Domāju mēs visi zinām, ka ne vienmēr pa televīziju rāda patiesību. Holivudai tik ļoti patīk ignorēt realitāti, visticamāk dēļ tā, ka tā ir tik nolādēti garlaicīga. Šeit vari redzēt pāris gadījumus, pēc kuriem filmās cilvēkam nekas traks nenotiktu taču dzīvē - visticamāk beigtos letāli.
Filmu nepatiesības.152
Aptuveni katrā trešajā asa sižeta filmā tiek rādīts, ka ļaunais iebliež labajam varonim pa galvu ar dēli, tad viņš nokļūst bezsamaņā un pamostas tumšā istabā, piesiets pie krēsla, ar nedaudz asiņojošu galvu, taču visādā ziņā viss ir kārtībā. Skan jauki, taču kas notiktu reālajā dzīvē?
Domāju, ka lielākā daļa cilvēku ir redzējuši pa televīziju, ka boksa vai cita tam līdzīga sporta veida laikā, kāds no cīkstoņiem uz pāris sekundēm paģībst, taču pēc tam uzreiz turpina cīņu. Tas ir pilnīgi normāli, taču tas ir atkarīgs no tā - cik ilgi tu esi paģībis. Eksperti saka, ka ja cilvēks ir paģībis ilgāk, kā piecas minūtes, tad nekavējoties ir jāsauc ātrā palīdzība. Tad ir iespēja, ka ir gūta ļoti nopietna galvas trauma. Sitiens, kurš tevi notur bezsamaņā vairākas minūtes, iespējams rada iekšēju smadzeņu assiņošanu.
Tagad iedomājies, kādas traumas patiesībā vajadzētu gūt filmu varoņiem, kad viņus atslēdz bezsamaņā uz vairākām stundām. Drīzāk būtu tā, ka Brūss Viliss pēc pamošanās no vairāku stundu bezsamaņas nevis turpinātu iznīcināt ļaundarus un glābt pasauli, bet gan visu savu atlikušo mūžu pavadītu ratiņu krēslu vai vēl trakāk - kapā.
Ja filmā nevienā vietā nav redzams, kur kādu sprādziens aizsviež pa gaisu, tā nav asa sižeta filma! Piemēram filmā ''Neiespējamā misija'': Toms Krūzs no sprāgstoša helikoptera tiek nosviests uz vilciena jumta. Vai arī filmā ''Neiespējamā misija 3'', kur tas pats galvenais varonis no bumbu sprādziena tiek aizsviests gaisā un piezemējas mašīnas sānā.... Un, protams, turpina skriet. Skatoties filmas liekas, ka ļaunākais kas no tāda lidojuma var notikt - ir izjukusi frizūra vai noskrēpēts ceļgals. Tā ir ļoti daudzās filmās, taču aptuveni šādi notiktu reālajā dzīvē...
Vai esi pamanījis, cik sprādziens viegli var izšķaidīt lidmasīnas, mašīnas, helikopterus un daudz ko citu? Tas nav sarežģīti: sprādziena vilnis titānu var izšķaidīt tikpat viegli, cik kabataslakatiņu. Un tagad mēģini iedomāties: kam vajadzētu notikt ar cilvēku, kurš stāv pāris metru attālumā no sprādziena vietas. Pamatīgs sprādziens (kādi jau ir asa sižeta filmās) ir spēcīgs ap 600 tūkstošu kilogramu uz kvadrāt collu. To ir grūti izprast, tādēļ pastāstīšu pa savai valodai - tavs ķermenis kļūtu par cilvēku - pudiņu.
Protams, varbūt tu tikai stāvēji pārisdesmit attālumā no sprāgstošas gāzes uzpildes stacijas. Tādā gadijumā nekas slikts nenotiku, izņemot plīsušas bungādiņas, eksplodējušām plaušām un zarnu kontūziju. Ja tu neesi drošs, vai pēdējā no šīm trim problēmām ir bīstama, ieej Google, un ieraksti bowel contusion. Tikai brīdinu, neskaties tieši pēc pusdienām.
Vienalga kāda, bet kaut kāda iemesla dēļ galvenais filmas varonis krīt no milzīga augstuma, piezemējas uz siena kaudzes vai uz kādas citas mīkstas vietas un viņam viss ir kārtībā. Apmēram tieši tā notika filmā ''Commando'', kur Švarcnēgers pieķēries pie lidmašīnas riteņiem lec nost no lidmašīnas nost uzreiz pēc tās pacelšanās un mīksti piezemējas 2 metru dziļā ūdenī. (Varat to redzēt video zemāk.)
Ir vēl daudzi varianti, kā parasti piezemējas uz mīkstas vietas. Piemēram, vairāk filmās ir tā, ka no kādas 5 stāvu mājas augstuma krītot piezemējas gružkastniekā, kurš laikam ved pilnus maisus ar spilveniem. Āāā, un tas jau nekas, ka krītot lejā izlidoja cauri kādiem 3 šīfera jumtiem.
Un nu atkal padomāsim. Cilvēkam pietiek ar 3 stāvu mājas augstuma kritiena lai ietu bojā. Tu iespējams tagad domā: ''Vecīt, tas nav nekas neiespējams! Ir cilvēki kuri ir izkrituši no lidmašīnas debesīs un izdzīvojuši! Es par to lasīju internetā.'' Tā arī ir patiesība, taču tie stāsti ir slaveni ne bez iemesla. Kritiens no augstuma ir kā loterijā. Ir iespēja ka tu izdzīvosi, bet tu esi idots ja uz to tiešām ceri.
Pieņemsim, ka tu sver 70 kilogramu un 3 stāvu ēkas augstuma, tu lejā trauksies ar ātrumu 13 metri sekundē. Līdz ar to, tu ietrieksies zemē ar 6 tūkstošu kilogramu spēku. Taču ja tu piezemētos konteinerī kurš ir pilns ar mīkstiem atkritumiem, tu šā vai tā piezemēsi ar aptuveni 700 kilogramu spēku, un diezvai būsi spējīgs uzreiz piecelties.
Šie skati nav tie biežāki, bet tomēr zināmākās filmas ar šādiem skatiem ir ''Star Wars'' ar visiem zināmo vietu, kur Lūkam nocērt roku. ''Robocop''viņš pietam zaudēja teju visu ķermeni. Tad vēl ‘’Hannibal Lector’’. Nu labi, viņam rokas zaudēšana nenāca par skādi tik ļoti, varbūt viņš pats viņu pēc tam viņu notiesāja ar gardu zobu. Pēcāk nāca klajā ''Saw'' sērijas. Tur asinis un ķermeņa daļas bija... daudz.