Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
265

Tie ir radušies no Reddit foruma, kurā uzdeva jautājumu karavīriem par viņu pieredzi Afganistānā. Precīzāk, vai viņu priekšstati nav izrādījušies kļūdaini. Atbildes ir pārsteidzošas un negaidītas un no tām var uzzināt daudz ko interesantu

Foto PixabayTas ir diezgan... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
1.

Foto: Pixabay

Tas ir diezgan grūti, atņemt dzīvību ienaidniekam uniformā. Tagad tev vajag nogalināt  kādu, kas var būt vai arī nebūt ienaidnieks, vai arī ir tāds uz laiku, vai arī tāpēc, ka kāds cits s*dagabals ir pielicis ieroci pie viņa bērna galvas. Tas ir bēdīgs haosa mudžeklis

-BoBoZoBo

Foto PixabayMums pateica ka... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
2.

Foto: Pixabay

Mums pateica, ka mēs cīnīsimies pret Talibanu, bet izrādās, ka nevar zināt kurš ir Talibana grupējumā, vai kas ir Talibana grupējums, vai kā viņi izskatās.

Kāds atvedīs savu bērnu uz klīniku, bet nākamajā dienā šaus uz tevi. Tu sadraudzēsies ar bērnu kādu dienu, bet pēc nedēļas šis bērns pārgriezīs rīkli citam bērnam. Nav nekāda "ienaidnieka" un nav nekādu mērķu. Cilvēki nesaprot, kas tu esi vai arī kāpēc tu šeit atrodies. Daudzi uzskatīja, ka mēs esam neievainojami dēmoni. Kāds vecāks vīrietis to pārbaudīja, atsūtot savu bērnu, lai viņš iedur mugurā ar pašgatavotu nazi. Bērni rok mīnas un vecu krievu munīciju un spridzina kā tādu salūtu.

Šī vieta ir vienkārši d*rsā bez saprotamas moralitātes, taisnības, labsirdības vai sabiedrības. Ikviens vienkārši mēģina izdzīvot.

-NAPALM_SON

Foto PixabayViņiem nebija... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
3.

Foto: Pixabay

Viņiem nebija nekādas saprašanas par to, kāpēc mēs esam šeit. Mēs jautājām, vai viņi zina, kas ir 9/11.  Viņi nezināja. Mēs rādījām bildes ar liesmu pārņemto Pasaules Tirdzniecības centru pēc lidmašīnu ietriekšanās tajos un jautājām, kas tas ir. Viņu atbilde parasti bija, ka tā ir bilde ar ēku Kabulā, ko ASV ir bombardējusi

Diezgan pārsteidzoši, ka viņi ir okupēti un viņiem nav ne jausmas kāpēc.

- Xatana

Foto PixabayAfganistāna bija... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
4.

Foto: Pixabay

Afganistāna bija īsta valsts.  Tā tas ir tikai uz kartes, cilvēkiem (vismaz nomaļākajos apgabalos) nav tāda Afganistānas koncepta.

Mēs bijām Kandaharas provinces ziemeļu ciematā un sarunājāmies ar dažiem vietējiem iedzīvotājiem, kuriem, protams, nebija ne mazākās nojausmas par to, kāpēc mēs šeit atrodamies. Tas bija 2004. g. Viņi ne tkai nebija dzirdējuši par 9/11, bet arī nezināja, ka amerikāņi ir ieradušies. Sarunas gaitā atklājās, ka viņi arī nezināja, ka krievi ir bijuši Afganistānā.  

Jautājot par to vai viņi zina, kur ir Kandahara, kas ir kādus 45 km uz dienvidiem, izrādījās,ka viņi bija par to dzirdējuši, bet neviens tur nekad nebija bijis. 

Viņiem tādas Afganistānas vienkārši nav. Tāds koncepts neeksistē.

-gzoont

Foto PixabayEs dzirdēju par... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
5.

Foto: Pixabay

Es dzirdēju par Austrālijas Speciālas vienības patruļu, kas devās kalnos un uzdūrās kādam izolētam ciematam. Viņi domāja, ka ir ieradušies Padomju karavīri. Nekādas informācijas par to, ka viens karš ir beidzies un sācies nākamais. 

-lookseemo

Foto PixabayPar mūsu kaujām... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
6.

Foto: Pixabay

Par mūsu kaujām. Es biju iedomājies, ka mūs sagaidīs organizēti uzbrukumi no slēpņiem, ka vajadzes cīnīties pret organizētu spēku. Tā varētu būt bijis sākumā, bet vēlāk kaujas izvērtās tā, ka kādam zemniekam samaksā vesela gada algu, lai viņš uzbruktu ar garāmejošai vienībai ar AK47. Nav nekāds brīnums, ka ir tik daudz pēctraumatiskā stresa gadījumu, jo tas neliekās pareizi, ka esi nogalinājis kādu zemnieku tikai tāpēc, ka viņš grib pabarot savus bērnus, bet nākamajā naktī izglāb viņa ģimeni no spīdzināšanas. Tas ir pilnīgs s*ds

-Xatana

Foto PixabayLielākā daļa no... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
7.

Foto: Pixabay

Lielākā daļa no afgāņiem ir poligloti. Daudzi no nomāļām, neizglītotām vietām, gandrīz viduslaikos dzīvojoši cilvēki runā 3 vai vairāk valodās. 

