Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
828

Tālāk aprkastītie notikumi risinājās Anglijā, Enfieldas pilsētā no 1977-78. gadam. Par poltergeista uzbrukuma mērķi kļuva divas māsas vecumā 11 un 13 gadi. Psihisko pētījumu biedrība apgalvoja, ka notikumi ir īsti, bet psiholoģijas profesors Anita Gregorija apgalvoja, ka meitenes ir tēlojušas par labu ziņu reportieriem. Skeptisko pētījumu komiteja kopā ar magiem kritizēja izmeklētājus par viņu lētticību, pārāk viegli dažādos notikumu interpretējot kā pierādījumu blēdībai.

Poltergeista aktivitāte tika plaši atspoguļota valsts lielākajos laikrakstos kā Daily Mail un Daily Mirror. Notikumiem ir veltītas daudzas dokumentālās un mākslas filmas, tie ir aprakstīti grāmatās. Nākamajā gadā iznākošajai filmai Conjouring 2 pamatā ir šie notikumi.

Kas tajos bija tik īpašs? Divu gadu laikā mājas iemītnieki piedzīvoja daudz mēbeļu levitācijas gadījumus. Dažādas dēmoniskas balsis un skaļus trokšņus. Saudauzītus traukus un akmeņu mešanu. No visiem gadījumiem biedējošākais bija māsu levitācija. Lai arī ne visi tic, ka tas notika un nebija krāpniecība, tas būtu jocīgs veids, kā meitenēm pievērst uzmanību.

Tas notika Enfieldā... Autors: Lestets Enfieldas poltergeists (pievienots video)
1.

Tas notika Enfieldā, Ziemeļlondonā, 284 Green street. 1977.g. augustā vientuļā māte Peggy Hodgson ievācās mājā kopā ar četriem bērniem. Līdz sākumam ilgi nebija jāgaida - 30. augustā sākās spokošanās. Naktī sāka trīcēt bērnu gultas. Tas pastiprininājās līdz nākamajai naktij, kad bērnu skapis sāka sisties pret sienu. Peggy izsauca policiju. Policiste, kas ieradās pie ģimenes, ne tikai novēroja kā krēsls pārvietojas pats no sevis, bet arī aizpildīja ziņojumu, ko vēlāk apliecināja ar zvērestu.

Notikumi kā... Autors: Lestets Enfieldas poltergeists (pievienots video)
2.

Notikumi kā iepriekšminētie kļuva biežāki un agresīvāki. Lego klucīši un rotaļlietas lidoja pāri istabai, atsitoties pret sienām, dažreiz pret cilvēkiem. Vēlāk poltergeista aktivitāte fokusējās uz abām māsām - Margaretu un Džanetu. Tā turpinājās vienlaicīgi pat, ja viena no māsām neatradās mājā. Gadījās, ka Margareta kliedza, ka viņa nevarot pakustēties, jo kāds viņu turot. Viņu atrada uz trepēm, ar kāju izstieptu aiz viņas.

Nevajadzēja ilgi gaidīt, lai rastos aizdomas par krāpniecību. Džaneta atzinās mātei, ka dažkārt viņa mēģināja apkrāpt izmeklētajus, lai tos pārbaudītu. Psihisko pētījumu biedrības izmeklētāji, kuri pētīja notikumus, izteica apgalvojumu, ka viņus netraucē, ja bērni mēģina mānīties, jo viņi ir redzējuši notikumus paši savām acīm, kurus bērniem nav iespējams paveikt. Šie apgalvojumi kļuva daudz ticamāki pēc tam, kad gars savā kontrolē ieguva Džanetu.

Sākumā ta bija dīvaina... Autors: Lestets Enfieldas poltergeists (pievienots video)
3.

Sākumā ta bija dīvaina klikšķināšana, svilpošana, pat riešana Džanetas tuvumā. Lai arī lūpas palika nekustīgas, trokšņošana pārveidojās par dialogu, kad izmeklētājs Guy Lyon Playfair mēģināja sarunāties ar garu. Vīrieša balsī, bet Džanetas mutes, gars iepazīstināja sevi kā Bil Wilkins. Viņš agrāk esot īrējis māju un pirms nāves esot palicis akls. Nomiris esot pirmajā stāvā, stūrī guļot krēslā. Žurnālistiem izdevās iegūt apstiprinājumu šim stāstam no mirušā īrnieka dēla, kuram nebija ne mazākās nojausmas par notiekošo mājā.

Diskusijas ilgi neturpinājās ar Bil Wilkins, bet fiziskās izpausmes kļuva agresīvākas. Gultas pacēlās gaisā gandrīz 30 cm pirms nokrist atpakaļ. Mēbeles visā mājā gāzās apkārt vai arī slīdēja pāri istabai. Džanetu savukārt piemeklēja lēkmēm līdzigi stāvokļi pirms viņa sāka levitēt.

Levitācija lielākoties... Autors: Lestets Enfieldas poltergeists (pievienots video)
4.

