Gadsimtiem ejot, aizvien vairāk pieaug stāsti par neskaitāmām ēkām un vietām, kur it kā spokojoties. Izlēmu papētīt kādi tad spoki atrodami Lielbritānijā.
10 apsēstākās vietas Lielbritānijā8
Melnais Šakālis
Stāsti par spokiem un dēmoniem melna suņa izskatā ir daļa no folkloras visā Anglijā, un neviens `suņdēmons`, (kā man tos patīk dēvēt) nav baisāks par Austrumanglijas lielo, sarkanacaino briesmoni , ko devē par melno šakāli.
Šis dzīvnieks pa Anglijas Austrumiem ir klīdis gadsimtiem ilgi. Pirmais ziņojums par Melno šakāli ir datēts 1577. gadā. Tikšanās ar šo suni notika ļoti interesanti. Kāds vīrietis ar to sačivināja pie Blītburgas baznīcas un tajā pašā laikā kāds cits vīrietis to esot redzējis Sufalkā pie Bungajas.
Melnais šakālis reiz esot ielauzies svētajā trīsvienības baznīcā. Tiklīdz kā melnais šakālis spēris kāju pāri baznīcas slieksnim ir nograndis pērkons. (Viņam patīk specefekti). Viņš nogalināja divus baznīcēnus un tad izmuka caur baznīcas torni, kas pēc tam sabruka. Viņš aizgāja, atstājot apdeguma pēdas, kas ir redzamas vel šodien.
Londonas tornis.
Varbūt visvairāk apsēstā Britu ēka ir tieši 935 gadus vecā pils, kas, savulaik Britu monarhu laikā ir bijis gan cietums, gan arī vieta, kur izpildīti tūkstošiem nāvessodi.
Daudzi gari, kas šajā pilī ir palikuši pēc savas nāves ir nākuši no augstām aprindām. Piemēram noslēpumainā "Torņa Princese", kuru pazemoja un nogalināja viņas pašas onkulis, Ričards III, karalis Henrijs VI, kura īsā valdīšana beidzās 1471. gadā. Henrija VIII abas sievas - Katrīna Hovarda un Anne Boleina, kas veljoprojām klīst pa torņa koridoriem.
"69 Spenser Grove"
Vairumā ēkas, kurās spokojas ir vecākas par pašu valsti, bet ne šinī gadījumā. 69 Spenser Grove bija parasta ēka Ziemeļlondonā, vienīgi - tajā nekad ilgi neuzturējās viens īpašnieks.
Sešdesmitajos gados ģimene, kas šinī ēkā dzīvoja sāka redzēt un just dīvainas lietas. No ģērbtuves ļoti bieži viņi redzēja nākam sievieti baltā kleitā. drīzāk - fantomu, nevis sievieti.
1967. gadā pēkšņi mājā izcēlās ugunsgrēks. Tieši ģērbtuvē. Mājā bijuši tik daudz postījumi, ka to nācās nojaukt. Veljoprojām neviens nav atklājis ugunsgrēka izcelšanās iemeslu.
HMP Kramlina ceļš
Attēlā redzamā ēka reiz bijis Ziemeļīrijas cietums, kas bijis slavens ar īpaši nežēlīgu izturēšanos pret ieslodzītajiem. Tas bija viens no pirmajiem cietumiem, kurš tika speciāli būvēts tā, lai ieslodzītos pilnībā izolētu no ārpasaules. Bieži šeit tika turēti nabadzīgi strādnieki, kas pārkāpuši likumu, to starpā bērni.
Mūsdienās cilvēkiem ejot pa Kramlina ceļu sanāk dzirdēt raudas, bļaušanu un lūgšanos pēc žēlastības. Tieši netālu no šī cietuma.
"Pluckley Village"
Šis ciems ir ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā Anglijas apsēstākais ciems.
