5G apokalipse - organizēšanās1

 33  0

Tā Estra ar Lolafu, pienākot rītam, sāka realizēt sev izvirzīto uzdevumu - piesaistīt studentus mākslīgā intelekta apturēšanai, lai mākslīgā intelekta iespēja, izmantojot 5G pārklājumu nepārverstos par draudiem cilvēcei un pārējām dzīvības formām, starp kurām bija jādzīvo cilvēkiem. Viņiem bija neizsakāmi paveicies, jo dienā, kurā viņi bija uzsākuši realizēt savu ieceri, Estras lekcijas fundamentālajā fizikā un kvantu mehānikā bija visu fakultāšu studentiem. Lolafs ātri izvirzīja iespēamo iepazistināšnas runu ar pastāvošajiem draudiem, lai pēc iespējas labāk ilustrētu studentiem vajadzību pēc viņu atbalsta. Tā visa diena pagāja studentu dialogā ar Estru un Lolafu un apgūstamā viela netika aiztikta. Pienākot dienas beigām Lolafs ar Estru pārrunāja paveikto.
Lolafs - Būtu labi, ja no katras fakultātes, mūsu aktiviātēs piekristu iesaistīties vismaz viens brīvprātīgais, jo visi speciālisti mūs mērķa sasniegšanai būs izšķiroši svarīgi.
Estra - Zinot savus studentus, es visai ticami varu pieņemt, ka izpausties gribētāju pulks būs pieklājigs, lai gan garantēt par visām fakultātēm gan neņemos.
Lolafs - Ja pieteiksies liels skaits studentu, tad mums nāksies visus organizēt darba grupās. Kā tev šķiet, kādas sekcijas būtu pašas būtiskākās mūsu mērķa īstenošanai?
Estra - Nebūtu slikti, ja no fiziķiem pieteiktos pietiekami daudzi un matemātiķiem, tas mums varētu dot iespēju sastādīt uzdevumu, kuru atrisināt mākslīgajam intelektam paņemtu pietiekami daudz laika, lai mēs varētu sagatavoties izšķirošajam solim un novērst mākslīgā intelekta dominēšanas iespējas pār cilvēci.
Lolafs - Studenti tik tiešām ir neatsverams spēks mūsu iecerēm, jo labi pārzin jaunakās tehnoloģijas un to efektīvākas izmantošanas iespējas, kas mums dotu lielākas izredzes un samazinātu risku sastapties ar nepārvaramiem šķēršļiem, tāpēc es ceru, ka mūsu ieceri atbalstīs arī pietiekami daudz tehniķi, programmētāji un vadības zinību studenti.
Estra - Protams visi speciālisti mums ir svarīgi, bet par to rīt, šodien varam uzmest iespējamo rīcības plānu, lai rītdien, kad sāksim darboties būtu labāk sagatavojušies.
Tā Estra ar Lolafu iegājuši tuvākajā picērijā pasūtīja picu un devās pie Estras, kur varēja pienācīgi pārrunāt un izstrādāt iespējamos rītdienas scenārijus, uzsverot būtiskāko un aktuālāko, lai darbs vestos no rokas un viņu ceļā būtu pēc iespējas mazāk šķēršļu. Būtiskakais bija panākt to, lai viņi varētu uzsākt rīkoties pēc iespējas ātrāk, nezaudējot ne mirkli. Tāpēc Estra izveidoja sarakstu ar sev pieejamām telpām un aprīkojumu, kurš viņiem varētu būt noderīgs, lai pēc iespējas ātrāk varētu nākt klajā ar tehniskiem risinājumiem, kurus eksplotēt mākslīgajam intelektam nebūtu iespēja. Savukārt Lolafs apzināja tehniku un paziņas, kuri varētu nodrošināt vajadzīgās komunikācijas un pārvietošanās iespējas. Tā darbā pie savu iespēju apzināšanas abiem pagāja nakts.
Uz rīta pusi, kad aiz apvāršņa sāka parādīties pirmie Saules stari Estra neviļus nožāvājās. Lolafs viņai uzsmaidīja un piedāvāja uz stundiņu atlaisties, sakot ka pamodinās pēc stundas, kas viņai dos lielāku mundrumu un samazinās viņu iespējās uz neuzmanību vai kļūdu. Tā Estra atgūlās, paļaujoties uz Lolafa modrību, kāmēr pats Lolafs viekli rosījās pie uzsāktā, neuzdrīkstoties palaist ne mirkli no svarīgā laika, kurš viņiem varētu nodrošināt lielākas izredzes panākt savu un izolēt tehnoloģiju no tās attīstības tempiem ar kuru tā izstrādātāji nebija rēķinājušies savu savtīgo nolūku pēc, paši nespēdami pienācīgi novērtēt un saprast savu darbību kritiskumu, tā izvairoties no atbildēības un spējas kādu brīdināt par savu neizdarību un neapdomību.

lasi, vērtē, komentē