Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
146

SvEiKi SpOcĒnI! Kopš mūsu pēdējā raksta man bieži ticis uzdots jautājums "kad tu beidzot izvāksies no manas mājas?" un šodien mēs runāsim par pseidozinātnēm!

Parasti priedēklis "pseido-" nozīmē "neīsts", bet šajā gadījumā tas tikai atlauž jaunas durvis iztēlei.

Ja tu dažreiz lasi zinātniskus rakstus un domā "ak nē, šis ir sarežģīti un tik daudz ir jādomā", tad tās ir tieši tev. Lielākā priekšrocība pseidozinātnēm ir fakts, ka tās nekļūst par kripatu mazāk patiesas, ja tām pievieno savas idejas! Vai tu zināji, ka eksistē nulltais horoskops, kura simbols ir tavs fizikas skolotājs? Viņš ir ļoti vīlies.

Un runājot par horoskopiem... Autors: TheCilveks Pseidozinātnes (un, bāc, mēs esam stulbi)
Autora bilde
1.

Un runājot par horoskopiem! Ja tevi ir kādreiz piemeklējušas eksistenciālas šausmas par to, ka tev nav brīvā griba, tu būsi aizrauts uzzinot, ka (atkarībā no tava dzimšanas datuma) tu esi burtiski piesaistīts zvaigznēm, kurām ir pilna kontrole pār tevi un tavu niecīgo dzīvību! Neuztraucies gan, tās tikai grib, lai tu šonedēļ netērē naudu lieliem pirkumiem.

Galvenais princips, pēc kura strādā horoskopi ir tas, ka, ja atļausi cilvēkiem aizpildīt tukšumus pašiem, tad praktiski jebkas šķitīs precīzi atbilstošs tieši viņiem. Un ja kaut kas šai tenku mitoloģijai tiešām izdodas, tad tas ir tukšums.

Protams, horoskopus izgudroja vēl pirms tos varēja pārvērst kapitālā. Interesanti gan, ka tik sen jau cilvēki varēja noskaidrot, kā šis maģiskais spēks iedalās 12 (vai 13) dažādās personībās, ņemot vērā, ka zvaigžņu daudzums nakts debesīs ir, zinātniskos terminos, dahuja.

Mēs varam apskatīt... Autors: TheCilveks Pseidozinātnes (un, bāc, mēs esam stulbi)
Autora bilde
2.

Mēs varam apskatīt horoskopus no diviem skatpunktiem: zinātniska un sociāla.

Zinātniski, nē. Vienkārši nē.

Bet sociāli ir mazliet interesantāk. Astroloģija ir balstīta uz Forera (jeb Barnuma) efektu - tev šķiet, ka tavs apraksts horoskopos ir kā tieši veidots tev, bet izrādās, ka šādi apraksti ir veidoti tā, lai tos varētu attiecināt uz lielāko daļu cilvēku. Šis ir ļoti interesants temats, par kuru tev ieteiktu palasīt tālāk, bet hei, tavs horoskops neiesaka šodien domāt ar galvu. Protams, daudzi, kas lasa horoskopus, tomēr nedomā, ka tiem ir kāds pamatojums. Deja vu? Jā, horoskopi ir faktiski “Saskaņa”.

Patiesībā, mēs dzīvojam brīvā sabiedrībā, Hilda. Tev nav jāļauj kādam citam izvēlēties, kā tu dzīvo. Ja tev horoskopi liktu izlēkt pa logu, tu arī to darītu, Hilda?

Life hack: Ja vēlies izraisīt apjukumu zodiakā, atliek tikai stāvēt lietū!
Pēc gravitācijas spēka formulas (F=G*m1*m2/(r^2)), zemei tuvākā zvaigzne (kas nav Saule) uz 85kg smagam cilvēku veic 0.0000000000000085932 N spēku. Salīdzinājumam, lai saņemtu tādu pašu spēku no lietus lāses(0.065g), tai jābūt 5.7 vai mazāk metru attālumā. Kuram tagad jābūt jaukam pret kolēģiem šomēnes, jūs lohi?

