Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
159

Tā šķiet, ka nekādi nozīmīgi momenti manā ikdienā nav iespējami. Vakar un šodien manā vasarnīcā notika negaidītas lietas, kas man ir svarīgas. Piefiksēju svarīgākos momentus pa logu, sākumā pat neapzinot to svarīgumu. Vairumam tās noteikti būs neko neizsakošas bildes, tādēļ atļauts pavīpsnāt.

Svētdien, 26. maijā Skultes pusē bija diezgan brāzmains vējš un pūta prom visu, kas nav labi piesiets. Pāri ielai, kaimiņiem jauniešu tusiņš notiek jau kopš sestdienas ar nakšņošanu. Dārzā turpat aiz žoga uzsliets jauns tents, ko negantās vēja brāzmas pēcpusdienā vareni pluinī. Tāds tents tur bija arī viņgad. Tad vienā svētdienā vējš to pacēla gaisā un pārmeta pār žogu salauztu uz tur stāvošām pašu automašīnām. Tagad jau tuvojas vakars, tusiņš beidzies, visi aizbraukuši, iela tukša. Skatos pierasto ainu aiz loga uz ielas pusi un redzu... ķeru fotoaparātu, paveru logu un knipsēju.

Svarīgi notikumi tomēr... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
1.

Svarīgi notikumi tomēr atkārtojas, tikai tents atkal pavisam jauns.

Kad noknipsēju pirmās divas... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
2.

Kad noknipsēju pirmās divas bildes, nezināju, ka esmu ietvērusi kadros arī sev, varētu  teikt vēsturiskas 50-gadīgas relikvijas, ko nekad te vairs neredzēšu. Par to neparedzēts turpinājums nākošās dienas bildēs. 

Tuvplānā Iela mums... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
3.

Tuvplānā. Iela mums pašaura, ar automašīnu garām netikt. Labi, ka meitai uz Rīgu jābrauc pa kreisi un viņu tas netraucēs.

Vēlu vakarā tomēr piebrauca kaimiņš, novāca salauzto tentu no ielas un tūdaļ aizbrauca. Iespējams, ka kāds bija viņam ziņojis.

Domāju par kaimiņiem. Pazīstu diezgan maz, jo viņi šo māju pārpirka dažus gadus atpakaļ. Vai tā viņiem būs tāda tradīcija - katru gadu nenostiprināt tentu un mērīt tādējādi vēja spēku.  

Pirmdien 27 maijānbsp uz... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
4.

Pirmdien, 27. maijā  uz ielas sadzirdēju neierastus trokšņus un ieraudzīju  rosāmies vīrus dzeltenām kaskām galvās. Paziņojums par elektrības atslēgumu remonta darbu dēļ šai dienai man bija, bet tādi pienāk šad tad, kad darbi notiek kaut kur līnijā...

Scaronodien elektrības vīrs... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
5.

Šodien elektrības vīrs jau uzkāpis stabā, kas ir tieši pret manu logu pie maniem vārtiem. 

Viņam nemanot noknipsēju... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
6.

Viņam nemanot, noknipsēju caur otrā stāva logu viņu svarīgā darbā. 

Un nu par man vēsturiskajām pirmajām bildēm. Tur pēdējo reizi redzama elektrības gaisa 4- vadu līnija, kas kalpoja apmēram 50 gadus un esmu aculieciniece tās dzimšanai, tikai toreiz man nebija fotoaparāta iemūžināšanai. Vadu vietā nupat uzvilka jaunu elektrības kābeli, pie kura elektriķis tagad veic manas un kaimiņa mājas pieslēgumu.

Pa otrā stāva logu mēģinu... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
7.

Pa otrā stāva logu mēģinu noknipsēt  nākošo  un pēdējo stabu šajā ielas galā, ku pieslēgtras vēl 5 mājas. Arī tur rosās vīrs dzeltenā kaskā. 

Manā stabā darbs nobeigts... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
8.

Manā stabā darbs nobeigts. Redzams pāri ielai uz kaimiņu māju kabeļa ievads. Manējais kabeļa ievads redzams gar stabu uz leju, tad līdz mājai ierakts zemē. Daudzām mājām vēl saglabājušies vecie gaisssvadu ievadi. Vēsture...

