local-stats-pixel fb-conv-api

VVA-14 – Dīvainākā PSRS lidmašīna?9

486 1

Ap 1970. gadu PSRS armija vēlējas iegūt jaunu lidaparātu, ar kuru būtu iespējams izsekot un iznīcināt ASV zemūdenes. Rezultātā, PSRS armijai tika piedāvāta Bartini Beriev VVA-14 Vertikal`no-Vzletayuschaya Amphibia. Šai lidmašīnai bija jāvar nosēsties gan uz konvencionālajiem skrejceļiem, gan jebkur citur, kur PSRS armijai tas būtu nepieciešams, tai skaitā arī uz ūdens. Bez tam izstrādātāji solīja, ka šai lidmašīnai piemitīšot vertikālas nosēšanās un pacelšanās spēja, līdzīgi kā helikopteriem.

486 1 9 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 9

0/2000

 emotion 

12 0 atbildēt

Nu nav jau nekāds brīnums, jo principā vajadzēja pārspēt Harrier, kurš jau bija naidīgajiem rietumiem no 1969.gada.  Ja mēģinātu tikai kaut ko nošpikot nevis pārspēt izmantojot vecākas tehnoloģijas gan jau arī izdotos. Lai gan pēcāk arī ko līdzīgu uzražoja Yak-38 paskatā, bet ne pārāk veiksmīgi, jo saražoja tikai mazliet pāri par 200 eksemplāriem un pēc padumjās savienības izjukšanas 1991.gadā šis putniņš arī pārstāja lidot. Harrier cik zināms ar nesliktiem panākumiem plivinās apkārt vēl šodien.

Idejas un ambīcijas padomijā bija nesliktas, bet tikai lielu daļu noteica nevis inženieri bet marazmātisks politbirojs ar pusķertiem idiotiem. Zinot vispārējo attieksmi pret darbu (Vasja šmigā, bet kaut ko vajag nospert no ceha, pofig ka no militārās sfēras, gan jau pārdos) rezultāts bija tāds kāds bija.

8 0 atbildēt

Nebij dzirdēts par tādu vellu. Paldies! +++

4 0 atbildēt

 emotion  emotion 

2 0 atbildēt

Tas jau tas pats ekranoplans vien bija,te jau to ta ari nosauc(fona). Tada tipa aparati,kutera un lidmashinas hibridi bija psrs diezgan daudz,vispazistamakais Kaspijas Monstrs .

1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt

Šī lidmašīna principā bija nacistu projekts pie kā strādāja 2.5 gadus.

0 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt

Aizsuti so musu Aizsardzibas Ministrijai, bus sajusma, tie ir gatavi nopirkt katru veco luzni par lielu naudas summu.

1 3 atbildēt