4

 181  0

Kā teica X-Files galvenie tēli Malders un Skallija - "patiesība ir tur ārā". Bet tur ārā nekādas patiesības nav. Itkā nevar būt, ka esam vienīgās dzīvības formas visumā, bet, kur tad ir pārējās, kāpēc es viņas nekur neredzu? Šis varētu būt elementārs Fermī Paradoksa skaidrojums.

Ja to aprakstam mazliet zinātniskāk, tad Fermī Paradokss ir fiziķa Enriko Fermī uzdotā jautājuma pagājuša gadimta piecdesmitajos gados "Kur visi ir?" plašāks skaidrojums. Paradoksa ideja ir tāda, ka nepārtraukti tiek runāts par to, ka Zeme nav vienīgā apdzīvota planēta, Zemes iedzīvotāji nav vienīgās saprātīgās būtnes, kas apdzīvo visumu. Visu laiku tiek runāts, ka kaut kur dzīvo vēl kāds, bet skaties, kur un kā gribi - neviena nav. Kur tad visi ir? šajā rakstā varēsi iepazīties ar 9 skaidrojumiem, kāpēc mēs nekur neredzam citplanētiešus, vai arī vienkārsiem vārdiem sakot - atbildes uz Enriko Fermī "kur visi ir?"

1. Citplanētieši slēpjās pazemes okeānos

Kā norāda NASA fiziķis Alanas Stērns - Piena Ceļa galaktikā ir vesels bars ar asteroīdiem un mēnešiem, kas ir pārklāti ar sasalušu ūdeni - ledu. Pēc Stērna domām, iespējams, ka tieši tur var meklēt citas dzīvības formas. Paslēpušas zem šīm ledus masām. Mums tas ir slikti, jo šādu citplanētieti ar teleskopu neieraudzīt.

2. Citplanētieši ir iesludzīti Super Zemēs

Superzeme ir zinātnisks termins, kas apzīmē planētas ar masu, kas ir līdz 10 reizēm lielāka par Zemes masu. Pētījumi norāda, ka uz šādām planētām var būt ūdens, tātad dzīvībai piemēroti apstākļi. Tiesa, ja uz šādas planētas ir dzīvība ir liela iespēja, ka mēs šos citplanētiešus neieraudzītu pat tad, ja viņi dzīvotu kosmosa mērogā netālu - šādas lanētas ir ne tikai "masīvākas", bet arī spēkam, kas nepieciešams, lai no šādas planētas tiktu visumā ir jābūt 2.4 reizes lielākam, kā spēkam, kas nepieciešams, lai no Zemes vai tai līdzīgas planētas tiktu kosmosā. Ko tas nozīmē? Pirmkārt, jau ievērojami dārgāku "Superzemes" Nasas ceļojumu izmaksas. Iespējams, ka kāda no šīm planētām ir apdzīvota, vienkārši iedzīvotājiem nepietiek jaudas, lai atlidotu ciemos.

3. Mēs skatāmies nepareizajās vietās, jo visi citplanētieši ir roboti

Varam iedomāties multenes un filmas par "Transformeriem" - mums būtu jāmeklē, ko tādu nevis mazus, zaļus cilvēciņus. Aptuveni tā varētu tulkot futūrista Seta Šostaka teoriju. Viņaprāt, "Katra civilizācija, kas izveido radio, izveido nākamo civilizāciju - mašīnas." Viņaprāt, ja kaut kur patiešām ir attīstīta citplanētiešu civilizācija, to apdzīvos superinteliģenti roboti, līdz ar to mums nevajadzētu meklēt savus "sugasbrāļus" uz Mēness vai Marsa - citas civilizācijas jāmeklē tur, kur ir daudz enerģijas, piemēram, galaktiku centros.

4. Mēs jau viņus esam atraduši, bet esam pārāk aizņemti, lai saprastu to

Pateicoties popkultūrai citplanētiešus mēs iedomājamies, kā spokainu pelēcīgu vai zaļu humanoīdu ar lielu galvu - tā norāda psihologu komanda no Spānijas. Bet tas varētu traucēt atrast "īstos citplanētiešus." Šī pētnieku grupa veica pētījumu, kurā 137 cilvēkiem tika rādītas bildes ar citām planētām un tika lūgts ziņot, ja atrod kaut, kas varētu būt citplanētiešu būvēts. Atsevišķos foto bija paslēpies arī mazs vīrietis gorillas kostīmā. Tikai 30% no pētījumā iesaistītajiem ziņoja par šo vīrieti. Ko no tā var secināt - cilvēku mēģinājumus atrast citplanētiešus ierobežo viņu pašu iztēle un stereotipi.

