Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
88

Līdz ar tehnoloģiju attīstību, ir attīstījusies arī iespēja sekot citu panākumiem.
Kādam ir labāka dzīve, vairāk piedzīvojumu, stabilas attiecības un bizness.

Lai arī ir attīstījušies sociālie tīkli, tas nenozīmē, ka cilvēki jūtas labāk. Var protams, diskutēt ka galvenie iemesli pašnāvībām nav internets, bet gan mentālas problēmas, tomēr pašu depresiju var veicināt tieši tas, ka tiek veidots priekštats, cik labi ir citiem un kāds lūzeris esi tu.

Arī nesenā Avicii nāve un Chestera(Linkin Park) nāve lika aizdomāties par to, kāpēc mūsdienu dzīveseveids cilvēkus burtiski piespiež izšķirties par šādu soli.

Diemžēl esmu tam visam gājis cauri, ka neviens nevēlas palīdzēt, un zūd motivācija censties un iet uz priekšu, jo nav dēļ to darīt, un sasniegumi neliekas nekas salīdzinot ar citu sasniegumiem, kurus ir sasnieguši viņi.

Bet tomēr- sapratu ka lielā mērā pie tā visa ir vainojami sociālie tīkli un to publikācijas, kas parāda dzīvi tādu, kāda tā patiesībā nav- tiek likti tikai labie notikumi.

Paradokss- facebook tiek likti pozitīvie notikumi, cik visiem pārējiem viss ir labi, bet ziņās- cik valstī un citur viss ir slikti.

Rezultātā- depresija.

Bet mērķi, kāpēc dzīvoju, vēl joprojām neesmu atradis. Laikam sev un Dievam....


Facebook vienkārscaronais... Autors: Fosilija Internets- pašnāvību iemesls.
1.

Facebook vienkāršais darbības princips- redzama ziņu lenta atskaites punktam, notikumiem, kurā tiek ievietota informācija par pasākumiem, un reizēm arī paspīd ceļojumi ārvalstīs. Protams, ka šādas bildes tiek apbērtas ar like un komentāriem, līdz ar to nonāk lentas augšgalā. 

Savukārt, ir daļa cilvēku, kas iespējams, pazīst šo konkrēto ceļotāju, jo mācījušies vienā klasē, studiju grupā vai citādi, bet diemžēl viņu dzīve ir rutīna-  ir saskārušies ar dzīves realitāti, un ir spiesti strādāt zemu algotu darbu, lai būtu iespējams izdzīvot.  

Šādā darbā nav iespējams augt un attīstīties, un katra diena ir kā cīņa par izdzīvošanu. 
 

Scaroneit ir svarīgi... Autors: Fosilija Internets- pašnāvību iemesls.
2.

Šeit ir svarīgi apzināties situācijas nopietnību. 
Reti kad notiek tā, ka cilvēku, kurš strādā rutīnā, kāds novērtē vai pasaka paldies par darbu. Stereotipiski- ā, nu tu strādā XXX? Nu skaidrs, tātad lūzeris. 

Reti kad arī kāds palīdz ar padomu vai iespēju izrāpties no bedres šim cilvēkam, un notiek atsevišināšanās. Šim cilvēkam arī ir neērti lūgt palīdzību kādam, jo viņam sāk likties, ka ar viņu negribēs pat runāt, jo kurš gan gribēs runāt ar lūzeri. Viņam ir neērti lūgt palīdzību, un uzkraut citiem savas problēmas.

Ar laiku arī šim cilvēkam sāk likties, ka viņš ir nelabojams lūzeris. Ir maz, vai nav nemaz cilvēku, kas gribētu sniegt padomu, un papildus tam visam var nākt arī apziņa, ka viņš pat nav cienīgs, lai viņam kāds palīdzētu vai būtu draugs/draudzene.

Sākas apburtais loks- Cilvēkam nav paziņu, pie kā vērsties, bet cilvēks negrib vērsties pie palīdzības, jo viņam šķiet, ka viņš pat nav cienīgs vērsties pie citiem cilvēkiem, jo viņam nav pietiekoši sasniegumu, popularitātes, statusa utt, dzīvē un citur, ar ko palielīties facebook.

 

SecinājumsCilvēki nonāk... Autors: Fosilija Internets- pašnāvību iemesls.
3.

Secinājums:
Cilvēki nonāk depresijā dēļ sabiedrības spiediena-

Tiek ieraudzītas bildes, kurās visiem viss ir labi, tiek izbaudīta dzīves burvība, kā arī tiek ievietotas bildes ar gandrīz perfektiem ķermeņiem, pēc treniņiem. 

Tiek ievietoti panākumi, bet ne neveiksmes. -

Un rodas maldīgs priekštats, ka patiesībā šāda dzīve ir visiem, un vienmēr. 

Jo tie, kas ir mazāk svarīgi- tiem nav ar ko dalīties, līdz ar to arī facebook feed tas neparādās nemaz. 

Reti arī parādās kāda palīdzība no citiem, arī esot simtiem draugu facebook- tikai retu reizi kāds uzraksta un atcerās. 

Kāds tad ir risinājums? 

Pirmkārt jau, piedāvāt vismaz satikšanos vai uz kādu pasākumu aiziet kopā, lai radītu kopības sajūtu ar tiem cilvēkiem, kuriem esi svarīgs.

Izdzēst no kontaktiem tos cilvēkus, ar kuriem nekontaktējies uz kas rada tev "Toksisku ietekmi" vai skaudību. 

izdzēst tos cilvēkus, kuri tev neraksta vai vispār nekontaktējas- viņiem tu biji vienaldzīgs līdz šim, tad kāpēc tev interesētu viņu dzīve, vai viņiem tavējā?
Vai tiešām domā, ka viens laiks tev radīs labāku kontaktu ar šiem cilvēkiem?

