Lai gan nebūtiski, tomēr cilvēka aktivitāte samazinot Zemes rotācijas ātrumu. Ja kāds uz tādu iespējamību skatās skeptiski, tad viņam vajadzētu papildus pārskatīt fizikas likumsakarības, kuras atbild par ķermeņu dinamiku. Lieta esot sekojoša cilvēks savu aktivitāšu rezultātā no zemes dzīlēm izceļ dažādus materiālus, lai tos izmantotu virszemē un būvē dažādas konstrukcijas, kuras palielina masas apjoma daudzumu, kurš atrodas tālāk no Zemes rotācijas centra. Rezultātā, ja Zemi iztēlojas kā vienotu objektu, tad spēka daudzums, kurš ir vajadzīgs rotācijas nodrošināšanai tālāk no rotācijas centra būs vajadzīgs lielāks.
Ar ko rezultējas Zemes rotācijas ātruma samazināšanās:
+ elketromagnētiskā lauka pavājināšanos
+ laika ritējuma palielināšanos
Kā jau minēju šīs izmaiņas ir ļoti nebūtiskas vai nepamanāmas, tomēr precīzus aprēķinus, kuros tiek izmantota liela precizitāte, šīs parādības lielākā vai mazākā mērā tomēr ietekmē vai datu analizēšanai un apstakļu modelēšanai nākotnē, šīs aktivitātes vienozīmīgi nenāk par labu. Vai jo lielāka atkāpe pagātnē vai nākotnē tiek izmantota analizēšanai, jo neprecizāki būs modeļa atbilstība realitātei. Sekojoši var atsaukties uz globālās pozicionēšanas mehānisma pilnīgas precizitātes neiespējamību, kā arī nepieciešamību veikt kalibrēšanu, paejot noteiktam laika intervālam, lai saglabātu pēc iespējas lielāku precizitāti rīkiem, kuri tiek balstīti uz laika izteiktu precizitāti un elektromagnētiskā lauka viendabību. Vai palēninoties Zemes rotācijas ātrumam, vajadzētu arī palēnināties Zemes centrā esošā metāla elektromagnētiskajai dinamikai.
Lai labāk saprastu fizikas pamatprincipus par piemēru var iztēloties daiļslidotāju, kura vēloties palielināt apgirezienu skaitu, kuru izpilda kādā figurā, sakļauj rokas. Savukārt, lai apstātos no apgriezieniem, rokas un kājas cenšas turēt pēc iespējas platāk.
lasi, vērtē, komentē