Šis ciems ir mājvieta vismaz 12 spokiem. Daži avoti ziņo, ka pat 16. Visslavenākā ir "Ūdenssieviete", kas kādreiz uz Plakleija tilta esot pārdevusi dažādus augus. Reiz uz šī tilta viņa sadega dzīva un tagad viņa ik pa laikam tur parādoties. Citi slaveni gari esot "Kliedzošais cilvēks", kurš gājis bojā netālu esošajā ražotnē un "Highway man" (to vienkārši nevajag tulkot)
Springhilla.
Ēka Ziemeļīrijā, kas mūs aizved uz 17. gadsimtu, kad visas nebūšanas ir sākušās. Springfildas spoks ir ļoti labi zināms visā pasaulē.
Māja jau gandrīz trīs gadsimtus ir piederējusi Lenoksa Koningama ģimenei, un māja ir arī iemesls kādēļ Džordžš Lenoks Koningams izdarīja pašnāvību.
No sākuma daudzi uzskatīja, ka mājā spokojas pats Džordžš Lenoks Koningams, bet beigu beigās cilvēki manījuši, ka kāda gara dāma tērpusies melnā kleitā skrien pa gaiteņiem un pēkšņi izgaist. Tā esot bijusi atraitne Olīvija. Koningama sieva.
Vindsoras pils.
Lai arī Anne Boleina esot Londonas torņa spoks. Viņa bieži pavada laiku arī savas ģimenes apartamentos Vindsoras pilī. Britu karaliskajā pilī.
Henrija VIII sieva esot redzēta skrienot pa pils gaiteņiem ar savu galvu rokā un biedējusi pils apmeklētājus.
Karalis Džordžš VI ( par viņu uzņemta filma "The king's speech") apgalvo, ka esot viņu redzējis. Tāpat apgalvo arī premjerministrs W. E. Gladstons.
"Castle Fraser"
Viena no visvairāk apspriestajām ēkām ir šī 450 gadus vecā pils Skotijā. Šinī pilī Zaļajā istabā esot brutāli nogalināta jauna princese, kas pēc tam vilkta pa pils gaiteņiem un nogrūsta pa kāpnēm, atstājot aiz sevis milzīgu neizdzēšamu asiņu sliedi, ko vajadzēja apslēpt aiz pamatīgiem koka dēļiem.
Tūristi esot redzējuši viņu vietās, kur vilkts viņas ķermenis, pēc viņas nogalināšanas.
"Dobbins Inn" viesnīca.
Ziemeļīrijā pavisam noteikti ir jāpavada nakts Dobbins Inn viesnīcā.
Šīs viesnīcas īpašnieka Dobbinsa sieva esot bijusi neuzticīga un slepeni naktī tikusies ar kādu kareivi. Tie esot satikušies kādā slepenā telpā ar kamīnu. Kad Dobbinsam sāka likties aizdomīga sievas lavīšanās naktī, viņš esot viņu izsekojis un pieķēris kopā ar viņas mīļāko. Viņš ar zobenu esot zvērīgi abus nogalinājis.
Vel šobaltdien viņa sieva Elizabete klīst pa viesnīcu.(Pat pēc viesnīcas pārbūves 1946. gadā.) Viņa ne tikai klīst pa viesnīcas gaiteņiem, bet arī nekaunīgi traucē miegu tūristiem viesnīcas istabiņās.
"Airth Castle"
Šī pils atrodas Skotijā netālu no Falkirkas. Mūsdienās šī pils kalpo kā luksus viesnīca un spa. Vairums klienti nemaz nezin par tās dramatisko vēsturi.
1647. gadā pilī esot mitinājusies kāda auklīte, kas auklējusi divus mazus bērnus. Bet reiz istabā izcēlies ugunsgrēks un auklīte, kā arī bērni esot sadeguši dzīvi.
3, 9 un 23 numuriņā atkāroti esot dzirdēti mazu bērnu smiekli, lai gan viesnīcā bērni neesot vispār bijuši. Tāpat gaiteņos naktī bieži redzams kāds spokains suns, kurš it kā sargājot bērnu garus.
Tas pagaidām ir viss.
Paldies, ka lasīji