Vai tu esi kādreiz vēlējies... Autors: TheCilveks Pseidozinātnes (un, bāc, mēs esam stulbi)
Autora bilde
3.

Vai tu esi kādreiz vēlējies, lai tavi bērni nomirst lēnā nāvē? Laiks parunāt par anti-vakcināciju!

Ir daži cilvēki, kas izdomāja, ka vēsturē labākais izgudrojums ir inde, un zinātne ir viņu pusē! Vakcīnās ir daudz spocīgu sastāvdaļu, kā arginīna hidrohlorīds, formaldehīds, fitomenadions, askorbīnskābe, polisaharīdi, piridoksamīns, adermīna hlorhidrāts, P-5-P, enterosgēls, un, kā jau mēs visi zinām, laktobekss. Protams, tev tāpat tas neinteresē, jo tad tu būtu pamanījis, ka es vienā mirklī vienkārši sāku saukt kartupeļu sastāvdaļas, tad dažādus nosaukumus B6 vitamīnam un pēc tam - dažādas caurejas zāles. Bet tevi tas viss neietekmē: statistiski, ja tu neesi vakcinējies un lasi šo rakstu, ir laba iespēja, ka tu esi miris.

Dažreiz man liekas, ka sarežģītās zinātniskās un tehnoloģiskās ierīcēs un izgudrojumos zinātnieki pareizās proporcijās var un pat ir nepieciešams likt arī vielas, kuras pašas par sevi ir bīstamas. Izrādās, ka cilvēkiem ir nepieciešams litijs lai izdzīvotu, taču jau 5 grami litija tavā ķermenī var būt letāli! Dažas sastāvdaļas var būt pat alerģiskas! Anti-vakcinēšanās tevi varbūt pasargās no retas alerģiskas reakcijas, taču tas var likties mazsvarīgi, ja tu esi miris.

Patiesībā eksistē daudzas ē... Autors: TheCilveks Pseidozinātnes (un, bāc, mēs esam stulbi)
Autora bilde
4.

Patiesībā eksistē daudzas, ē, oriģinālas pieejas vakcīnām. Ir populārs mīts, ka vakcīnas izraisa autismu, bet tev jau tas tāpat neko nemainītu. Protams, nav racionāla iemesla tam ticēt, bet iemeslu nemaz nevajag!

Vakcīnas ir iejaukšanās cilvēka dabiskajā veselībā, tāpat kā tās sūda slimnīcas iejaucas manā dabiskajā nāvē no galvas dauzīšanas pret sienu. Kas gan šī ir par sūda “brīvu sabiedrību”, ja es nevaru brīvi nogalināt savus bērnus?

Nav noslēpums, ka vakcīnām mēdz būt blakusefekti. Protams, mēs jau visi zinām, ka šie blakusefekti ir neskaitāmi daudzas reizes mazāk nopietni par vakcīnu izraisītajām slimībām. Bet internets ir pilns ar noraizējušiem vecākiem, kuri uzstāj, ka iemesls viņu bērnu zemajam intelektam ir vakcīnas. Patiesībā, dažreiz izvairīšanās no vakcīnām der kā profilakse pret autismu, jo pagaidām nav zināmu gadījumu ar autistiskiem līķiem.

Life hack: Vēlies lēni un pusefektīvi tikt vaļā no bērniem? Izvēlies nevakcinēšanos! No vakcīnām ir 10% iespēja saņemt drudzi, 5% iespēja saņemt vājus izsitumus un apmēram 0.001% iespēja nopietniem blakusefektiem, piemēram, alerģiskām reakcijām. Tā ir samaksa, par kuru var tikt vaļā no difterijas, bērnu triekas, meningīta, A hepatīta, B hepatīta, gripas, cūciņām, garā klepus, plaušu karsoņa, rinovīrusa, masaliņām, bakām, tetāna, un tā fucking tālāk, bet ātrāk un efektīvāk ir pa taisno nošaut.

Ir labi iemesli neticēt... Autors: TheCilveks Pseidozinātnes (un, bāc, mēs esam stulbi)
Autora bilde
5.