Mums tika pateikts, ka Afganistānā ir divas valodas - puštu un dari. Patiesībā tur ir desmitiem unikālu valodu. Katrā izolētā ielejā vai ciematā cilvēki runā savā valodā. Dažas izklausās pēc persiešu, bet citas kā arhaiska grieķu valoda. Bija ciemats, kurā runāja valodā, kas izklausījās kā toņu valoda. Mana komanda centās pierakstīt cik vien iespējams, bet kultūras pierakstīšana tiek uzskatīta par izlūkdatu vākšānu un visi mūsu pieraksti ir klasificēti. 

-Ilvihearsevil

Foto PixabayEs sagaidīju ka... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
8.

Foto: Pixabay

Es sagaidīju, ka viss apkārt būs vai nu tuksnesis, vai nu kalni, bet es visu savu laiku pavadīju dārzos.

Tāpat cilvēki negribēja, lai mēs tur atrastos, tik pat ļoti, cik viņi negribēja Talibanu. Viņi vienkārši gribēja, lai viņus liek mierā un viņi var dzīvot savu dzīvi.

-m_k88

Foto PixabayPar kaujām ar... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
9.

Foto: Pixabay

Par kaujām ar Talibanu. Lielāko daļu no aizturētajiem cilvēkiem bija piespieduši cīnīties pret mums mudžehedi, kas bija nolaupījuši vai draudējuši viņu ģimenei. Pats spilgtākais piemērs tam ir uzbrukums bāzei. Tai uzbruka ar masīvu bumbu, kas izspridzināja caurumu sienā. Pašnāvnieki ieskrēja bāzē caur caurumu sienā un uzspridzinājās. Rokas katram no viņiem bija sasietas un katram bija detonācijas ierīce ar tālvadības pulti (lai viņi nevarētu atkāpties)

-ciclify

Foto PixabayKaravīri parasti... Autors: Lestets ASV karavīru stāsti par viņu pieredzi Afganistānā
10.

Foto: Pixabay

Karavīri parasti ir apmācīti cīnīties distancē mazākai par 500 m. Vismaz es biju. Tas, kas nevar redzēt ienaidnieku, nav gluži ārpus normas robežām apmācības laikā, bet ienaidnieks parasti bija sasniedzamības robežās.

Ierodoties Afganistānā mūs apšaudīja neredzams ienaidnieks, kas atradās kaur kur kalna nogāzē kilometra vai lielākā attālumā. Mēs reti kad zinājām, ka mums uzbrūk.

-Tilting_Gambit

0
265
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 13.06.18 13:52
25
0

Karš un tamlīdzīgas nejēdzības notiek tikai tamdēļ, ka absolūti lielais vairums ļaužu ir totāls aitu bars, kas seko dažiem loxiem, kam ir daudz mazvērtības kompleksu. Karš nebūtu iespējams kā tāds, ja šis lielais vairums vienkārši nepakļautos stulbām provokācijām un smadzeņu skalošanai.

spoku dienas doma

Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 14.06.18 10:21
9
0

Afganistāna patiešām ir cita pasaule, tā ir izolēta dimensija, savā ziņā kā anarhisks veidojums, desmitiem cilšu, simtiem valodu un nesaprotamība, centrālās varas trūkums, likumu nevaldīšana.

Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Joda olaMedaļa Aspazija
  Drakonvīrs 13.06.18 19:54  
6
0

Interesants raksts+

Johnny 3 Tears avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa MaģistrantsMedaļa nolaifers
  Johnny 3 Tears 14.06.18 10:42
1
0

Pie šī iederas arī mūsu pašu uzņemtā filma par Afganistānu - https://www.youtube.com/watch?v=4Hhucrk6JXk

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.06.18 01:35
2
1

atbildot uz kakasy komentāru " Karš un tamlīdzīgas nejēdzības notiek t... "

Ne jau tikai cilvēkos ir vaina, bet bieži vien reliģijā, kuras cilvēki ir gatavi mirt+ kultūra. Bet dažreiz arī sadistiski līderi. Afganistānā -deju zēni-pedofīlija, zoofilija, cilšu kari- izklaides iespēju trūkst un parādās izvirtības. Protams, arī nabadzība, kur uzpērk cilvēkus, lai karo pret citiem ar AK-47, kā jau minēts.... Bet nav viegli arī tiem, kas grib mainīt ko. - Jo ar reliģiju izskalotas smadzenes, un kurš grib aiziet prom, to nogalina.  Pat attīstītās valstīs- kā piemēram Latvija, ir grūti cīnīties ar korupciju. Tad iedomājies valsti, kur izglītības līmenis ir daudz zemāks, nekā Latvijā, un brīvi pieejami ieroči, un sapratīsi, cik lielā d#### viss ir tur, un ka nav pat īsti iespējas izmainīt neko.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 18.06.18 14:09
0
0

LOL, es arī esmu poliglots tādā gadījumā, jo runāju 3 valodās

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 19.06.18 09:24
0
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Ne jau tikai cilvēkos ir vaina, bet bieži vie... "

Vai tad tas nav tas pats, ko es vispārīgā formā rakstīju?

ChupaCabrass avatars
Medaļa IntelektuālisMedaļa JokupēterisMedaļa Jokupēteris
  ChupaCabrass 24.06.18 17:55
0
0