Tagad, attīstot mākslīgā intelekta algoritmus, izstrādātājiem būs nepieciešams tikai klēpjdators un neliela ierīce ar neironu tīklu.
Tagad, attīstot mākslīgā intelekta algoritmus, izstrādātājiem būs nepieciešams tikai klēpjdators un neliela ierīce ar neironu tīklu.
Intel parādījuši savu jauno izstrādājumu -
Intel Neural Compute Stick 2. Tā izskatās kā vienkāršs USB zibatmiņas disks un darbojas, izmantojot USB 3.0, bet tas ir daudz vairāk nekā parasts flash disks. Tas ir flash disks ar neironu tīklu. Ierīce tika prezentēta Intel AI Devcon konvencijā Pekinā 14. novembrī. "Intel NCS2 būtībā ir autonomais neironu tīkls uz zibatmiņas diska, kam vajadzētu paātrināt un vienkāršot šāda veida ierīču izstrādi, pārsūtot lielāko daļu vajadzīgās skaitļošanas jaudas, lai tos apmācītu uz Movidius Myriad X iebūvēto datoru redzes procesoru (VPU)" - pastāstīja par ierīci Andrew Tarantola no Endgadget. Ierīces mērķis ir veidot gudrākus AI algoritmus un datora redzes prototipus. Paziņojumā Intel apgalvo, ka ierīce paātrina dziļu neironu tīklu attīstību. Vienkārši runājot, Intel Neural Compute Stick 2 palīdzēs testēt, regulēt un prototipēt dziļus neironu tīklus. Izstrādātājiem tas nozīmē, ka viņi varēs ātrāk izstrādāt viedkameras, dronus un industriālos robotus.Ar datoru apmācītos robotus varēs izmantot plašā ierīču lokā bez nepieciešamības pieslēgties mākoņu pakalpojumiem.
“Būtībā tas ļauj jums izveidot AI algoritmus un datorizētas redzes sistēmas lokāli (piemēram, uz jūsu klēpjdatora), jums nav nepieciešams izveidot savienojumu ar mākoņpakalpojumiem vai pat internetu,” norāda Tarantola.Palaists pats lielākais superdators, kas imitē cilvēka smadzenes
Pats lielākais neiromorfais superdators ir izstrādāts un salikts kopā tā, kā cilvēka smadzenes, un aprīkot ar viena miljona kodola procesoru.
Superdators Spiking Neural Network Architecture (SpiNNaker)
spēj veikt vairāk nekā 200 miljonus darbību sekundē. Katra no tā daudzprocesoru mikroshēmām ir aprīkots ar 100 miljoniem tranzistoru. Šīs mašīnas izstrādātājiem vajadzēja 20! gadus, lai izstrādātu koncepciju, 10 gadus montāžai un vēl 15 miljonus mārciņu. Projektu sākotnēji finansēja Inženierzinātņu un fizikas zinātņu pētniecības padome (EPSRC), un tagad to atbalsta arī Eiropas Cilvēka Smadzeņu Projekts (HBP). Superdatoru pirmo reizi palaida 2018. gada 2. Novembrī.
Priekš kam tiks izmanots superdators ar miljoniem kodola procesoru, kas imitē cilvēka smadzeņu darbību?
Pirmkārt, tas palīdz neirozinātniekiem labāk izprast, kā šis orgāns darbojas. Viņi to dara, veicot ārkārtīgi liela mēroga simulācijas reālā laikā, kuras ir neiespējami veikt ar citiem datoriem. SpiNNaker arī līdzdarbojās, lai kontrolētu SpOmnibot robotu. Tas izmantoja superdatora sistēmu, lai interpretētu vizuālo informāciju reālā laikā un virzītos uz noteiktiem objektiem, ignorējot citus. „Neirologi tagad var izmantot SpiNNaker, lai atraisītu dažus cilvēka smadzeņu noslēpumus, izmantojot nepieredzētas plaša mēroga simulācijas,” saka datorzinātņu profesors Stīvs Farbers. „Turklāt tas darbojas kā reālā laika neironu simulators, kas ļauj robotikai radīt liela mēroga neironu tīklus mobilajiem robotiem, lai viņi varētu staigāt, runāt un pārvietoties.”
RACER iegūs divus papildus dzinējpropellerus gar fizelāžas sāniem kā papildinājumu jau esošajam rotoram. Astes rotors nebūs. Airbus mērķis ir izstrādāt helikopteru ar kreisēšanas ātrumu vairāk, nekā 400km/st.