Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
16

Čau! Pēdējā laikā no visām pusēm uzvirmo ziņas un atgādinājumi, ka dzīvojam tomēr realitātē Zeme nevis realitātē Instagram. Tā kā neesmu no tiem cilvēkiem, kuri ir šausmīgi atkarīgi, vēlos padalīties ar savu skatījumu par sociālo portālu lietošanu ikdienā.

Nenoliedzami ka mēs dzīvojam... Autors: Lubuntu Rokudzelžos vai pūķim mugurā?
1. Nenoliedzami, ka mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā. Tehnoloģijas un glāstāmie telefoni ieņem augstu vietu mūsu ikdienas dzīvē. Reiz izdomāju paskatīties google atbildi uz jautājumu, kāpēc daudzi cilvēki mūsdienās ir atkarīgi no sociālajiem portāliem. Kāpēc mēs nevaram paēst nenofotografējot savu ēdiena šķīvi, kāpēc mēs nevaram iziet ārā pa durvīm nenofilmējot savu apģērbu. Lai kā par brīnumu bija izteikts pieņēmums, ka tikai daži cilvēki ir patiesi atkarīgi no telefona lietošanas. Lielākā daļa cilvēku pieder pie termina "FOMO" jeb "Fear Of Missing Out". "FOMO" ir vienkārša trauksmes sajūta, ka tu neesi pačekojis facebook'ā ko dara tavi draugi jeb vienkārši sakot trauksmes sajūta palaist garām kaut ko ko dara tavi draugi. Cilvēkam visu laiku ir nepieciešams būt savienotam ar savu ģimeni un draugiem. Parasti cilvēkiem ir kaut kādas psiholoģiskās vajadzības, piemēram, gūt atzinību, pašīstenoties, un tikt mīlētam, tāpat arī mūsdienās pie psiholoģiskajām vajadzībām varētu pieskaitīt telefonu/datoru, lai cik amizanti tas neizklausītos.
Es nebūšu no tiem cilvēkiem... Autors: Lubuntu Rokudzelžos vai pūķim mugurā?
2. Es nebūšu no tiem cilvēkiem, kas teiks šo banālo tekstu "liec nost savu telefonu, dzīve kļūs skaistāka". Mūsdienās sociālo portālu lietošana bojā cilvēka dzīvi, ja tu neproti lietot to savā labā. Pamatā tas iespaido cilvēka attiecības ar līdzcilvēkiem, garīgo veselību. Ir ļoti liela daļa sieviešu, kuras skatās instagram un domā "oo, viņai tik lielas krūtis", "oo, tik tievs viduklis", cilvēks salīdzina savu dzīvi ar Instagram realitāti, krītas viņa pašapziņa, pa galvu sāk maisīties stulbas domas "šitā meitene noteikti skaistāka par mani mans partneris mani vairs nemīlēs, jo kas es esmu salīdzinājumā ar to meiteni?"
Mana doma kas man ienāca... Autors: Lubuntu Rokudzelžos vai pūķim mugurā?
3. Mana doma, kas man ienāca prātā ir tāda, ka sociālo portālu lietošana ir kā braukt milzīga pūķa mugurā. Ja tu ar šo pūķi nepratīsi apieties, tas tevi momentāli saplosīs gabalos, taču ja tu ar to pratīsi apieties, zem tavas pakļautības būs milzīgs briesmonis. Tieši tāpat var novērot arī dzīvē par cilvēka-interneta attiecībām. Sociālie portāli var tavu pašvērtējumu, vērtības, domāšanu un pat dzīvību (attiecinu uz tiem kas izmanto telefonu braucot, kad uzmanība jāvelta ceļam un situācijām) saplosīt gabalos, un var notikt arī pretējais, ka tu izmanto internetu savām vajadzībām, lai pašīstenotos, mācītos, attīstītu savu biznesu, iedvesmotos. Doma ir tāda, ka tu izmanto internetu, nevis internets izmanto tevi. Jo internets un sociālie portāli tiešām tevi var izmantot savā labā. Cik daudz ir internetā raksti/blogi/video par to, kas tev ir jānopērk, lai tu izskatītos pievilcīga/s sava partnera un citu acīs? Daudz! Un lielākā daļa protams, ka skries un pirks, jo kādam citam, kas ir veiksmīgāks/skaistāks par tevi tas ir. Un bieži vien galarezultāts ir tāds, ka tas ne tikai iesūc tavu naudu kā melnajā caurumā, bet arī atņem pašvērtējumu, jo esošais rezultāts neatbilda ar iedomām. Mācies pakļaut šo pūķi un neļauj tam sevi saplosīt!
0
16
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [2]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
marika.ozola... avatars
Medaļa SpoksMedaļa IntelektuālisMedaļa Bērndārznieks
  marika.ozola... 10.12.18 13:00
3
0

Kaut kāda zināma taisnība jau tev ir....

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RecidīvistsMedaļa Brīvlaiks
  SAMSS 10.12.18 19:02
0
0