Fen šui nozīmē vējš un ūdens. Tā ir sena ķīniešu sistēma, kas atklāja, kā dažādus objektus - ēkas, ainavas, mēbeles - harmonizēt ar Visuma dabisko enerģiju. Fen šui ir mācība par to, kā ļaut ci enerģijai brīvi plūst, kā nodrošināt, lai tās kustības ceļi nekur netiktu bloķēti. Šīs mācības nosaukumu mēdz izrunāt dažādi, piemēram, kontinentālajā Ķīnā tas izklausās pēc fūn švei, Honkongā pēc fuņ sui bet rietumos ir pieņemts teikt fen šui.
Fen šui mācība ir sarežģīta, bet praktiski noderīga. Sākotnēji šīs zināšanas bija slepenas un tika izmantotas vienīgi imperatoru un augstmaņu labā, taču gadsimtu gaitā tās ir kļuvušas plaši pazīstamas un daudzviet pasaulē, sevišķi Austrumos, tiek aktīvi izmantotas. Pareizi pielietota, fen šui mācība sola vairot enerģiju, laimi un veiksmi. Lai gan ci plūsmas ceļi dabas vidē ir tikpat klusi un neredzami kā cilvēka ķermenī, fen šui praktizētājs spēj tos atklāt visdažādākajos veidos, bieži vien lietojot kompasu. Pirmie kompasi tika tiešām radīti Ķīnā tieši tādam nolūkam. Tas notika jau 2. gadsimtā p.m.ē., taču tikai 12. gadsimtā eiropieši sāka izmantot kompasu navigācijā.
Ņemot vērā fen šui filozofiju, pirms ēkas būvēšanas, dārza projektēšanas vai istabas pārkārtošanas ir jāveic daudzi aprēķini. Ir jāņem vērā pieci virzieni uz ziemeļiem, dienvidiem, austrumiem, rietumiem un uz centru, pieci ķīniešu elementi ūdens, uguns, zeme, koks un metāls, kā arī pieci tiem atbilstošie simboliskie radījumi.