Lai gan Plutons vairs nav planēta mūsu saules sistēmā kā planēta, taču šī pundurplanēta, nebeidz radīt jautājumus par savu uzbūvi, un darbības principiem, šoreiz ar rentgenstariem..
Lai gan Plutons vairs nav planēta mūsu saules sistēmā kā planēta, taču šī pundurplanēta, nebeidz radīt jautājumus par savu uzbūvi, un darbības principiem, šoreiz ar rentgenstariem..
Zinātnieki nesen uzķēruši, rentgena starus kuri plūst no Plutona, pat neskatoties uz to, ka plutonam nav iespējas pašam radīt lieljaudas fotonu lādiņus no kuriem rodas rentgenstari. /Ziņo nesenie pētījumi/
Kopš zinātnieki nosūtīja kosmisko zondi uz plutonu "Jaunie Apvāršņi". Viņu atklājumi ir pārsteidzoši... Daudzām planētām un komētām rentgenstari veidojas, kad solārais vējš, emm... straume ar lādētām saules enerģijas daļiņām skrien cauri neitrālās gāzes atomiem, vai magnētiskajam laukam šajos ķermeņos. Bet neskatoties uz vajadzīgajām prasībām, Plutonā nav nekā, no šeit vajadzīgā, lai radītu sekmīgus rentgenstarus : Šai pundurplanētai nav ne magnētiskā lauka, ne normāla atmosfēra- ļoti plāna, un tā zaudē savu atmosfēru daudz mazāk kā bija gaidīts..
"Mēs naivi domājām ka Plutons zaudē savu atmosfēru tādos pašos apmēros , kā komētas" saka Kerijs Lissijs (Carey Lisse), planetārais astronoms iekš APL. "Mēs zinājām ka komētas rada rentgenstarus, tā nu arī cerējām ka Plutons dara tāpat.." Tomēr tā vietā, notikumi starp solāro vēju un metāna gāzes asti, ir vidēji simt reižu lielāki kā plutons pats spētu radīt dēļ sava diametra... Taču neskatoties uz to, iespējams tieši diametrs ir pie vainas šai parādībai.
Lissija komanda izmantoja Chandra X-Ray teleskopu , vienreiz 2014 un tad vēl trīs reizes 2015 gadā. Un Chandra piefiksēja tikai septiņus fotonus kas plūst no Plutona, apmēram pa visu laiku, divas vai trīs dienas visā laika posmā kurā izmeklēja šo parādību.
Lai gan signāls nav gana spēcīgs, tomēr tas ir pat vairāk kā par sešiem gaidītajiem fotoniem, kas tika noķerti plutona atmosfērā, un solārā vēja mērījumu veikšanā, ko veica" Jaunais Horizonts"
Lissija palīglaboranti, atzīmē to ka signāls parādās kautkādā veidā , itkā sekotu plutonam apkārt debesīm, kas to klāj. Zinātnieki fiksējuši rentgenstaru fotonu dažādos četros dalītos gadījumos. Enerģija no fotoniem neatbild tiem rentgenstariem kas iespējams spētu viltot rentgena starojumu troksni kas uzrādās teleskopā, tātad signāls ko uztveram kā rentgenstarojumu ir patiess un reāls.
"Mēs saprotam ka šeit tomēr ir arī nedaudz skeptisma" Lissijs atzīst"Mums vajadzēs kārtīgi izpētīt šo parādību un protams arī speciālus instrumentus lai to apstiprinātu."
Kamēr daudzi citi citplanētiešu mīļotāji jau sāk uzsvērt ka tas ir signāls no Svešajiem, tikmēr zinātnieki centīsies izanalizēt un pierādīt šā notikuma patieso cēloni ...
Paldies par uzmanību lūdzu pateicības.
Labs raksts! Nez kas tur īsti ir. Visticamāk, tas ir kautkāds fenomens, ko īsti vēl neesam atklājuši.
Tikai viena lieta- Kopš kura laika Plutons nav Saules sistēmā? Cmon, Saules sistēma nebeidzas ar pēdējo planētu, tā beidzās pie heliopauzes, kur Saules vējš pilnībā apstājas. Un Plutons ir diezgan tālu no heliopauzes, pat ja ir Saules sistēmas nomalē.
citplanētieši skan smieklīgi, kamēr viņi reāli nav satikti. tāpat kā agrāk smieklīgi skanēja tas, ka "zeme ir apaļa" vai tas, ka "mēs visi sastāvam no maziem atomiem". citplanētieši vēl ir bērnu spēlītes, pagiadi, kad līdz mums tiek citdimensiālais makaronu hentai briesmonis, joki mazi