Sveiki, spocēni!
Te būs neliels foto ieskats vienā no maniem hobijiem, kurš par to ir kļuvis kopš 2010.gada, kad vairs profesionāli ar šo lietu nenodarbojos.
Šobrīd hobijs pastāv, pateicoties radiem un draugiem, kuriem, labprāt tad arī kaut ko uzskicēju, saplānoju un ierīkoju.
Mana hobija nosaukums ir - dārzu un mazo arhitektūras formu dizainēšana un ierīkošana.
Šoreiz, ieskats būs vairāk tajā darba pusē, kura tiek pavadīta pie darba galda, AutoCAD un CorelDraw.
Prieks, iepazīties - esmu ainaviste!
Ainavu dizains - tas ir noteikts mākslas veids, ar kā palidzību var veikt bezgalīgas iespējas apkartējas vides labiekātošanā. Jebkurā miniatūrā vai plašas zemes gabalā pareizas vai nepareizas formas var izmainīt līdz nepazīšanai.
Ainavu dizains sevī iekļauj augu iepazīšanu un precīzu izvēli, attiecībā pret esošās vai paredzētās augsnes īpatnībā un vietas ģeogrāfisko un klimatisko novietojumu un pats galvenais - teritorijas plānošana.
Kas tas? Tas Tavs? - Jā, tas mans!24
Sākotnēji viss sākas ar vēlmju un vajadzību uzzināšanu un Zemesgrāmatā, esošās teritorijas detālplānojuma kopijas iegūšanu.
Tad jāķeras pie milimetru papīra, uz kura tad pārnesam treritorijas plānu, attiecīgā mērogā. Bieži vien nākas vairākkārt pārzīmēt un palielināt, kļūdas pat par milimetriem, dzīvē var izrādīties dārgas - nepietiek vai pa daudz pasūtīta melnzeme, stādi, materiāli, utt. Savā laikā, zīmējot plānus, acumērs ir uztrenēts līdz 0,5mm precizitātei. Attiecīgi, ja kaut kur aiziet šķībāka līnija, viss ir skaidrs, paskatoties uz darbu kopumā, un tad jālabo!
Kad viss uz milimetru papīra ir pabeigts, pārnesam to uz attiecīga izmēra papīra - pēc apstākļiem - A2, A1 vai A0 un veidojam Ģenplānu (esošā situācija).
Protams, vienlaicīgi ir dažādas skices pa vidam, lai vienotos/uzskatāmi parādītu izmantojamos apzīmējumus plānā. Šajā piemērā, ir kokaugu apzīmējumi.
Līdzīgi arī ar laukumu segšanai izmantojamajiem materiāliem. Par bruģa likšanas tehniku arī varētu uztaisīt atsevišķu rakstu, bet nu skatīsimies. Bruģēšana ir viens no mīļākajiem dārza ierīkošanas darbiem, man personiski!
Te nu arī arhitektūras mazās formas - apzīmējumi. Pa lielam, vienreiz uztaisot apzīmējumus, tie paliek nemainīgi, protams, ja nemainās tendences.
Atsevišķu apstādījumu shematiskā un vizuālā skice ar izvēlēto augu sarakstu, protams, izvēlēties kopējo kompozīciju ir grūti, jo domas mēdz mainīties un līdz ar to arī kopskats, atsevišķu apstādījumu plānu pārzīmēšana ir viens no visbiežākajiem darbiem, kas atkārtojas plānošanas procesā.
Te jau vai nobeigums - dendroplāns - iekļaujot visus jaunos apstādījumus, mazās arhitektūras formas un celiņu izveidi.
Te arī augu un apzīmējumu saraksts. Protams, pie plānošanas tiek sastādītas tāmes, rēķināti nepieciešamie materiālu daudzumi, bet tas lai šobrīd paliek aizkadrā. Kad viss ir gatavs papīra formātā, saimnieks ir pateicis savu "JĀ!", dodamies dārzā un veicam pārmaiņas, lai viss būtu skaistāk nekā iepriekš!
Mazā arhitektūras forma dārzā - arka vīteņaugiem!
Lai mums veicas!