local-stats-pixel

Kā es pirmoreiz iemarinēju šašliku Jāņiem... (PAPILDINĀTS)52

609 2

Tuvojas Jāņi, un es sapratu, ka negribu tērēt lielu naudas summu šašlikos, ja pati varu iemarinēt (un gan jau pat labāk garšos nekā veikalā emotion )

Vispār šodien bija pirmā reize mūžā, kad kaut ko tādu darīju..agrāk likās, ka šašlika iemarinēšana varētu būt grūts process, taču pēc tam sapratu, ka tā nemaz nav. Nedaudz pameklēju receptes internetā, nedaudz pakonsultējos ar tuvajiem, un tad sāku kaut ko darīt.

Starpcitu, ŠĪ IR ĀTRĀ MARINĀDE.

Beigās sanāca tā, ka interneta recepti gandrīz vai neizmantoju, bet paļāvos uz sevi, un ticu, ka garšos labi, jo vismaz pagaršojot marinādi, likās, ka beigu rezultāts būs ideāls (vismaz priekš manis).

Man pat liekas, ka šī skaitās tradicionālā marināde, bet jā, šajā visā šašlika marinēšanā esmu iesācēja.

Reklāma
Reklāma
Reklāma
609 2 52 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 52

0/2000

vispirms ir jāsaka, ka katram garšo savādāk, līdz ar to, katrs ar savu recepti ir šefpavārs.

Bet mans padoms būtu:

1. par daudz ūdens - gaļa neuzsūc ūdeni, ja pati satur pietiekoši daudz dabīgā šķidruma. Ja par daudz ūdens, tad varēs vārīt gulašu nevis cept šasliku. Jo viss aromāts paliks ūdenī - H20 ir populārākais ķīmiskais šķīdinātājs pasaulē. 

2. ja grūž klāt citronu un sīpolus, tie viens otru papildina kā skābes, kā rezultātā gaļa var piesūkties ar to aromātu, kā arī tik ātri nebojāsies

3. ir jāpielej rums, jo šmiga saplosa gaļas šķiedras, šasliks kļūst maigāks. Var piemočīt arī konservētus vai svaigus ananasu gabaliņus, tas arī gaļu taisa mīkstāku.

4. sāls ir garšas pastiprinātājs, līdz ar to, vienmēr vajag piemočīt šķipniņu sāls - izcels visas garšas buķeti!!!

5. eļļa ir domāta, lai netiek klāt skābeklis un nesākas pūšana, jo skābekļa ietekmē baktērijas nevis mīkstina gaļu, bet taisa dor blue gaļu. Eļļa ir vieglāka par marinādes saturu, peld pa virsu un nosedz visu. 

6. Ja kādam gribās klasiku ar etiķi, tad etiķi piemočī pēdējā brīdī pirms cepšanas, citādi gaļa būs sausa, jo etiķis ir hidroskopiska viela. Ja vēl būs par daudz sāls, ēdīsiet gumijniekus.

7. Nepērciet poļu kakla karbonādes, tā gaļa ir s.ū.d.s. Tad jau labāk tīro karbonādi vai šķinķi. Ja gribat vistu, tad to labāk marinēt 2-3 dienas iepriekš, tad vista sasūksies pilnībā. Cūku var iemarinēt arī 15 minūtēs. Jērs arī ir jāmarinē 2-3 dienas, jo tas lops ir suksējis tikai pienu, tātad būs piegarša kā trauku lupatai, ar kuru aizvakar saslaucīts uz grīdas izlijis piens. Ja marinēts labu laiku, nekādas piegaršas nebūs.

8.gabaliņus vajag griezt vienādā izmērā, citādi mazie sadegs, savukārt lielie neizcepsies.

kāpēc par daudz ūdens - piemērs, ja mazgā gailenes, viss aromāts paliek ūdenī. Vistu nedrīkst skalot ar ūdeni. Cūka savu dabīgo smeķi atstāj ūdenī, kuru neizcept. Nesen bija viens video, kurā parādīja, ka pumpē ūdeni vistās., jo tas ūdens pieņem vistas smaku, savukārt vista smird pēc hlora.

atgādiniet man rīt, parādīšu, kā izskatās mans marinējums, citādi aizmirsīšu.

priecīgus svētkus. 

48 1 atbildēt
Marinēšana ir gaumes lieta. Svarigi, lai gaļa ir laba
10 0 atbildēt

Īstā kaukāziešu šašlika receptē netiek izmantots etiķis.

Tikai sāls, pipari, zaļumi, sauss baltvīns.

Un galvenais ir labi samaisīt.

9 0 atbildēt

Es pēc bildes sākumā padomāju, ka tie ir makaroni ar cīsiņiem emotion

7 0 atbildēt

Reiz nopirku puscūku, lai pagatavotu 3 veidu šašļonu -majonēzē, saldskābo un vēl kaut kādu dīvaino, kuru atradu internetā. Katrai receptei piegāju ar lielu rūpību. Tā kā komplektā gāja arī cūku ribas, nolēmu tās uz fikso roku arī iemarinēt, nemetīs tak ārā. Sametu adžiku un visu ko citu, kas ienāca prātā - minūtes darbs. Lieki piebilst, ka ribiņas sanāca pašas garšīgākās un pazuda vienā mirklī.

6 0 atbildēt

Pirmkārt, uz Jāņiem speciāli tika pasūtīta cūkgaļa no gaļas veikala un tā bija puscūka. Otrkārt, manā pilsētā tāda rimi veikala nav. Treškārt, tā nav kakla karbonāde. 

