9

 133  1

Lai gan nebūtiski, tomēr cilvēka aktivitāte samazinot Zemes rotācijas ātrumu. Ja kāds uz tādu iespējamību skatās skeptiski, tad viņam vajadzētu papildus pārskatīt fizikas likumsakarības, kuras atbild par ķermeņu dinamiku. Lieta esot sekojoša cilvēks savu aktivitāšu rezultātā no zemes dzīlēm izceļ dažādus materiālus, lai tos izmantotu virszemē un būvē dažādas konstrukcijas, kuras palielina masas apjoma daudzumu, kurš atrodas tālāk no Zemes rotācijas centra. Rezultātā, ja Zemi iztēlojas kā vienotu objektu, tad spēka daudzums, kurš ir vajadzīgs rotācijas nodrošināšanai tālāk no rotācijas centra būs vajadzīgs lielāks.

Ar ko rezultējas Zemes rotācijas ātruma samazināšanās:
+ elketromagnētiskā lauka pavājināšanos
+ laika ritējuma palielināšanos

Kā jau minēju šīs izmaiņas ir ļoti nebūtiskas vai nepamanāmas, tomēr precīzus aprēķinus, kuros tiek izmantota liela precizitāte, šīs parādības lielākā vai mazākā mērā tomēr ietekmē vai datu analizēšanai un apstakļu modelēšanai nākotnē, šīs aktivitātes vienozīmīgi nenāk par labu. Vai jo lielāka atkāpe pagātnē vai nākotnē tiek izmantota analizēšanai, jo neprecizāki būs modeļa atbilstība realitātei. Sekojoši var atsaukties uz globālās pozicionēšanas mehānisma pilnīgas precizitātes neiespējamību, kā arī nepieciešamību veikt kalibrēšanu, paejot noteiktam laika intervālam, lai saglabātu pēc iespējas lielāku precizitāti rīkiem, kuri tiek balstīti uz laika izteiktu precizitāti un elektromagnētiskā lauka viendabību. Vai palēninoties Zemes rotācijas ātrumam, vajadzētu arī palēnināties Zemes centrā esošā metāla elektromagnētiskajai dinamikai.

Lai labāk saprastu fizikas pamatprincipus par piemēru var iztēloties daiļslidotāju, kura vēloties palielināt apgirezienu skaitu, kuru izpilda kādā figurā, sakļauj rokas. Savukārt, lai apstātos no apgriezieniem, rokas un kājas cenšas turēt pēc iespējas platāk.

lasi, vērtē, komentē

Komentāri 9

0/2000

Nu kāds te pīpē zeķbikses. 

Pasaules augstākais debesskrāpis (828 m) ir 0,013% no Zemes radiusa (6371 km). Tāds ir viens. Empire State Building (381 m) ir 0,006% no Zemes radiusa. Pārējie debesskrāpji - cik nu to ir - ir 200+ metri (0,0039%). Visa pārējā apbūve nesniedzas diži augstu un ne visur. Salīdzinājumā ar Zemes radiusu tā ir procenta desmittūkstošā daļa, kas diez vai radīs "globālās pozicionēšanas mehānisma pilnīgas precizitātes neiespējamību". Pilnīga precizitāte principā ir oksimorons, jo katram mērījumam ir pieļaujamā kļūda.

Bet tas nekas, zinātniekiem ir par ko naudu saņemt.

 4  0 atbildēt

Fizika kā tāda ir interesanta, bet dažādās teorijas un iespējamās hipotēzes visu izbojā    

 3  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

Labrīt! Sen nebiju lasījis tādas pasakas. Iztēle autoram ir ok, bet ja tas bija domāts pa nopietno, tad... nezinu - varbūt ej kopā ar Kambalu un Kiviču politikā. Būsiet laba komanda

Mani izbrīna tas kā cilvēks spēj uzsākt it kā pētījumu un teoretizēšanu uz pilnīgi aplamiem pamatiem. Visupirms vajadzētu pierādīt, ka zemesloda pastāv, ka tā griežas ap savu asi utt. Tikai pēc tam varētu pētīt to vai griešanās ātrums palielinās vai samazinās un kādi tam ir iemesli.

Pagaidām nekas nekur negriežas. Vismaz šeit, kur es dzīvoju, man nav nedz centrbēdzes spēku un to efektu, nedz arī esmu jel kad manījis kādu pierādījumu tam, ka zeme ir lode. Ja autoram ir pierādījui - lūdzu, liec galdā! Padalies ar pārājiem.

 0  0 atbildēt
Kur ir vismaz kaut kādi (kaut vai aptuveni) cipari? Ar to cik daudz pierādījumu jūs piedāvājat, jūs iegūstat aptuveni 7.35 balles folijas cepurīšu skalā kur 10. balles stabili saņem plakanzemisti un "es katru dienu kontaktējos ar citplanētiešiem", un 1 balli saņem "citplanētieši varbūt pastāv, valdībai ir noslēpumi, Zemes atmosfērā ir bieži novērojamas nezināmas izcelsmes anomālijas kas ļoti iespējams nav dabiskas." Pirmais ar ko sākt ir iegūt skaitļus par to cik daudz (masa tonnās), no kāda dziļuma(zem vai virs jūras līmeņa nevis vietējā zemes līmeņa), un cik tālu no planētas rotācijas ekvatora ir izrakts un kur katra no izraktajām tonnām ir pēc tam nogādāta (augstums virs jūras līmeņa, attālums no planētas rotācijas ekvatora). Apkopojot informāciju par to cik daudz procentu no visas Zemes masas cilvēki visas savas eksistences vēsturē ir pārvietojoties, jūs varat sākt domāt vai jūsu atklātā problēma tiešām ir tik problemātiska. Un pie reizes varētu arī izstrādāt matemātisku modeli ar kuru varētu demonstrēt kad civilizācijas mākslīgi pārvietojās māsas daudzums sāk ietekmēt planētas rotācijas ātrumu un varbūt sāk arī izraisīt svārstības. Es personīgi domāju(bet es nezinu 100%) ka vulkānu izvirdumi spēj pārvietot vairāk masas pusstundas laikā nekā visā cilvēce nedēļas laikā. Tā kā ja planēta gribēs griesties lēnāk, mēs tur neko daudz neizmainīsim. Bet tas ir tikai mans viedoklis, es esmu tikai cilvēks kuram patīk gudri dirst(nenozīmē ka man taisnība) un es varu arī kļūdīties... TL;DR: Netaisi mušu par ziloni, uzzini vai zilonis ir zilonis un vai citi zin ka šis konkrētais zilonis eksistē, ja citi šo ziloni nav pamanījuši, tu droši vari saņemt konkrētā ziloņa atklājēja statusu ja esi pierādījis(ar zinātniski pārbaudāmiem faktiem) ka, zilonis ir zilonis un patiešām eksistē.
 0  0 atbildēt

Par cik grādiem, un uz kuru pusi jābīda zemes griešanās ass, lai izveidotos particības(zaļā) josla apkārt zemeslodei?

 0  0 atbildēt

Ar ko rezultējas Zemes rotācijas ātruma samazināšanās: ... + ar laika ritējuma palielināšanos

drosmīga teorija! Varēji vispirms uzmest pāris rindiņas par to, kas vispār ir laiks ?

 0  0 atbildēt