Džareds Leto (no Shoutweb.com 2002. gadā): - Mums ir simboli, saukti par "glifiem", kas attēlo atšķirīgos elementus mūsu grupā.
Šenons Leto (ThreeOnSix intervijā, 2002. gadā): - 30 Seconds To Mars "glifi" ir unikāli... vienkārši dažādi līmeņi, tie simbolizē dažādus apakšlīmeņus, būtībā vienkārši unikāli.
Skaidrojums: "glyphi" simbolizē katru no Zemes grupas planētām*:
• Pirmais simbols ir divi savienoti "M" un "S", kas varētu nozīmēt "Merkurs".
• Otrais simbols izskatās, it kā tas rotētu pretējā virzienā, un Venera rotē pretējā virzienā attiecībā pret pārējām Zemes grupas planētām.
• Trešais ir romiešu trijnieks, kas nozīmē Zemi – trešo planētu no saules.
• Ceturtais simbols ir Marss. Divi punkti simbolizē abus Marsa mēnešus – Fobosu un Deimosu.
* Zemes grupas planēta - neliela vidējas masas planēta, kurai ir cieta virsma un relatīvi plāna atmosfēra. Zemes grupas planētas ir Merkurs, Venēra, Zeme un Marss.
Provehito In Altum
Grupas 30 Seconds To Mars moto. Tas ir ietverts arī abos grupas logotipos.
Tulkojumi no latīņu valodas uz angļu valodu ir vairāki:
- Launch forth into the deep.
- Reach for the heights.
- March on into higher grounds.
- Launch forth into higher grounds.
- To carry on, to carry forward.
Grupa ir apstiprinājusi "Launch Forth Into The Deep" versiju. Latviski tas tiek tulkots kā "Mesties uz priekšu dziļumā".
Mithra (Fēniksa logotips)
Sākotnēji šis logo tika lietots, lai reklamētu grupas debijas albumu.
Tajā ir ietverti četri grupas simboli – "glifi", grupas nosaukums un grupas devīze "Provehito In Altum". Logotipa nosaukums ir "Mithra" – tam nosaukumu ir devusi pati grupa.
Seno ēģiptiešu mitoloģijā un mītos, fēnikss ir mistisks, svēts ugunsputns. Runā, ka tas dzīvo no 500 līdz 1461 gadiem (atkarībā no informācijas avota). Fēnikss ir vīriešu kārtas putns ar skaistām zelta un sarkanas krāsas spalvām. Sava dzīves cikla beigās, fēnikss sev uzbūvē dzeltenbrūnas krāsas zaru ligzdu, kurā sadedzinās; gan ligzda, gan putns spēcīgi sadeg un pārtop pelnos, no kuriem piedzimst jauns fēnikss. Jaunais fēnikss iebalzamē vecā fēniksa pelnus olā, kas gatavota no mirrēm un noglabā to Heliopolisā ("saules pilsētā", Grieķijā). Runā, ka putns arī spējot atjaunoties, ja ticis ievainots vai cietis kaujā, kas padara to gandrīz neievainojamu un nemirstīgu – tas ir uguns, dievišķības un neatlaidības simbols.
Sākotnēji ēģiptieši fēniksu identificēja ar stārķi vai gārni, sauktu par "benu", kurš bijis pazīstams no "Nāves Grāmatas" un citiem ēģiptiešu rakstiem kā viens no svētajiem Heliopolisas pielūgsmes simboliem, kurš cieši asociējās ar saullēktu un ēģiptiešu saules dievu Ra.
Lai arī apraksti atšķiras, fēnikss (Bennu putns) kļuvis populārs agrīnajā kristiešu mākslā, literatūrā un kristiešu simbolismā – kā Kristus simbols un veicinātājs, tas simbolizē atdzimšanu, Jēzus Kristus pēcnāves dzīvi.
