Tagad par pašas kameras iekšām.
Kamerā nav pārāk daudz visādu režīmu un fīču, bet nu tā pat neredzu arī leilākai daļai no tām jēgu. Ja tu tās izmanto, tad tikai savā mobīlajā. Priekš manis man pietiek ar to, kas tur ir.
Fotogrāfēju tikai RAW formātā, kuram ir savs Samsunga kodējums .SRW. Jāsaka, ka varēja būt mazliet labāks tas RAW. Ja salīdzina ar, piemēram, Nikon Raw failu, tad Samsungam ir novērojami vairāk krāsu trokšņi tumšajās vietās. Lai gan kopumā man sānāk vienmēr izvilkt no RAW failiem tik cik man vajag.
Labā apgaismojumā uz ekrāna nav redzamas aizķeršanās un tas parādā precīzi to ko redz tajā brīdī sensors, bet vājākā apgaismojumā tas sāk nedaudz buksēt, jo visu jaudu nosūc sensors, lai spētu pārraidīt gaišāku attēlu uz ekrāna, kā tas ir patiesībā.
Attēla kvalitāte ir laba, ne teicama. Brīžiem mazliet nepareizi kamera izvēlās balto balansu, bet to pēc tam var pieregulēt.
Arī Kavlitāte pie augsta ISO, visur tiek vērtēta kā laba un pat daudz labāk kā populārajam Canon 600d, bet man personiski nepatīk kā samsungs tiek galā ar trokšņiem. Bildēs virsroku pārliecinoši ņem luminance noise, kas pirmajā brīdī attēlam liek izskatīties ļoti labi, bet pietuvinot var redzēt, ka ir daudz zuduma smalkajās detaļās. Tai pat laikā, jau pieminētā, Canon 600d bildes pie augsta ISO izskatās briesmīgi un liekas, ka viss atbilst tam, kas rakstīts internetā. Bet kad paņem to Canon RAW bildi un maksimāli nolikvidē tieši krāsu trokšņus, iegūst pat nedaudz labāku attēlu, kā no Samsung pie tāda paša ISO. Vēl nepieminēju, ka tieši luminance noise ietekmē daudz tumšā un gaišā kontrastu, līdz ar to tā bojā cilvēka sejas kontūras. Tāpēc, tieši cilvēku fotogrāfēšanai būtu jāizmanto ISO ne augstāk par 3200.
Canon laikam zin, ko cilvēkiem vajag un neaizraujās ar trokšņu slāpēšanu kamerā, bet vairāk to atstāj cilvēka rokās.
Liels mīnuss ir Buffer size. Ja nepārtrauktais bilžu uzņemšanas ātrums ir aptuveni 8 kadri sekundē, kas ir ļoti labs rādītājs, tad, diemžēl, uzņemt var tikai 10 - 11 JPEG un 5-6 RAW bildes, un tad kādas 10 sekundes jāgaida kamēr kamera visu sagremo. Kad bufferis ir pilns, tad vēl var turpināt uzņemt bildes, bet nu ar kādu 2sek intervālu. Mazliet var šos rādītājus uzlabot ar ātrāku SD karti, bet, ja salīdzina ar tehniskajiem datie, tad šis ir tuvu maksimumam.
Tā kā pie slikta nepārtrauktā autofokusa un nepārtrauktās fotogrāfēšanas šī kamera īsti nebūs labi piemērota baigo aktivitāšu fotogrāfēšanai.
Principā, mani kā cilvēku, kurš pārsvarā fotogrāfē ainavas, šī kamera pilnībā apmierina. Kompakta, ērta un pilda man vajadzīgās funkcijas.
Ja gadījumā neesmu par kaut ko jums interesējošu uzrakstijis, tad droši prasiet, bet visdrīzāk, es to neuzrakstīju tāpēc, ka, vai nu es to nezimantoju šajā kamerā, vai arī tā lieta ne ar ko neizceļās salīdzinājumā ar citās šīs cenu klases kamerām.
Un te pāris, ar šo kmeru uzņemtās, bildītes atslodzei pēc tik ļoti nežēlīgās un mokošās lasīšanas.