Ir labi iemesli neticēt alternatīvajai medicīnai, galvenokārt tās nostāja saistībā ar Donaldu Trampu, Latvijas izstāšanos no ES vai “nāvessodiem, tai skaitā par ekonomiskiem noziegumiem”.

Ar alternatīvo medicīnu ir tāpat kā ar cilvēkiem spokos, veidi ir dažnedažādi, taču pilnīgi visi ir stulbi (arī, nē, ĪPAŠI es). Šim ir ērts blakusefekts - vari apsmiet viena veidu alternatīvo medicīnu un pārējie prātvēderi smiesies ar tevi, protams, līdz atgādināsi viņam, ka kādam durt 400 adatas iedomātās maģiskas enerģijas līnijās nav īpaši gudrāk nekā ar magnētisku rokassprādzi ietekmēt nemagnētiskas dzelzi saturošas molekulas asinīs.

Kā gan var apsmiet lietas, kam nopietni tic miljoniem cilvēku? Vispār jau diezgan vienkārši, īpaši kad starp šiem miljoniem nav neviena īsta zinātnieka. Placebo efekts ir jauks, taču alternatīvajai medicīnai, kura tiešām strādā, ir cits vārds - medicīna.

Life hack: Ja tavs ķermenis nav vesels, tev vajag dejot ārstniecisku deju, kamēr par tevi tiek aizlūgts radioviļņu ietekmē, un pēc dejas tev jānolej asinis un brūcēs jāstūķē kaltētus augus. Nofilmē un atsūti man Spoku vēstulēs.

Nekas cits nepiestāv spoku... Autors: TheCilveks Pseidozinātnes (un, bāc, mēs esam stulbi)
Autora bilde
6.

Nekas cits nepiestāv spoku feidālistiskajām ideoloģijām un zemajam lasītprasmes līmenim tik ļoti kā pirms-viduslaiku saprašana par pasaules uzbūvi! Budžeta iztrūkuma dēļ telpiska ģeometrija vairs nav pieejama, un Zemes modelis jau atkal ir plakans.

Vismaz tu vari internetā skatīties skumjus video, kuros šie cilvēki cenšas ar zinātni pierādīt zemes plakanumu, un lēnām saraujas izžuvušā čokurā saprotot, ka elementāra zinātne grāmatās sakrīt ar elementāru zinātni praksē. Lielākoties gan plakanās zemes teorijas palīdz neiedvesmotiem komiķiem, kuri var taisīt jokus par citām smieklīgām formām. Es pats ticu, ka zeme ir neizdevušās karjeras formā!

Ir viegli aizrauties ar veselā saprāta ignorēšanu. Piemēram, reperis B.o.B. plakanajai zemei ticēja tik ļoti, ka savu uzskatu dēļ viņam atlika vien skatīties, kā viņa karjera pazuda aiz horizonta.

Life hack: izlasi grāmatu, idiot.

1
146
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.08.19 09:00  
4
0
Labs raksts.
es tēvocis avatars
Medaļa SensejsMedaļa SuperautorsMedaļa Sensāciju magnēts
  es tēvocis 17.08.19 09:22
3
0

   

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 18.08.19 15:51
3
0

  

JavascriptPilots avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  JavascriptPilots 18.08.19 21:39
3
0

Rakstam nav ne vainas! Autors vienkārši vēlas uzsvērt  to, cik patiesībā cilvēce vēl ir trula un neattīstīta. Par spīti esošajiem atklājumiem un zināšanās, ir pārāk liels to cilvēku skaits, kuri tic plakanās zemes teorijai, vakcīnu ļaunumam un citām rakstā pieminētajām lietām. Nevis zin vai saprot, bet tieši - tic. Jo ar to viņiem pietiek, tā ir ērti, kaut ko zināt un saprast jau nav obligāti.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 16.08.19 22:55
2
1

Ej izgulies.. šādus rakstus likt.. !!!!

Gulēt ej, ne pīpē zāli....

 

andris30 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa RecidīvistsMedaļa Nostradams
  andris30 17.08.19 09:17  
1
1
Murgs
Ciema Sensejs avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Ciema Sensejs 18.08.19 13:38  
0
0