Tā ir taisnība ,ka cilvēka prāts spēj darīt daudz pārsteidzošu lietu, kas ir galvenais iemesls kāpēc cilvēks spēj darīt apbrīnojamas lietas. Bet reizēm notiek dīvainas lietas, ko mēs nevaram izskaidot. Šājā rakstā apskatīsim 5 no tām.
5 Brīnumainas lietas, ko spēj cilvēka prāts.58
Pams Reinolds-Pieredzējis dzīvi pēc nāves.
Viņš ir blūza dziedātājs no Atlantas. Reinoldam bija nepieciešama operācija. Viņam bija aneirisma un vajadzīga smadzeņu asinsvadu operācija.Kamēr notiek operācija tikmēr smadzenes ir nosausinātas no asinīm un tādēļ tās nedarojas, ir atslēgušās uz kādām 45 minūtēm. Šajā gadijumā pārsteidzoši ir tas ,ka Reinolds atcerējās visu ,kas bija noticis operācijas laikā. Smadzenes operācijas laikā nevarēja pieņemt nekāda veida signālus. Šis fenomens viņu padara par vienu no nedaudzajiem cilvēkiem pasaulē, kam ir pēc nāves pieredze.
Henrijs Molaisons-Paliek bez atmiņām par tagadni.
Šāds gadijums pasaulē ir tikai viens. Henrijam bija atmiņas traucējumi , bet viņš atcerējēs ,kas vinš ir un ,ko darijis līdz šim.
Ārsts veica dažādas procedūras viņa smadzenēm. Procedūru laika bieži Henrijam bija smadzeņu krampji ,jo tās tika stimulētas tā kā to nevajag. Pēc procedūrām Henrijs atcerējās pilnīgi visu ,ko viņš darijis, kas vinš ir. Bet ārstu šokēja ,kas cits, tagad Henrijam nav jaunas atmiņas ,viņš neatceras to ,ko darijis pat pirms minūtes. Viņš nomira 85 gadu vecumā ,bet vina atmiņas bija līdz 52 gadu vecumam, tāpēc var teikt ,ka viņš nomira 52 gadu vecumā.
Robins Dženks-Iegūst krievu akcentu.
Robins nedzīvoja ne tuvu krievijai un pat ne reizi savā dzīvē nebija to apmeklējis, bet tad vin''s nokrita pa kāpnēm un sasita galvu. Kad viņš atmodās vinš nevarēja parunāt. Viņš ļoti lēnām sāka atgūt savu runas spēju ,bet viņa runa bija ar stipru krievu akcentu. Vinš ir viens no apmēram sešdesmit cilvēkiem pasaulē kam ir šis ārvalstu akcenta sindroms. Tas ir tik dīvaini ,ka kāds kurš nekad agrāk nav runājis krieviski ,sāk runāt ar šīs valodas akcentu. Tagad Robins krieviski runā brīvi.
Hovards Endžels- Spēj rakstīt, nespēj lasīt.
Hovards bija Kānādiešu rakstnieks un pēkšņi viņš saprata ,ka nespēj vairāk lasīt. Vinš stāstija ,ka viņam viss uzrakstītais sācis izskatīties pēc ķeburiem un dīvainām zīmēm. Viņam vairāk nebija ne jausmas ,kas , kur ir rakstīts. Burtos un vārdos viņš vairāk nevarēja saskatīt nekādu jēgu. Viņš iemācījās izmantot mēli , lai kaut ko izlasītu ,jo viņa smadzenes viņam neļāva to darīt ar acim. Diezgan pārsteidzoši.
Vācu meitene ,kas redz labi tikai ar vienu smadzeņu puslodi ,tas ir ar vienu aci.
Visi tie ,kas lasa bioloģiju ir informēti ,ka mēs redzam pareizi tāpēc ,ka mums ir divas smadzeņu puslodes. Katra smadzeņu puslode atbild par savu aci. Un ja viena puslode ir bojāta ,tad mums nevajadzētu būt iespējai redzēt ar tās puslodes aci. Šai vācu meitenei kreisā smadzeņu puslode ir bojāta jau kopš dzimšanas tāpēc viņai vajadzētu redzēt ar kreiso aci. Bet tā nav , viņa redz ar labo aci. Acīm redzot labās puslodes nervi nodod signālus kreisajai acij. Šis gadijums tāds ir vienīgais.
Smadzenes tiešām ir nebeidzams noslēpumu labirints. Un vārbūt tieši tāpēc smadzeņu kirurgiem tik labi maksā