Daudz kas var noiet greizi kad ārsti izraksta zāles pacientiem. Vienmēr ir iespēja, ka kāds var aizmirst paņemt tabletes vai izrakstītās zāles. Kā arī iespēja ka būs blakus efekti, zāļu pieradums, un pārdozēšana. Tā farmācijas kompānijas jau ilgu laiku mēģinot izstrādāt ko tādu, nesen nākušas klajā ar pavisam jaunu uzvelkamu zāļu piegādes sistmu , kas nepārtraukti vērotu terapijas gaitu lai pacients tiktu pie vajadzīgās zāļu devas atbilstošajā laikā.
''Smart Skin'' plāksteri precīzi zinās kad jālieto zāles.0
Šeit ir dažas problēmas ar šo plāksteru darbības pieeju, tāpēc ka šī sistēma neattēlo un nenovēro pacienta vitālos orgānus. Tas nozīmē ka šie plāksteri var nebūt ar precīzu reakciju uz katru pacientu. Tas nozīmē, ka ja gadījumā pacientam vajag lielāku devu, vai arī pat ja pacienti jau ir veseli, viņi saņem tieši to pašu zāļu devu ko parasti. Par laimi, grupiņa Dienvidkorejas pētnieku iespējams beidzot ir atradusi kā labot šo problēmu. Pamatojoties uz pētījumiem kas publicēti ''Nature Nanotechnology'' , zinātnieki ir nākuši klajā ar ''Ādas'' plāksteri, kas ne tikai pados zālēs atkārtoti, bet arī zinās kad apstāties un pārtraukt padevi.
Plāksteris sastāv no apmēram 5 cm liela taisnstūra, kas veidots no stiepjamiem un lokāmiem nanomatreāliem. Šie matreāli satur siltuma aktivētas silīcija nanodaļiņas, kas pētīs un novēros muskuļu aktivitāti un palaidīs terapētiskos ''aģentus'' bāzētus uz pacienta ķermeņa siltumu.
Šis sistēmas veids ir ideāls priekš cilvēkiem kuri slimo ar parkinsona slimību patstāvīgi, tāpēc ka trīcekļi, kas pavada kustību draucējumus nav konstanti. Piemēram kad pacients sāk kratīties, plāksteris saņem signālu un palaiž mazu devu zāles ko satur.
''Cilvēki ir ļoti ieinteresēti lai attīstītu controlētu zāļu piegādi'' Teica Dae-Hyeong Kim, Seoul National University biomedicīnas inženieris savā rakstītajā ēmailā priekš ''the Verge''. Kim paskaidroja ka dēļ tā, ka silicija nanodaļiņas ir siltuma aktivētas, viņa komanda arī ir pievienojusi ''stiepjamus sildītājus'' šajā plāksterī kuri ļauj viņam kontrolēt zāļu piegādes daudzumu, ja ir vajadzība.
Taču plāksteris nav gluži perfekts, tas ir tādēļ ka tas nav aktivizējāms neizmantojot vadus vēl pagaidām. ''Nākotnē bezvadu komponenti visticamāk būs jau integrēti'' Teica Kim '' un tad šī sitēma būs pieslēgta bezvadu tīklam'' Kura ļaus ārstiem diagnosticēt apstākļusm un izvadīt zāles kā ar pulti.
Taču par nožēlu šie plāksteri nesasniegs tirgu vēl vismaz 5 gadus, sacīja Kim. Bet ideja ka medicīniskās tehnoloģijas kā šī, tiešām sāk attīstīties ir visai aizraujoša. Tas iespējams neizskatīsies Kā Nike + FuelBand vai nestrādās kā Androīda sistēmas, taču tik un tā šī var būt noderīga uzvelkama tehnoloģija kas mums palīdzētu, piedevām tā labi izskatās.. teica Kim, lidz ar to varbūt pat ieies modē.
P.S paldies liels šiem 2 pacaniem, kas palīdzēja ar svešvārdiem Mēris un meitēns īsti pacani