6 0 atbildēt
Es marineeju siipolos,un kefiiraa. Klat liku saali,dilles melnos piparus un drusku etiķi
6 0 atbildēt

It kā no tuviniekiem esmu dzirdējusi, ka etiķis gaļu padara sausu. Bet, ja tev nebija sausa gaļa, tad apsveicu. Varēji kādu gabaliņu mums iedot visiem nodegustēt.  emotion 

6 0 atbildēt

Liekas ka gaļa bija sausa. Etiķis un citrons tikai susina gaļu.

Varbūt bija ļoti laba gaļa kas izturēja tādu spiedienu un neatdeva savu sulu, bet nu katru reizi ta nebūs gāžot tik daudz etiķi un citronu.

4 0 atbildēt

 emotion 

4 0 atbildēt
Citrons gaļai pilnīgi un noteikti jāpievieno, bet marinādē viņš apstādinā cukura iedarbību uz marinējumu. Tad arī sīpoli neatdot visu savu jēgu gaļai. Bet visa visumā, tas pēc krāsas noteikt ka ir ok. Labu ēst gribu
3 0 atbildēt

Esmu marinējis daudz,kopā etiķi ar citronu nejaucu jo katram ir savs skābums,pielietoju ''vegetu'' dod labu piegaršu,bet tas kā nu kuram patīk, jo marināde ir brīva improvizācija,sataisi marinādi un pagaršo ja pašm patīk met gaļu iekšā lai marinējas,labu apetīti. 

3 0 atbildēt

Uzjundīja man apetīti emotion

3 0 atbildēt

Vissliktāk ir tad ja nedara ne ko tādēļ katrs sākums ir labs. Gan jau nākotnē būs daudz mēģinājumu un sapratne un pieredze nāks ar laiku. Man ir bijusi gana liela un ilga pieredze sabiedriskajā ēdināšanā tādēļ ieteiktu ieklausīties manos padomos.

Galvenais sākumam. šašliks tradicionāls kaukāziešu un citu tuvo austrumu tautu gaļas ēdiens. Paši kaukāzieši šašlika sakarā saka tā, ja tev ir kvalitatīva, galvenais svaiga gaļa tad tā vispār nav jāmarinē. Cep tūdaļ uz oglēm un priecājies par rezultātu. Otrkārt, gaļas marinēšana etiķī - metode kuru padomijas laikos aizsāka negodprātīgi obšepita darboņi lai noslēptu vecas bojātas gaļas smaku. Kombinācijā ar garšvielām un dūmu aromātu tika ''nogrūsti'' tautai neiedomājami daudzumi vecas gaļas. Treškārt ja ir doma par šašliku jāņiem tad darat to daudz par ātru. Ja marinējam tad labāk dienu, maksimums divas pirms cepšanas. Un būtībā tāda turēšana ar domu ''lai iemarinējās'' patiesībā nemaz nav vajadzīga. Nebūs ne vainas ja cepsiet gaļu kaut vai tūdaļ pēc garšvielu pievienošanas. Ja runājam par šašlika kaukāza variantiem tad noteikti nevar iztikt ne tikai bez hmeļi suneļi tad nedrīkst aizmirst par svaigajām garšvielām, baziliks, pētersīļi estragons - tarhuns. Var variēt un papildināt asākai versijai pievienojot adžiku. Citrons der vienlīdz labi bet kādreiz dažādības vārdā var pamēģināt ko citu. Piemēram laimu vai rīvētu zaļu mango. Ja grib lai garantēti gaļa izcepās mīksta tad pievienojam pašu spiestu granātābola sulu. Un nevajag aizmirst par ķiplokiem. Arī lauru lapas neskādē. Bet eļļa un it sevišķi ūdens pievienošana ir pilnīga ''marsiešu hronika''. Gaļā tā pat ir pietiekami daudz ūdens un taukvielu. Kopsavilkumam, jo vienkāršāk un dabīgāk jo labāk. Etiķi un ūdeni atstāsim padomju obšepita vēsturei. Lai izdodas garšīgi un priecīgus un līksmus Jāņus. emotion 

3 0 atbildēt

Es parasti nekad citronus kopā ar etiķi negāžu - tie ir divi pilnīgi atšķirīgi zvēri. Citroni dod daudz patīkamāku skābumu. Tomēr tā ir gaumes lieta.

Ir vēl viena lieta, ko es pats bieži esmu pielietojis, ja gribu šasliku iemarinēt "tūlīt un tagad" - es ūdens vietā izmantoju gāzēto ūdeni. Tici vai nē, bet šašliks iemarinējas turbo režīmā.  emotion 

3 0 atbildēt

njamma tāpat kā tu emotionemotion

2 0 atbildēt

Pieliec klāt vēl cukuru un sāli

2 0 atbildēt

Ciemos var braukt? 

2 0 atbildēt

KAPĒC CILVĒKI BOJĀ GAĻU AR ETIĶI ?   etiķis šašļiku kultūrā ienāk no 90-tajiem gadiem, kad parādījās kooperatīvās ēstuves . etiķi izmantoja lai saglabātu sūdīgas kvalitātes gaļu, lai tā ilgi nebojātos un novērstu iesmakušas gaļas aromatu un garšu. šašliku nomālu var uztaisīt pie vajadzības 20 minūtēs -sagriež gaļu ar sīpoliem, paņem tīru 100% skābu sulu (ābolu, jāņogu,,pofig kādu) samīca , patur 15 minūtes un cep...var marinēt ar kefīru, sulām, skābiem augļiem......ETIĶIS nomāc gaļas garšu, karoc lēta , bezgaumīga fiška ,

1 0 atbildēt
Super! emotion es arī oēc šīs receptes uztaisiju! Vienkārši lieliski!
1 0 atbildēt