local-stats-pixel

Virgin Galactic atklāj jaunu gaisa kuģi1

22 0

Virgin Galactic jaunais gaisa kuģis pavisam drīz varētu kļūt par pasaulē pirmo gaisa kuģi, kas pārvadās pasažierus tūrisma braucienā pa kosmosu.

Pēc vairāk nekā trīs gadu būvniecības biznesa magnāta Ričarda Brensona (Richard Branson) kompānija piektdien notiekošajā Kalifornijas “Mojave Air & Space Port” pasākumā atklāja jaunu kosmosa kuģi. Šis gaisa kuģis ir aizstājējs tam, kas 2014.gadā cieta avāriju, kad testa lidošanas laikā gāja bojā pilots.

Fiziķis Stīvens Havkins (Stephen Hawking) jauno lidojošo transportlīdzekli nosauca par Virgin Spaceship (VSS) Unity, tviterī norādot:” Es būtu ļoti lepns, ja lidotu šajā gaisa kuģī”.

Brensons, atceroties 2014.gada traģēdiju, apsolīja, ka tā traģēdijas iemesli tiek izskatīti un nekas tāds netiks pieļauts atkārtoti. Tāpat viņš piebilda, ka jaunais gaisa transportlīdzeklis ir pārspējis iepriekš iecerēto un plānoto.

“Mūsu jaunais un skaistais gaisa kuģis VSS Unity ir iemiesojums mērķim un lieliskajam apliecinājumam, ka, strādājot kopā ar vienreizēju, talantīgu un profesionālu komandu, var sasniegt izvirzīto mērķi”, sacīja Bensons.

Ņemot vērā 2014.gada traģēdiju, VSS Unity gaisa kuģis tuvākajā laikā nedosies pretī zvaigznēm, jo priekšā vēl ir daudz testa mēģinājumu. Taču, kad gaisa kuģis tiks pilnībā pārbaudīts un gatavs lidojumam - Virgin Galactic kompānija plāno savus pasažierus nogādāt ar VSS gaisa kuģi vismaz 80 kilometrus augstumā no zemes, lai varētu vērot kosmosu un Zemi sev zem kājām.

“Manuprāt, ievērojami ir tas, ka tūkstošiem, ja ne pat miljoniem - cilvēkiem būs iespēja doties kosmosā un aplūkot mūsu planētu Zeme no augšas”, tā sacīja kompānijas prezidents Džordžs Vaitsaids (George Whitesides).

Pagaidām šim vienreizējam lidojumam ir pieteikušies vairāk nekā 700 cilvēku, neskatoties uz to, ka Virgin Galactic no katra prasa 250 000 ASV dolārus par sēdvietu. Vēl nav īsti zināms, kad lidojumi tiks uzsākti, jo kompānija ir ļoti aizņemta ar drošības pasākumu izstrādi un lidaparāta testēšanu, taču tiek plānots, ka tas varētu notikt jau tuvāko gadu laikā.

22 0 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://Datuve.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 1

0/2000

Raksts labs,un divas vienadas bildes ar,laikam lai labak paliek atminja.

0 0 atbildēt