Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
52

Dūksnāja viņā pusē atradās lielmaņu jurts, visi lielmaņi bija aizbraukuši darīšanās pie kaimiņiem un atstājuši špindzeli vienu pašu. Špindzele īsti nezināja ko iesākt, jo visus sev uzticētos darbiņus bija paveikusi. Kad visi stūri un malas jūrtī bija izložņāti, špindzle nolēma iet ārā sēņot. Tā paņēma pašu lielāko grozu, kāds vien bija atrodams lielās jurts mantu glabātuvē. Drošības labad, tā arī paņēma žagaru slotu, jo varbūt kkur pa ceļam vajadzēs izsaslaucīt kādu peļķi no rudens sabērtajām lapām.
Špindzele juatri dungodama un lielo grozu vicinādama, virzijās uz birztalu, kurā parasti bija atrodamas raženākās cūcenes. Žagaru slotu špindzle iespieda padusē, kas atbrīvoja viņas plaukstu rudens izžāvēto smilgu plūkāšanai, kuras bija izaugušas prāva sermuļa augstumā, kurš pacēlies pakaļkājās. Kad špindzele jau grasijās šķersot strautu, kurš urdzēdams sevī veidoja mazas krācītes. Špindzelei uzbruka knauši, tie kopā salidodami veidoja tumšu formējumu gaisā un skrēja špindzelei tieši nāsīs, ausīs un mutē, kas špindzeli pamatīgi nokaitināja, kapēc špindzele nolēma uzsākt cīņu ar knaušiem. Viņa apgrieza leilo grozu otrādi un uzlika to sev uz galvas. Pa klūdziņu vijumu šķirbām viņa spēja saredzēt, kas notiek viņai apkārt. Špindzle paņēma abās rokās slotu un dūšīgi to vicināja pa gaisu, kas knaušu formējumu izsmērēja uz visām pusēm. Taču knauši bija neatlaidīgi un atrada veidu, kā tikt groza iekšpusē caur groza augšpusi, kur klūdziņu savienojuma vieta bija nostiprināta pie izkaltētas alkšņa mizas. Špindzelei neatlika nekas cits, kā noraut sev no galvas pamatīgo grozu, nomest to zemē un skriet mājup, lai nejaukie knauši viņu nesakostu. Viņa skrēja, ko vien jaudāja uz jurti, taču knaušu formējums gaisā tai sekoja, līdz pašas jurts pakājei. Špindzele aizelsusies ierausās jurtī un aizdarija jurts izeju tā, lai jurtī netiktu ne mazākais knausis. Viņa atrada savā cibā vasarā izkaltētas koku lapas un ar viņām izrotājot jurts iekšu, gaidīja atpakaļ pārodamies lielmaņus, kuri nu jau arī bija sākuši savu ceļu mājup.

lasi, vērtē un iekomentē

 Autors: Strāvonis Špindzele
1.  
Autora bilde
0
52
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Latgaleens avatars
Medaļa ViktorsMedaļa SpēlmanisMedaļa Dienas joks
  Latgaleens 25.10.15 19:48
0
0
Skatos un domāju - "Mūsdienu Pikaso"
Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 25.10.15 19:50
0
0

atbildot uz Latgaleens komentāru " Skatos un domāju - "Mūsdienu Pikaso" ... " Pikaso nebūtu priecīgs par tavu salīdzinājumu

Latgaleens avatars
Medaļa ViktorsMedaļa SpēlmanisMedaļa Dienas joks
  Latgaleens 25.10.15 19:53
0
0
atbildot uz Strāvonis komentāru " Pikaso nebūtu priecīgs par tavu salīdzināju... "Kapēc gan nē
Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 25.10.15 19:58
0
0

atbildot uz Latgaleens komentāru "Kapēc gan nē " viņam mani zīmējumu, gan jau vien tādi smērejumi vien šķistu