Daudzām mājām vēl... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
9.

Daudzām mājām vēl saglabājušies vecie gaisssvadu ievadi. Vēsture...

Ir 27 maija vakars laukā... Autors: rasiks Nozīmīgi momenti ikdienā
Autora bilde
10.

Ir 27. maija vakars, laukā smidzina lietus. Skatos uz acij vēl neirasto bildi caur logu.

0
159
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
197403 avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārs
  197403 28.05.19 12:47
3
0

  

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 29.05.19 10:30
3
0

Es tomēr līdz galam nesaprotu šo "vasarnieku" padarīšanu. Vai tad nav gribēšana visu gadu dzīvo savā mājā? Kā var gribēt rudenī atgriezties dzīvoklī? Saprotu, ka vasarnīcas var nebūt piemērotas dzīvošanai ziemas periodā, bet mūsdienās tas ir ātri sakārtojams jautājums. Diez vai ziemā ienest malku un notīrīt sniegu ir smagāk par dārza darbiem siltajā sezonā, un, zinot rasiku, viņai tā nebūtu problēma.

Man arī radam ir Saulkrasots šāda veida vasarnīca, kuru gadās, ka apzog tukšajā sezonā. Tāpat liels nodoklis, jo neviens negrib tur pierakstīties utt. Totāli nesaprotu - pārdod Rīgā dzīvokli, sakārto vasarnīcu dzīvošanai un dzīvo līdz mūža galam bez bēdu. Kam to Rīgu pensionāram tik ļoti vajag, lūk to es nesaprotu.

rasiks avatars
Medaļa MaskaMedaļa DarbaholiķisMedaļa Sensācija
  rasiks 29.05.19 12:23
1
0

atbildot uz jurikz komentāru " Es tomēr līdz galam nesaprotu šo "vasar... "

Tas nav tik vienkārši, kā skatoties no malas. Pirmkārt, mums ir centralizēta ūdensapgāde no dziļurbuma, ko iestājoties salam noslēdz, jo ūdensvadi uz ielas nav siltināti. Tātad jāierīko savs urbums un tas nav tik vienkārši. Otrkārt, mājai vajadzīga papildus siltināšana. 

Līdz tuvākajam pārtikas veikalam ziemā vismaz 2 km, piebraucamos ceļus te ziemā no sniega netīra. Ja nu vēl ievajagas aptieku - tas vēl tālāk. Par medicīnisko palīdzību vispār te mīkla, jo skaitos Limbažu novadā. Ja tas būtu tik vienkārši, tad te katrā mājā sen dzīvotu arī ziemā. Malkas gan man tādi krājumi, ka varētu kādam pat uzdāvināt. Arī šajā aukstajā nedēļā uzkurinu krāsni pēc vajadzības.

Anonīms
Anonīms 28.05.19 12:45
0
0

  

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 29.05.19 12:45
0
0

atbildot uz rasiks komentāru " Tas nav tik vienkārši, kā skatoties no malas.... "

"Ja tas būtu tik vienkārši, tad te katrā mājā sen dzīvotu arī ziemā." - ja vairums tādu vēlmi izrādītu, vai tad infrastruktūras jautājumus vietēja vara nebūtu gatava sākt kustināt?

Būves siltināšana šodien absolūti nav ne dārga, ne sarežģīta. Vai ūdens jautājumu nevar risināt ar aku? 2km līdz veikalam nav traki tālu, piebraucamos ceļus laukos tīra regulāri pat uz attālām viensētām, ja ir tāda vajadzība. Gan jau arī jums pa laikam iztīrītu, ja būtu tāda vajadzība.

Protams, visi šie jautājumi nav tik ērti kā pilsētā, bet tomēr manā skatījumā dzīvošana savā būdiņā visu šo atsver pret dzīvošanu dzīvoklī. Manā skatījumā dzīvokļi ir kopmītnes - regulāri apkārt sveši ļaudis, virs tevis, zem tevis, trokšņi, smakas... Izņēmumi varētu būt atsevišķi jaunie projekti. Nē, es labāk mežā būdiņā un no dīķa smeļu ūdeni nekā trušubūdās