka laikā no 1953. līdz 1970. gadam ir seksuāli izmantojis un nogalinājis 6 bērnus. Starp viņa pieminētajiem bērnu vārdiem bija arī pazudušie Brenda Hovela un Donalds Beikers. Policija lūdza Edvardsu aizvest viņus uz vietām, kur viņš bija noslēpis līķus, lai beidzot atrisinātu šīs pazušanas lietas reizi par visām reizēm. Tomēr viņiem nācās piedzīvot vilšanos: kad Edvardss viņus aizveda uz vietām, kur, kā viņš apgalvoja ir noslēpti nogalinātie bērni, policija neatrada nekādas pazīmes, ka tur vispār būtu bijis kāds līķis, un viņš netika apsūdzēts Brendas un Donalda pazušanā. Lai vai kā, tika savākti pierādījumi tam, ka Edvardss ir sērijveida bērnu slepkava un izvarotājs un galu galā tiesa viņu atzina par vainīgu Gerija Rošē, Donalda Alena Toda un Stellas Dārlenas Nolanas slepkavībās, par kurām viņam tika piespriests nāvessods, bet viņu turēja aizdomās arī par citu bērnu pazušanu un nāvi, tostarp Brendas Hovelas, Donalda Beikera un Tomija Boumena. Patiešām, tiesas prāvas laikā un laikā, kad viņš sēdēja cietumā, Edvardss atklāti un neatlaidīgi apgalvoja, ka stāv aiz visām trim Andželelosas meža pazušanas lietām, un bieži vien lielījās, ka ir nogalinājis līdz pat 18 bērniem visā Losandželosas apgabalā, kur viņš kā lielceļu konstrukciju darbinieks strādāja pie smagajām iekārtām. Diemžēl nebija nekādu pierādījumu, kas ļautu viņu sasaistīt ar kādu no šiem gadījumiem, un viņš pakārās ar strāvas vadu savā cietuma kamerā Sankventinas cietumā. Dīvainā kārtā, neilgi pirms pašnāvības, Edvardss uzrakstīja vēstuli, kurā atsauca lielāko daļu savu atzīšanos, un tā vietā nāvēs vainoja kādu noslēpumainu personu, ko viņš devēja par "Billy the Cripple", bet varas iestādes norādīja uz šo anti-atzīšanos kā vienkārši garīgi slima prāta izpausmi.

Edvardsa nāve vēl nebija... Autors: Kornēlijs Zipidrics Kalifornijas pazudušo bērnu mežs
Attēls no: www.befunky.com
6.

Edvardsa nāve vēl nebija izmeklēšanas beigas gan policijas departamenta, gan neatkarīgo izmeklētāju acīs, kuri patiesi uzskata, ka visu pierādījumu gaismā, viņš ir atbildīgs par Hovelas, Beikera, Boumena un Krēmena noslēpumainajām pazušanām, un viņi turpina tās pētīt. Lai gan šīs lietas joprojām oficiāli skaitās atvērtas, ar retiem atjauninātas intereses uzplaiksnījumiem par tām, visu minēto bērnu līķi nekad nav atrasti, un viņu pazušana joprojām nav atrisināta. Vai dīvainās pazušanas Andželosass mežā bija Maka Reja Edvardsa rokudarbs? Varbūt vainīgs ir kāds cits? Vai arī šie bērni vienkārši apmaldījās un kļuva par upuriem šī reģiona skarbajiem laika apstākļiem un mežā sastopamajām briesmām? Lai vai kas notika, ir ļoti dīvaini, ka viņi pazuda bez pēdām tik īsā laikā. Piemēram, Boumena un Krēmena gadījumos, upuri bija pazuduši no redzesloka tikai uz dažām minūtēm, tomēr, neraugoties uz tūlītējiem, intensīviem meklējumiem, netika atrasti. Ja tas bija Edvardsa rokudarbs, tad viņam ļoti padevās tas, ko viņš darīja. Varbūt pēc kāda laika mēs saņemsim atbildes, kas notika ar šiem pazudušajiem bērniem, bet līdz tam laikam viņi turpinās vajāt dīvainas, neatrisinātas pazudušo personu lietas, un Andželosas mežs joprojām paturēs savus tumšos noslēpumus pie sevis.

1
245
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Roterdama avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa ZeltrocisMedaļa Dienas doma
  Roterdama 24.03.19 20:55
2
0

Jācer, ka mūsdienās tur bērni vairs nezūd.

Anonīms
Anonīms 24.03.19 07:06
1
0

elementāri. pec slepkavas nāves bērni turpināja pazust?

Anonīms
Anonīmspajan 24.03.19 13:16  
1
0
Angeles mežu tulkojumi kā “ Endželesa “, bet pilsēta Los Angeles tiek tulkota “Andželosa”, kur loģika ?!?
Anonīms
Papa 24.03.19 17:32  
1
0
700.176 akri meža ko vietējie iedzīvotāji pārmeklēja krustu shkjersu !!! Viņi vēl šodien nebūtu visu izstaigajusi...
Anonīms
Anonīms 27.03.19 10:08
1
0

Es arī piekrītu, ka nav iespējams "izķemmēt" 700,176 akru platību. Tie ir ~2800 km2, kas ir vairāk nekā lielāko Latvijas novadu teritorijas.

Anonīms
JOHO 06.04.19 17:27
1
0

visa amerika ir veins vienīgs melanis nelaimju caurums--kaut ātrāk uzsprāgtu jeloustouna svulkān sun noslaucītu to salašņu zemi no pasaules!!

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 24.03.19 17:35  
0
0
Lol :O
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.03.19 14:37
0
0

Biedējoši.