Pirmais izplatītākais veids, kur tu varētu tikt apkrāpts ir tieši uz ielas. Kamēr dodies savās darīšanās, tev pienāk klāt vīrietis vai sieviete un sāk "izsūdzēt grēkus". Piemēram, ka nav iespējams sazināties ar ģimeni vai radiniekiem, jo telefons nestrādā, tāpēc lūdz tev telefonu, lai varētu pazvanīt un tā teikt novērst radušos krīzi.
Situācija pavisam ikdienišķa, jo kuram gan negadās problēmas ar telefonu. Ieteikšu sākumā izvērtēt, cilvēku pēc izskata - apģērbs, grimases, žesti. Profiņi, nekad tev neliks nojaust, ka viņi tulīt aizskries prom ar tavu telefonu, līdz ko tu ievadīsi pin kodu vai atbloķēsi režģi. Tāpēc, pirmais, ko šādās situācijā ir jādara - noskenē svešinieka izskatu. Visu laiku seko līdzi, ko tev saka, seko arī žestikulācijai, NENOVĒRS uzmanību no pretīm esošās personas. Ja gadījumā, tev telefons sarunas laikā ir rokās, vēro, vai pretīm esošā persona ļoti manāmi neaplūko tavu telefonu. Ja persona visu laiku tikai to vien dara, kā bolās uz to, tad ir ļoti liels pamats neuzticībai konkrētajam svešiniekam.
Ja gadījumā tomēr esi saņēmi drosmi un grasies dot savu telefonu svešiniekam, aplūko apkārti. Vai kāds gadījumā jūs nenovēro un negrasās svešiniekam palīdzēt aizturot tevi. Tas ir ļoti būtiski, jo pirmā kļūda, ko zagļi pieļauj ir tāda, ka tie ar acīm pilnīgi iekāro, to ko vēlas nozagt. Tādā veidā ir vienkārši atpazīst, vai cilvēkam ir labi nodomi vai tomēr nē. Kāda cita iesaistītā personas uzmanīgi vēros tevi un savu līdzdalībnieku, tas no malas būs viegli pamanāms!
Vienmēr seko līdzi, ko svešinieks dara tavā telefonā - sms, zvani, meklē kādu informāciju par tevi... VISU laiku vēro! Ir arī gadījumi, ka telefonu nenozog uzreiz, bet gan iegūst informāciju, to pašu pin kodu vai režģa kombināciju, lai bez problēmām varētu "nosist" telefona iestatījumus un ātri to pārdod lombardā.
Pie veiksmīga rezultāta, svešinieks tev atdot tavu telefonu, izmisīgi pasakās par brīnišķīgo iespēju, ko tu esi viņam devis un sirsnīgi atvadās. Ieteiktu tomēr nomainīt piekļuves paroli telefonu. Drošs paliek drošs.