Lai arī tā ir iemīļota tēma zinātniskajā fantastikā, arī tādi zinātnieki kā Alberts Einšteins un Stīvens Hokings to ir apskatījuši un izteikuši savas teorijas par to, vai tas ir iespējams. Ja tā izrādīsies taisnība, tad drīz vien ar ceļošanu laikā varēs saistīt Rona Maleta vārdu. Viņš apgalvo, ka ir uzbūvējis laikam mašīnas prototipu. Tā darbojas ar lāzeru palīdzību un ļauj ceļot uz pagātni.
Astrofiziķis apgalvo, ka ir uzbūvējis laika mašīnas prototipu27
Rons Malets ir Konektikutas universitātes fizikas profesors un arī astrofiziķis, viņš ļoti labi apzinās, ka viņa apgalvotais ir pretrunā ar Einšteina pausto. Pēc Einšteina uzskatiem ceļošana laikā ir iespēja, bet tikai uz nākotni. Kā viņš izteicās CNN intervijā, tad
“Rezultāts ir tāds, ka saskaņā ar īpašo relativitātes teoriju, ja jūs ceļojat pietiekami ātri, jūs attiecīgi ceļojat cauri laikam. Un faktiski tas būtu laika ceļojuma attēlojums. ”
Domājams, ka daudzi ir dzirdējuši par to, ka ceļojot pietiekami ātri, tavs relatīvais laiks rit lēnāk nekā apkārtejais laiks. Līdz ar to atgriežoties pie lēnākiem ātrumiem, ceļotājs faktiski ir nonācis nākotnē. Diemžēl tas nedarbojas uz otru pusi (piedod, filma "Back to The Future" ) . Tam par apliecinājumu būtu arī paradokss, ka, ja ceļošana laikā ir iespējama, tad kur ir ceļotāji no nākotnes?
Neiedzilinoties detaļās, profesora atbilde uz šo paradoksu ir vienkārša - ceļot laikā uz pagātni ir iespējams, bet tikai uz mirkli, kad mašīna ir tikusi ieslēgta. Tātad, tīri teorētiski, mēs varēsim atgriezties uz 2019. g.
Malets ir lāzeru eksperts un laika mašīnas prototipa uzbūvēšanai viņš ir izmantojis divus lāzerus, kas rada gravitācijas lauku, kas savukārt spēj izliekt telpu. Lai arī kādi nebūtu viņa darba rezultāti, tiesības uz viņa stāstu ir nopirkusi liela filmu studija, tā kā nākotnē mums ir cerības ieraudzīt jaunu versiju par ceļošanu laikā.