Tuvākie draugi zinās, kur esi un kur dodies, bet fotogrāfijas vienmēr ir iespēja arī rādīt kā agrākos laikos- izprintējot, saaicinot draugus.

Kā arī, bieži vien palīdz fokuss uz garīgām vērtībām. Tas nenozīmē būt fanātiķim, bet gan saprast, ka tavas dzīves pašmērķis nav māja, mašīna, vai arī slava, jo iespējams ka sasneidzot to visu, tu tāpat jutīsies tukšs. 

Kāpēc to pieminu? Jo lai cik dīvaini neliktos, lielākā daļa pašnāvību notiek starp augsti inteliģentiem cilvēkiem, kas ir ateisti. 

Šeit arī nonāk slazdā- cilvēks, kurš ir izglītots, bieži vien nonāk pie domas, ka dzīvei nav nozīmes- jo viss tāpat tiks kādā brīdi pazaudēts. 
No tā arī seko nākošais pieņēmums- ja dzīvei nav nozīmes, kāpēc mocīties, ja beigās visi tāpat nomirst un sapūst?

Cilvēks, esot tikai savās domās, pazaudē dzīves jēgu un nozīmi- jo šīs domas ir tiekšanās tikai pēc materiāliem panākumiem, kuriem viņš saprot, ka arī nav nozīmes- jo viss tas viss beidzas ar nāvi, lai ko viņš darītu. 

Tas noved pie dažādām atkarībām, jo tiek meklēts mierinājums nevis pateicoties Dievam, bet gan apreibinošās vielās. 

Notiek salīdzināšana ar citiem, un sabiedriskie portāli ir kā lielisks impulss, kas cilvēku vēl vairāk iedzen kompleksos- lai ko viņš darītu, cits vienmēr būs soli priekšā. 

Rezultāts- cilvēki diemžēl izvēlas dzīvi beigt pāragri, jo cer, ka tas atrisinās viņu ciešanas, neapzinoties, ka pēc nāves ciešanu būs vēl vairāk, izvēloties šādu aiziešanas veidu.

Pievienotie video

0
88
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
peljuxs avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  peljuxs 05.05.18 09:35  
4
0
Tajā visā internets ir tikai lieta kas to pastiprina. Galvenais stradat ar smadzenem.ja nespej pienemt kritiku, tad labak palasit gramatu, neka serfot netā. Ir jadoma ar galvu ko dari, kā un kāpēc. Ari par to pašu ko publiskot.
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 05.05.18 07:48
3
0

Nesaku to par visiem, bet vismaz daļa to, kas dabū depresiju, jo redz ka kāds dzīvo labāk, to dabūtu tāpat - ielas pilnas dārgiem auto, firmu veikali, dārgi restorāni. Tā vai tā agri vai vēl u tā depresija pienāktu redzot, ka cits ģērbies drēbēs par cilvēka 2 mēnešalgām iekāpj auto, kurš būtu attiecīgā cilvēka 10 gada algas un vēl pie sāniem sapņu dūdiņa vai džeks... Arī kaut kā slavināšana nav ienākusi tikai ar soc tīkliem. ņemam tos pašus PSRS laikus - vai ta tad nebauroja apkārt par atsevišķām personām, kas ar kaut ko sevišķi izceļās?

Protams, ka neliekas pareizi, ka vienos izceļ visu to labako (soc.) un otros maksimāli negatīvi (ziņas), bet tāds nu ir cilvēku pieprasījums un jāņem vērā arī faktoru, ka (kā jau rakstā pieminēts) liela nozīme tiem, kas ir draugi - nu izdzēs lielībniekus ar saviem 20 ceļojumiem gadā vai skuķenes, kam jānofočē katra ēdienreize un aizejot uz veikalu, jāsafočē viss ko piemēra. Par soc. tīklu raisītu atsvešinātību gan pat ļoti piekrītu - visiem nav laika reālai sarunai, jo to, taču var izdarīt rakstiski un tad, kad gribi parunāt rakstiski, tam arī pēkšņi nav laika. 

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 05.05.18 02:46
2
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Doma jau bija par to, ka internets un soci.tī... "

Tpc es feisbukā neko nepostēju un visas bildes, kur mani ietago, noņemu to tagu

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.18 12:59  
2
0
atbildot uz Tēvocis Sems komentāru " Jādzīvo reāla dzīve, nevis kaut kāda iz... "Citējot Kurtu:"Es gribu dzīvot interesanti, jo dzīve parastā ir garlaicīga."
Emdy121 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  Emdy121 05.05.18 07:22  
1
0
Neko soc. tīklos nepublicēju. Satiekot draugus un paziņas vismaz ir, ko pastāstīt un par ko parunāt. Vai arī nē - ir paziņas kuriem vienkārši nevajag neko zināt 😁
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.18 07:59
1
0

Jādzīvo reāla dzīve, nevis kaut kāda izdomāta.

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 05.05.18 01:38
0
0

do not the internet, kids   

  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.18 01:44
0
0

atbildot uz VienkāršiRoberts komentāru " do not the internet, kids    ... "

Doma jau bija par to, ka internets un soci.tīkli  atsvešina cilvēkus, vai rada maldīgu priekštatu par "piepildītu dzīvi".   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.18 12:41  
0
0
atbildot uz peljuxs komentāru " Tajā visā internets ir tikai lieta kas ... "Grāmatas ir labi aizmirsta lieta, kas dod plašāku redzējumu- nevis "melns-balts". Tāpat pārsteidz, ka pilns ar citātiem par to, kādai jābūt attieksmei, nevis kas būtu jāmaina. Grāmatas dod ilgāku, bet efektīvāku ceļu uz laimīgāku dzīvi.