Trinity (galvaskausu trīsvienības zīmogs)
Šis logotips tika radīts grupas otrajam albumam "A Beautiful Lie". Tajā ietverti trīs galvaskausi, grupas nosaukums, devīze "Provehito In Altum" (ja vien tā nav aizstāta ar otrā albuma nosaukumu "A Beautiful Lie"), pirmais no grupas "glifiem" logotipa centrā un trīs bultas, kas vērstas uz to.
Galvaskauss ir visizplatītākais simbols, kas attēlo nāvi un cilvēka mirstību. Vārds "Trinity" (trīsvienība) nāk no latīņu valodas un nozīmē "trīs vienā". Ideja par triādi radās no vairākām suģestīvām sakarībām, piemēram, pirkstiem ir 3 locītavas, taburetes stabilitātei nepieciešamas vismaz 3 kājas, turklāt sensenos laikos daudzi cilvēki mācēja skaitīt tikai līdz trīs. Neskatoties uz to, ka ir dabiski lietas pretstatīt pa pāriem, piemēram, pagātne un tagadne, diena un nakts, karstums un aukstums, sievišķais un vīrišķais, cilvēkiem tomēr ir tendence domāt arī triādēs: vakardiena, šodiena un rītdiena, rīts, pusdiena un vakars, tēvs, māte un bērns. Uzvarētājam tiek applaudēts trīs reizes, mirušie tiek apglabāti trešajā dienā, mirušā garu var nomierināt to trīsreiz apslakot ar ūdeni. Tas attēlo arī dievišķo patiesību, kas saglabā šķīstību un svētumu.
Grupa joprojām izmanto "Mithru", tomēr pēc otrā albuma iznākšanas un panākumiem biežāk tiek izmantota simbolika ar galvaskausiem. Šajā sakarā Džareds teicis: - Visi tetovētāji un mākslinieki, kas pievērsušies fēniksam, visi, kuri ir piesaistījušies tam ar tādu emocionālu pieķeršanos kā mēs - ļaujiet mums darīt jums zināmu, ka fēnikss ir sveiks un vesels. Te nenotiek nekāda 30 Seconds To Mars simbolu pārvietošana vai atmešana.
Bulta (Mars Army)
Bulta ir vizuāls grupas devīzes "Provehito In Altum" attēlojums, progresīvs šķērslis, mešanās nezināmajā. Tā tiek izmantota kā "Echelon" simbols.
Bulta ir arī norvēģu rūna "Tyr/Tiwaz" (norvēģu Debesu dievs), kas nozīmē godu, taisnīgumu, vadību un autoritāti. Analīzi, racionalitāti. Zināšanas, par to, kur atrodas kāda patiesais spēks. Gatavība pašuzupurēties. Uzvara un panākumi jebkādās sacensībās vai juridiskajos jautājumos. Pretējā virzienā apvērsts "Tivaz" = "Merkstave", kad enerģija un radošais plūdums tiek bloķēts. Garīgā paralīze, pārmērīga analīze, pārmērīga upurēšanās, netaisnība, nelīdzsvarotība. Nesaskaņa, karš, konflikts, neizdošanās sacensībās. Gaistoša kaisle, grūtības komunicēt un šķiršanās iespēja.
Reklāma
Krusts (Echelon)
X hieroglifs attēlo reizināšanas zīmi (pavairošana, "sanākšana kopā"), turpretim telpiskā nozīmē tas simbolizē dalīšanos, divīziju ("apvienojot zem viena karoga").
"Echelon" ir 30 Seconds to Mars "street team" (reklamētāji ielās), kura palīdz grupai vedot uz koncertiem draugus, zvanot vietējām radio stacijām ar lūgumu atskaņot grupas dziesmas, izlīmējot plakātus, ievietojot ziņas grupas forumos, informējot par jaunumiem grupai veltītās mājaslapas, sazinoties ar presi. Katram, kurš vēlas kļūt par Echelon dalībnieku, vispirms ir jāapgūst, kā izplatīt zināšanas un informāciju par grupu, kā disciplinēti un organizēti darboties mazā vienībā, kas ir daļa no "Mars Army".
"Echelon" ir arī nosaukums vienai no grupas dziesmām albumā "30 Seconds to Mars".