Levitācija lielākoties notika ap plkts. 3.00. Lai to novērotu istabā tika izvietotas kameras, kas automātiski ieslēdzās uz kustību un fotografēja 0,5 sekundes intervālu. Dažkārt levitācija bija īpaši nežēlīga. Pārējie bērni devās gulēt uz pirmo stāvu, pēc kāda laika atskanēja drausmīgs troksnis un sprādziens. Mātei istabā pavērās dīvains skats. Gultā viņas nebija, viņa bija uz skapīša. Lai arī pārlidojusi pār istabu vairāk par diviem metriem, Džaneta bija bez samaņas vai gulēja dziļā miegā. Tajā naktī tas notika 3 reizes.

Spokošanās dažādā intensitātē turpinājās līdz 1978.g septembrim, kad tas pilnībā izbeidzās. Lai arī bija viena epizode pēc diviem gadiem, nekas vairāk nav atkārtojies un Džaneta tagad dzīvo laimīgu dzīvi un 2012.g. piekrita intervijai. Neskatoties uz tās pozitīvo attieksmi pret dzīvi, šajā intervijā bija kaut kas biedējošs. Viņa atzina, ka pat viņas brālis, kurš dzīvoja mājā līdz mātes nāvei, esot teicis, ka tur jorpojām kaut kas ir. Ka nepamet sajūta, ka tevi vēro.

Pievienotie video

Intervija ar Džanetu 2012. g.

2
828
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [23]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
lietojošais avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Bērndārznieks
  lietojošais 10.10.15 22:31
35
0

Sāksim ar loģiku - kāpēc gan neizvākties? Ar to vien pietiek. 

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 06.10.15 10:07
30
0

Ja jau tas notika tik acīmredzami tad kur videomateriāli?  

Un kāda suņa pēc cilvēki tad turpina dzīvot tādā vietā?

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.10.15 17:44
15
0

atbildot uz _MITSUBISHI_ komentāru " '''''' Dēļ šī raksta es sākšu ticēt ... " ticēt spokiem, saka cilvēks, kurš ir reģistrēts spoks 

jurgensens88 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Teamwork
  jurgensens88 26.02.17 20:32  
13
0
Es jau gadiem dzīvoju UK. Pagājušajā vasarā ar kolēģi bijām apmetušies uz nedēļu Londonā, darba sakarā. Kamēr tur dzīvojāmies, viņš man izstāstija par šausmu filmu Conjuring 2, kuru bija redzējis nedēļu iepriekš kīnoteātrī. Vins izstāstīja man cik tā esot laba un ka apsēstā māja ir arī reālajā dzīvē. Respektīvi filma esot balstīta uz daļēji patiesiem notikumiem 70gados. Tākā esmu liels horror žanra piekritējs, nodomāju ka eventually, filmu noskatīšos. Pienāca nedēļas nogale un mūsu darīšanas Londonā bij beigušās. Bet mājās mēs izlēmām braukt tikai svētdien vakarā. Sestdien man uzrakstīja pazīstamais, bijušais kolēģis no iepriekšējā darba, ka sestdien viņam Ziemeļlondonā esot beizbola mačš ar savu klubu un piedāvāja atbraukt paskatīties. Piekritu, ielecām mašīnā un devāmies uz viņa nosūtīto adresi, parku kur noritēja spēle. Skatoties maču un pamīšus brīžiem runājoties ar kolēģi atklājās, ka spēlēle norisinās un mēs šobrīd atrodamies Enfildā(Enfield). Pašiem mums neapjaušot un mežonīgas sakritības dēļ, mēs bez iepriekšēja nodoma atradāmies 10 minūšu braucienā no mājas, no tās pašas mājas, par kuru viņš man tika stāstījis dienas iepriekš. Mēs vienkārši nevarējām šādu iespēju laist garām un pēc mača ievadījām pasta indeksu un precīzu ielu ar mājas numuru navigātorā un devāmies turp. Paldies google. Braucot tur norunājām, ka pieklauvēsim pie durvīm un pacentīsimies ieiet mājā un aprunāties ar cilvēkiem, kuri tur itkā joprojām dzīvo. Un tagad kūlminācija! Esot pie mājas un pēc visa iepriekš dzirdētā, godīgi, šermuļi sāka skriet pa muguru.😄 Tipiska daļēji piesaistīta māja UK ar bieziem aizkariem un aizaugušu dārzu. Sākām klauvēt! 😄 Nav atbildes. Pēc pāris atrkārtojumiem un neskaitāmām tirpām, nolēmām ka pietiks un ņemsim vagu, jo noteikti pa visiem laikiem ir bijis čupām ziņkārīgu cilvēku, kā mēs. Nodomājām, ka drīzāk priekš mums izsuaks policiju nekā laidīs iekšā.😄 Sabildējām bildes un grasijāmies mukt prom pirms pievērsām uzmanību kaimiņu mājai, pa labi no bēdīgi slaveni apsēstās mītnes. Visa mājas fasāde bija "nokrauta" ar neskaitāmām video novērošanas kamerām, vairākām slēdzenēm. Daļēji saplaisājušu rūti pirmajā stāva logā, bet otrā stāva dubūltajā pakešlogā,dekoratīvo iekšējo daļu, kura ir noplīsusi, nokritusi zemāk, starp rūtīm un izskatās pēc krusta. Visam vēl papildus tas vēl piedeva papildus tirpu un bij jāmūk.😄 Mums ir pieņēmums, ka īstenībā apstestā māja bija kaimiņmāja un speciāli internetā ir norādīta cita adrese vai arī vienkārši ir daudz cilvēku spoku "mednieku" un ziņkārīgu cilvēku kas neliek mieru, kā bēdīgi slavenajai, tā arī kaimiņu mājai. Noteikti ir ko atcerēties... 😄
ICY_HELL avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesaka
  ICY_HELL 18.09.16 16:50
9
0

