Kas gan varētu notikt,ja mūsu visu varenā enerģijas un siltuma devēja - Saule pazustu no debesīm? Vai mēs visi mirtu? Nūū... Teorētiski, Jā, bet lielākā daļa būs šokēta par to, kas tieši notiktu, ja saule vienkārši izgaistu!
Ja no debesīm pazustu Saule...84
Ja pazustu saule, pazustu arī liela daļa gravitācijas. Saules gravitācija ir tikpat spēcīga,kā cilvēka gravitācija 0.75 metru attālumā. Tas nozīmē,ja tu nostāsies 75cm attālumā no cita cilvēka, jūsu savstarpējā pievilkšanās būs tikpat spēcīga, cik saules gravitācija, attiecībā pret zemi. Mēs to nejūtam, bet tā tur ir.
Ja saule pazustu,mēs to neredzētu uzreiz,jo saule ir diezgan lielā attālumā no mums. Kamēr mēs sāktu redzēt,ka saules nav,tikmēr jau būtu pagājušas vairāk kā 8 minūtes. Skaitlis mazs, bet no zinātnes viedokļa - milzīgs . Teorētiski, saule NEVAR pazust,bet tā var iziet caur "kvantu tuneli", lai gan šāds process notiktu miljardiem miljardu gadu un nav vērts apspriešanai,mēs to tāpat darīsim. Kā zeme iztiktu bez saules?
Ja saule pazustu, tad gaisma mums būtu aptuveni vēl 8 minūtes. Kas notiktu pēc tam? Visu laiku būtu nakts. Vēl tumšāk,kā nakts,jo nebūtu arī mēness atspīdums! Kāds arābu astrologs izrēķinājis,ka piena ceļš mums rada 1/300 no pilnmēness spožuma. Tas ir... maz..
Uz sitiena apstātos Foto sintēze. Visi augi lēnām izmirtu, jo tiem ir vajadzīga saules gaisma. Bez fotosintēzes 99.9% augu radītā produktivitāte beigtos. Bez tās,augi nevarētu ražot gaisu no ogļskābās gāzes. Cilvēkam lēnām sāktu pietrūkt gaiss, bet ar iekrātajām gaisa rezervēm mums pietiktu vēl tūkstošiem gadu! Lielie augi, kā koki, nemirtu uzreiz,jo tiem ir uzkrāts pietiekams daudzums cukura,lai tie varētu izdzīvot vēl vairākus gadus.
Lielo koku un augu problēma varētu būt.. Nu,ka zeme paliks ļoti,ļoti auksta... Pagaidām,uz zemeslodes vidējā temperatūra ir ļoti patīkami 14-15grādi,pēc celsija. Pēc pirmās nedēļas temperatūra būtu aptuveni 0 grādi,pēc celsija. Sākumā mēs varētu izdzīvot,bet pēc tam... Pēc nodzīvota 1 gada,vidējā temperatūra uz zemes būtu -73 grādi,pēc celsija.
Vienīgās vietas, kur cilvēks varētu normāli padzīvot gadu pēc saules pazušanas būtu Islande vai Jeloustounas dabas rezervāts. Kāpēc tieši šīs divas? Šajās vietās ir paaugstināta ģeotermāla aktivitāte,tas nozīmē,ka tur tiek vairāk koncentrēts zemes siltums. Zemes kodols ir 5000 grādu pēc celsija karsts,tāpēc vietās,kā Jeloustouna vai Islande būtu iespējama dzīvība.
Ar laiku kļūtu tik auksts, ka skābeklis iegūtu cietu formu. T.I - tev būtu jāiznāk no savas siltās mājiņas,jāpaņem spainītis un jāsaliek tajā skābeklis,jāienes atpakaļ un jāizkausē,lai tikai varētu dzīvot! Kamēr cilvēkam nebeigsies pārtikas resursu un siltums,tas tik tiešām varētu izdzīvot,tikai no ģeotermāla siltuma!
Lai cik dīvaini tas neliktos,okeāni nekad neaizsaltu pilnībā! Pie paša okeāna dibena paliktu šķidrs ūdens,jo zeme to sildītu. Lai cik neticami tas neliktos,tur var pastāvēt dzīvība! Ir organismi,kas rada skābekli,nevis fotosintēzes,bet gan Čemosintēzes (Chemosyntesis) rezultātā. Tas nozīmē,ka ir organismi,kas rada skābekli no siltuma!
ar laiku mēs mirtu vai nu no skābekļa zuduma vai arī izķepurotos! Kā gan mēs varētu izķepuroties? Iedomājies,ja zeme darbotos,kā kosmosa kuģis,kas vienkārši lido taisni? ar laiku tā "ieķertos" citas saules orbītā, kur iespējams, atkal varētu atsākties dzīvība un organismi, kas izdzīvoja IESPĒJAMS varētu radīt jaunu zemi.. Jaunu dzīvību....