5. Ja cilvēki atradīs citplanētiešus viņi visus tos nogalinās (ja to jau nav izdarījuši)

Kā norāda teorētiskais fiziķis Aleksandrs Berezins, jo "tuvāk mēs esam citplanētiešu atrašanai, jo tuvāk esam viņu iznīcināšanai." Lai skaidrotu Berezina ideju, varam atcerēties konkistadorus - pirmā tauta, kas iemācījās regulāri tikt pāri okeānam un nonākt Amerikas teritorijā, pakļāva un iznīcināja vietējās tautas. Pārnesam kosmiskajā līmenī - ja cilvēks atklās starpgalaktiskos ceļojumus un nonāks planētā, kuru apdzīvo mazāk attīstīta civilizācija, šo civilizāciju visticamāk, pakļaus vai iznīcinās, lai iegūtu resursus tālākai attīstībai.

6. Citplanētieši sāka klimata pārmaiņas un izmira

Astrofiziķis Ādams Franks pēc saviem eksperimentiem norāda, ka šāda versija ir ne tikai iespējama, bet pat ļoti iespējama. 3 no 4 scenārijiem, klimata pārmaiņas, kas rodās planētas resursu izmantošanā, lai radītu enerģiju, noslēdzās ar civilizācijas bojā eju.

7. Citplanētieši nespēja pietiekami ātri attīstīties un izmira

Austrālijas Nacionālajā Universitātē 2016. gadā tika veikts pētījums par līdzīgām planētām, kā Zeme, kura rezultātā tika iegūts secinājums - mitras, klinšanais Zemei līdzīgas planētas savā sākuma stadijā ir ļoti nestabilas, kas ievērojami samazina iespēju, ka radušās dzīvības formas var izdzīvot ilgstoši. Pētījuma autori šādu planētu salīdzina ar mežonīgu bulli - lielākā daļa poenciālo "jājēju" vienkārši nokritīs. Pārfrāzējot - lielākā daļa sugu izmirs.

8. Tumšā enerģija mūs attālina

Visums izplešās un to rada tā saucamā tumšā enerģija, līdz ar to mēs gluži vienkārši neredzam mūsu "radiniekus" no citām planētām.

9. Mēs esam citplanētieši

Šādi varētu 3 vārdos raksturot "panspermijas hipotēzi". Lai izskaidrotu šo teoriju saprotamāk - meteorīti, citi citplanētieši vai vēl kāds cits - mūs "iesēja" uz Zemes pirms vairākiem miljoniem gadu.

Komentāri 4

0/2000

ir vēl viens faktors - eksoplanētu (planētu citās žvaigžņu - planētu sistēmās) meklēšana ir ļoti lēns, neproduktīvs un arī mazinformatīvs process - ja kādu atrod, tad tas ir tikai pateicoties tam, ka palnēta aizēno savu zvaigzni, un iegūtais attēls sanāk planētas ēnas puse.

un vēl: ja arī, kaut kur, *salīdzinoši* netālu ir kāda līdzīga civilizācija mums, tad, ja viņi nav izdomājuši, kā ceļot kosmosā ar pieklājīgu ātrumu( pietuvinātu gaismas ātrumam, vai pat lielāku), tad viņiem ceļš līdz mums(vai mums līdz viņiem) prasītu simtus tūkstošus gadu. tuvākā zināmā zvaigzne, ja nemaldos, no mums atrodas 4 gaismas gadu attālumā, pieklajīgs ceļa gabals,   

 2  0 atbildēt
5. Jo cilvēce ir tā, kas iekaros Visumu un iznīcinās citas civilizācijas. Kā tad... Cilvēki ir primitīva un pārvērtēta suga - ja tur ārā arī ir supercivilizācijas, mēs viņu skatījumā neesam nekas vairāk kā destruktīvi mērkaķīši voljerā, kas mūžīgi meklē veidu kā sevi iznīcināt....
 2  0 atbildēt

Visticamākā hipotēze ir - mēs esam citplanētieši!

Jā tā nebūtu, mēs ar tādu sparu neiznīcinātu visu dzīvo!

 2  0 atbildēt
Amatiera raksts, neko stūlbāku par šo tēmu neesmu lasījis.
 0  0 atbildēt