atbildot uz lietojošais komentāru " Sāksim ar loģiku - kāpēc gan neizvākt... " Tāpēc, ka katram potenciālajam pircējam dēmoniskas balsis stāsta, ka dēļ sliktās ventelācijas otrajā stāvā visu laiku rodās pelējums, ka ziemās tur esot auksti un vispār kaimiņu māju varot nopirkt daudz lētāk

spoku dienas joks

RomanticHeart avatars
Medaļa Visskaistākajai sievieteiMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas doma
  RomanticHeart 18.09.16 19:50
6
0

Tā sajūta, kad "I believe, I can fly". Nekas, ka miegā, pret sienu, uz skapja, spoka mesta, bet lido taču.    

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 26.02.17 20:39
3
0

atbildot uz jurgensens88 komentāru " Es jau gadiem dzīvoju UK. Pagājušajā va... " Uzraksti, lūdzu, par šo atsevišķu rakstu, ar visām bildēm no reālās mājas. To būs interesanti citiem izlasīt

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.10.15 12:25
3
0

atbildot uz diedelnieks123 komentāru " Ja jau tas notika tik acīmredzami tad... " Tu pameklé internetá, ir video, tikai šajā rakstā nepievienoju

FunKx avatars
Medaļa DeputātsMedaļa RainisMedaļa Žurnālists
  FunKx 06.10.15 07:41
3
0

Interesanti

Roberts  Deniro avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Zubrila
  Roberts Deniro 16.10.15 12:52
2
0

atbildot uz lietojošais komentāru " Sāksim ar loģiku - kāpēc gan neizvākt... " Iedod naudu! 

Ūdensvīrs avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa MaģistrsMedaļa Maģistrants
  Ūdensvīrs 18.09.16 17:25
2
0

The Conjuring 2 ir par šo stāstu.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.10.15 21:40
2
0

man bail no poltergeista  , bērnībā ar futbola komandu izbraukumos biedējām viens otru ar nostastiem  

jurgensens88 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Teamwork
  jurgensens88 26.02.17 20:54  
1
0
atbildot uz Lestets komentāru " Uzraksti, lūdzu, par šo atsevišķu rakstu, ar ... "Paldies par ieteikumu. Kad būs vairāk brīva laika pameigināšu ko publicēt.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 23.02.17 15:43
1
0
atbildot uz RomanticHeart komentāru " Tā sajūta, kad "I believe, I can fly". ... "The Conjuring 2 bija slikta filma, vismaz skatoties no tās, kāda bija pirmā, bet šī ir ļoti sarežģīta lieta, jo daudz kas liecina par to, ka viss ir viltots un spoku nav, atkal citi liecināja, ka ir. Tad vēl meitenes speciāli tur feikoja... Un njām...
asimus ra avatars
Medaļa ZubrilaMedaļa SviestmaizeMedaļa Žurnālists
  asimus ra 06.10.15 20:29
1
0
Kur tās bildes tādas uzradās?😂😂
Reinala avatars
Medaļa TulpīteMedaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Soarkana Rūžeņa
  Reinala 06.10.15 12:05
1
0
Šajā gadījumā tas nav poltergeists, tas ir māju apsēdušais gars / spoks.
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 23.02.17 19:22
0
0

  

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 06.10.15 20:51
0
0

atbildot uz _MITSUBISHI_ komentāru " Hah! reti kušādas parādības notiek!   ... " Bet tas ir tikai labi!

_MITSUBISHI_ avatars
Medaļa FraktālisMedaļa FraktālisMedaļa Fraktālis
  _MITSUBISHI_ 06.10.15 20:40
0
0
   

atbildot uz Lestetas komentāru " ticēt spokiem, saka cilvēks, kurš ir reģistrē... " Hah! reti kušādas parādības notiek!  

   
_MITSUBISHI_ avatars
Medaļa FraktālisMedaļa FraktālisMedaļa Fraktālis
  _MITSUBISHI_ 06.10.15 12:21
3
3

'''''' Dēļ šī raksta es sākšu ticēt spokiem!''''''