Olympus Stylus XZ-10 kompaktkameras apskats.
Olympus XZ-10 kompaktkameras apskats. (169 EUR)4
Pamatparamteri.
12 megapikseļi, kas būtu tīri normāli, bet sensors gan kā lielākai daļai maziņš štruntiņš (1/2.3” CMOS) , vismaz CMOS sensors, mazāk bateriju tērē un sliktākos gaismas apstākļos labāks kā CCD tipa sensors. 26-130mm lēca (objektīvs) f/1.8-2.7 5x optiskā pietuvināšana, jeb zūms. 3 collu skārienjūtīgais ekerāns TruePic VI procesors, 1080p Full HD video ieraksts.Iespējams lietot Eye-Fi bezvadu atmiņas kartes.
Uzreiz sākšu ar slikto, iAuto režīmā, pilnīgā tumsā zibspuldze negrib strādāt kaut arī iesledzēto uz iAuto režīmu tā automātiski izbidās arā. Ja no kaut kurienes nāk nedaudz gaismas, tad zibspuldze nostrādā vai arī ja nav kārtīgi nofokusēts (AF auto assist atslēgts), tad arī nostrādā. P - Program mode viss ir kartība un zibspuldze naktī strādā tā kā vajadzētu.
iAuto mode kamera automatiski izvēlās kādu no Scene režīmiem un to arī pielieto, respektīvi naktī / tumsā iAuto automātiski izvēlas nakts režīmu no Scene izvelnes.
Sākumā domāja, ka man ir brāķis vai kāds defekts kamerai, bet šī problēma izrādās ir visiem, lai gan daudzi šī modeļa īpašnieki ir sūdzējušies Olympus par šo problēmu tā arī Firmware, kas to novērstu nav uztaisīts.
+ RAW faili .ORF formāts. (Labāka bilžu astrādāšanas iespēja).
+ Manuālie iestatījumi. (Praktiski visu var ieregulēt pēc savas patikas).
+ Precīzas krāsas. (Viena no svarīgākajam lietām, vismaz priekš manis).
+ f / 1.8. Gaišā lēca. (Jo, mazāks f numurs uz kameras objektīva, jo gaišāka lēca, vairāk gaismas tiek iekšā, kā arī bildēm fons smukāk izplūdis sanāk).
+ Iebuvēts ND filtrs. (Natural Density filtrs, dienas laikā var fotografēt ar lēniem slēdža/ekspozīcijas laikiem nepārgaismojot bildes.
+ HD video 1080p.
+ 120 un 240 fps video. (Slowmotion, jeb palēlinātie video, priekš spēlēšanas normāli, jo izšķirtspēja maziņa un, protams, bez skaņas).
+ Ērts Korpuss ērts, izņemot zibspuldzi, jo visulaiku man ir roka priekšā, kad ieslēdzu kameru.
+ Daudz iestatijumi zipspuldei. (Ātrumi).
+ S-Macro (Super macro tuvplāna režīms no 1 cm). (Nav iespējams pielietot zibspuldzi supermakro režīmā).
+ Vismaz aklumators atverot kameru nekrīt laukā. (Bet īpaši ilgi netur, dienu pafočē, paspaidi un jālādē).
Skārienjūtigais ekerāns, bet no tā tāpat īpaši liela jēga nav.
- RAW .ORF failos bildēm rezulucija ir liekāka, bet , nesaprotu kapēc bildes deformētas - ieliektas RAW, (RAW formātā tiek saglabāta visa informācija par apstākļiem fotogrāfijas uzņemšanas laikā, ja fotogrāfija ir pārgaismota vai par tumšu raw'ā to var dizegan labi izlabot, atškirība no .jpg.
- Baterija (Ko lai dara esmu lādējamo AA pirkstiņbateriju fanāts un ne man ziemā ar viņam nav problēmas, atrāk gan nosēžas, bet sīkums liekas praktiskāki nekā aklumatori)
- Skārienjūtīgais ekerāns diezgan štruntīgs.(Kapicitatīvais).
- 10 dažādi veidi kā nomainīt vienus un tos pašus iestatījumus, reizēm mulsinoši.
- Nav regulējams manuālais fokuss, priekšā ir grozāms riņķis, bet ar to var tikai nomainīt slēdža ātrumu no 30sek - 1/2000 vai diafragmas atvērumu (A - aperature cik daudz gaisma ienāk fočikā)
Parametri neko daudz uz papīra neizsaka, ja nu kāds meklē fotoaparātu, iesaku vispirms interesējošajiem modeļiem pameklēt paraugu bildes internetā, flickr vai kur citur, bet, tad jāpārliecinās vai nav apstrādātas.
ja vajag salidzināt tad var dpreview vai snapsort salidzināt parametrus. Dpreview var salidzināt parametrus, kā arī ir pieejams studio compare tool ar kura palīdzību var salidzināt studijā uzņemtu bildi no dažādām kamerām, jpg, raw, dažādos iso un uzlikt salīdzināt 4x interesējošās kameras.
Salīdzinājums ar 5 megapikseļu Samsung S5611 podziņtelefona kameru. Man ar 5 megapikseļiem pietiek lielformāta drukai.
<---- .Jpg kreisajā pusē / Raw labajā pusē ---->
Kā redzams no RAW īpaši liela jēga nav, ja fotografē tuvumā, jo tad bilde RAW'ā ir ieliekta.