Uz ekrāna ieraudzīsim daudz un dažādas informācijas, taču pievēršam uzmanību tā sauktajai ekspozīcijai. Vispār kas ir ekspozīcija? Pa lielam tas ir novērtējums, vai bildes gaišums potenciāli sakritīs ar to ko mēs redzam skatoties ar aci caur objektīvu. Ja ir "0" - būs aptiveni tas ko mēs redzam, ja +1 vai +2 tad būs atbilstoši pārgaismots. Ja zem nulles - tad būs tumšāks, nekā mēs to varam sagaidīt. Lai būtu labi - mums ir jānonāk robežās starp 0 un 1. Taču protams, viss ir atkarīgs no tā, ko mēs vēlamies panākt! Ieslēdzot "M" šis rādīājs visticamāk būs vienā vai otrā grāvī, bet nekādā gadījumā ne uz nulles. Ko darīt tālāk?
Lūk samērā tipisks piemērs tam, ko mēs varētu ieraudzīt.. kuat kādi uzstādījumi, bet ekspozīcijas rādītājs ir viens liels mīnuss (apvilkts ar sarkanu). Tātad - būs ļoti tumšs, un mums pat nav nepieciešamības veikt testa foto, lai par to pārliecinātos.
Ko mēs redzam?
1. Režīms - M (tas ko vajaga)
2. Diafragmas atvērums, jeb Aperture: F2.8 (ar šādu rādītāju visticamāk diafragma ir atvērta pilnībā, jeb ja patīk labāk - gaismas pretestība objektīvā ir zemākā kāda iespējama)
3. Slēdža ātrums, jeb "Shutter Speed" - 1/30, jeb sekundes 30. daļa
4. Sensora jūtība - ISO100. Tas ļoti iespējams ir kameras zemākais iespējamais ISO.
Mums ir jāpanāk, lai ekspozīcija nonāktu 0 - 1 līmenī! (0 - dabisks, lielāks par 0 bet mazāks par viens - ar nelielu papildus izgaismojumu)