local-stats-pixel

Tējas sēne.12

108 0

To pazīst arī kā Mandžūrijas sēni, tējas kvasu, Japānas sūkli utt.. Jau senos laikos to audzēja Ceilonā, tad Indijā, Krievijā, Mandžūrijā, Ķīnā. Tējas sēni izmanto gan kosmētiskos, ārstnieciskos, gan vienkārši slāpju veldzēšanas nolūkos.

Daudziem tējas sēne liekas mazliet dīvaina pēc izskata – liels, mazliet glums, medūzai līdzīgs masas ķermenis. Bet tai piemīt fantastisks spēks. Tā satur dažādas baktērijas: gan etiķskābes, gan dabiskā rauga baktērijas. Rūgšanas procesa laikā tējas sēnes dziednieciskās īpašības tikai pieaug: tajā veidojas C un B vitamīni, kofeīns, citronskābe un skābeņskābe, askorbīnskābe, glikonskābe, organiskās skābes, miecvielas, fermenti, cukuri, pigmenti.


Tējas sēne labvēlīgi ietekmē veselību un izskatu:


Pazemina temperatūru, asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Palīdz kuņģa un zarnu trakta saslimšanas gadījumos. Tā uzlabo zarnu mikrofloras sastāvu, uzlabojot arī imunitāti. Cīnās ar sliktu dūšu un vemšanu. Tējas sēnei piemīt antibakteriāla iedarbība. Daudzi tējas sēni izmanto arī komprešu pagatavošanai. Tējas sēne kopj un uzlabo taukainas ādas izskatu. Sēni izmanto gan kompresēm, gan sejas masku pagatavošanai. Der matu skalošanai. Uzlabo galvas ādas stāvokli. Tējas sēnes vanniņas kājām un rokām: lieliski mazina tūsku, mazina sāpes un dziedina sausu ādu un saplaisājušu ādu. Ar tējas sēni var skalot arī muti, tā noņem brūnos aplikumus no zobiem, kā arī novērš netīkamu smaržu.

Tējas sēni audzē burkā, parasti trīslitru. To aplej ar siltu, vārītu ūdeni, pieliek nedaudz cukura - uz litru ūdens pieliek 1 - 2 ēdamkarotes cukura. Pēc nedēļas var jau dzert tējas sēni.

Ja sēni kādu laiku nelieto, to var neaiztikt un nepiebarot, taču jāraugās, lai tā nepaliek sausa. Tējas sēne atdzīvojas, kad tai uzlej cukurūdeni. Melnās tējas uzlējums nav obligāts.

Sēnes vajadzībām var gatavot tēju, tajā izšķīdinot 1 – 2 ēdamkarotes cukura uz vienu litru šķidruma. Atdzesē. Reizi mēnesī sēni remdenā ūdenī noskalo. Remdeno tēju ielej trīs litru burkā un tajā ielaiž sēni ar gludo pusi uz augšu. Vispirms tā nogrimst, bet pēc dažām dienām uzpeld.

Par skābenu dzērienu lietošanai tēja pārtop apmēram pēc nedēļas. Ik pēc 2 – 3 dienām uzlējumu papildina ar litru svaigas tējas, bet var arī reizi nedēļā noliet visu šķidrumu, noskalot sēni un pagatavot tai jaunu tēju. Dzert to var ik dienu.

Var izmēģināti dažādas tējas – sēnei pret tām nav iebildumu, un katrs to var izvēlēties pēc savas garšas gaumes. Piemēram, karkade dzērienu iekrāso sarkanu, atgādinot sarkanvīnu.

Burku nedrīkst pārklāt ar vāku, bet tikai ar marli, lai mušas nesadēj oliņas.

Ja gatavo tējas sēnes dzērienu neizlieto, pēc nedēļas virspusē izaug plāna plēvīte, no kuras var izaudzēt jaunu sēni.

108 0 12 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 12

0/2000

nahuj to tejas seni :D negarso man .... 

10 3 atbildēt

mmmm... kā man garšo tas dzēriens

6 0 atbildēt

mana ome audzē tādu. :D

4 0 atbildēt

man gan garšo emotion Labāk nekā ūdens.

2 0 atbildēt

Bija man mājās tāda ,mušiņas piedēja olas..losenes :D

1 0 atbildēt

nez, man shitaij tejas seenei puvuma garsha vislaik sitas cauri.. nepatiik kka :P

0 0 atbildēt

oho 10gadi tādu dzēris neesu. vienmēr esu prātojis ,kas tas bija par dzērienu ,ko man ome taisīja. paldies autor,paldies ! :)

0 0 atbildēt

kur vai kaa to seeni dabuut?

0 0 atbildēt

man liekas ka var pievienot nevis ūdeni bet tēju.

Bet tā +

0 0 atbildēt

citronskābe un skābeņskābe, askorbīnskābe un glikonskābe ir organiskās skābes.. :D

0 0 atbildēt

Man mājās kādreiz bija,kamēr piebesija jau viņu kopt :D

0 0 atbildēt

Mana paziņa un vēl ome audzē tējas sēni.Bet man negaršo!!!

0 0 atbildēt