1

Pagājis ir,aptuveni, gads, kopš es devos prom no Latvijas. Mans mērķis, noteikti , nebija vilinošais atalgojums, ko varēja nopelnīt ārpus Dzimtenes robežām.Es studēju Latvijas Universitātē un strādāju par viesmīli. Viesmīļa darbs nebija peļams un studijas padevās viegli, bet pēc pirmā kursa es sapratu, ka tas ,ko māca Universitātē mani nesaista.Bija apnikusi pelākā ikdiena. Bija apnicis vērot, rūpju nomāktos, ļautiņus. Manā dzīve bija iestājusies rutīna. Prāts un miesa alka pēc pārmaiņām. Pēc kaut kā jauna...

Bija pienācis 2017.gada Janvāris. Jauns gads, jaunas apņemšanās un jaunas pārmaiņas. Pametu studijas, aizgāju no darba. Nolēmu , ka jādodas pasaulē. Domāts-darīts ! Otrajā Janvāra nedēļā es iegādājos lidojuma biļeti Rīga-Dublina. Kādēļ Īrija ? Pats nezinu! Tur man nebija ne radu, ne paziņas. Pilnīgi nekā!

Februāris - mēnesis un diena, kad ir jādodas ceļā. Man līdzi bija pase , boarding pass, neliels koferis ar mantām un 300 eiro (kas nav pārāk daudz, lai uzskātu dzīvi svešā zemē). Vakars. Notiek iekāpšana lidmašīnā. Man nav ne, mazākās, nojausmas, kurp es došos un ko darīšu, kad lidmašīna būs nosēdusies Īrijā. Man nebija plāna vai mērķa. "Septiņas reizes nomēri-vienreiz nogriez", sakāmvārds, nebija domāts man. Jo, tiklīdz , es sāku domāt, analizēt un prātot , uzrodas iegansti un atrunas, lai to nedrītu. Tāpēc, es labāk improvizēju uz vietas, pieņemot visus izaicinājumus. Strādāju ar materiālu, ko man piespēlē dzīve.

Lidmašīnā, blakus man, apsēžās kundze gados. Pazīstami mēs neesam, bet, lai īsinātu lidojuma laiku, uzsāku sarunu.Noskaidroju, ka viņa Īrijā dzīvo , jau , 12 gadus un mitinās mazpilsētā ,aptuveni ,40 minūšu braucienā no Dublinas.Viņai ir, diezgan, liela un būtiska loma manā stāstā.Jo, domāju, ka bez viņas palīdzības, es jau sen būtu atgriezies Latvijā.

Lidmašīna ir nosēdusies. Visas, lidostas procedūras ir izietas veiksmīgi. Pulkstens ir, mazliet, pāri pusnaktij. Ārā līst lietus. Un es nezinu, kur likties tālāk. Ir pienācis laiks apdomāt, ko,nu, darīt tālāk.

Šis bija neliels ieskats,par to , kā es nonācu tur, kur esmu tagad. Par maniem tālākajiem darbiem un nedarbiem, un par to, kur es esmu, ko es daru šobrīd, varēsiet lasīt, manos, nākamojos gara darbos.

Lai viss izdodas ! Priekā!

Komentāri 1

0/2000

  jauki... Uz dullo aizbraukt ir bik pārgalvīgi ... Bet viss labi kas labi beidzas. Veiksmi

 0  0 atbildēt