Raksts, kurā tiks apskatīta peldošā bāka, kas nāks klajā jūras pētniekiem. Pabeigšanas datums ir 2014.gads. Un ko tik iespaidīgu, diez vai kurš katrs būs redzējis.
Okeāns kļūs par mūsu mājām 57
Peldošā bāka nāk klājā jūras un okeānas pētniekiem. 59 metrus augstakā peldlīdzeklī zinātnieki sekos līdzi jūras straumēs un iegūtos datus sūtīs uz zemi, šī būs kā tāda peldošā laboratorija, kas iegūs informāciju ne tikai par straumēm un ūdens kvalitāti, bet arī par zivīm, gaisa svārstībā, ūdens noduļķojumu un daudz citām lietām.
Peldošā zinātniskās pētniecības stacija SerOrbiter jau pēc dažiem mēnešiem vagos pasaules jūrās, pildot okeānu sargsuņa lomu. Vairākus gadus 18 biologu un jūrnieku komanda vāks datus, pārvietosies pa okeānu straumēm un izmantojot saules, vēja un viļņu enerģiju .
SeaOrbiter top pēc franču arhitekta Žaka Ružerī projekta, un pēc ilgadējas sagatavošanās tas tiek jau būvēts, un patiesībā sakot tas jau drīzumā būs pabeigts un parādīts visā lepnumā.
Norvēŗgijā jau izmēģināts trīs metrus augsts modelis, un saksaņā ar plānu laboratorija izpeldēs no Monako 2014.gada vidū. Pirmā ekspedīja notiks Vidusjūrā, un 2015 gadā zinātnieki ar SeaOrbiter atradīsies zem jūras līmeņa.
Peldlīdzekļa īpašā konstrukcija nodrošinās stabilu gaitu jūrā un ļaus zinātniekiem strādāt pat vētrā un lielās bangās. Tieši šis specifiskais dizains ir radīts, lai tas stāvētu , kā pludiņš jebkādos apstākļos. Vēja ģenerators pašā virsotnē nodrošinās daļu peldlīdzeklim nepieciešamās enerģijas, taču SeaOrbiter izmantos arī viļņu enerģiju un daudzās uz klāja izvietotās saules baterijas.
Liekot lielā lielas dzenskrūes, peldošā stacija SeaOrbiter varēs kuģot bez papildspēkiem, piemēram, izbraucot no piestātnes, lai dotos jaunā misijā. Vērienīgo projektu atbalsta daudzi izcili zinātnieki, kā arī Eiropas un Amerikas kosmosa aģentūras, kas plāno īpašo peldlīdzklei izmantot astronautu apmācībā.
Ar SeaOrbiter mēs iegūsi pastāvīgi atvēru logu uz dzīvi jūras dzelmē. Žakrs Ružērī (arhitekts)
67 gadus vecā arhitekta Žaka Ružerī darba mūžs ir saistīts ar jūru un okeānu.
Ideja par laboratorijas SeaOrbites izveidi viņam radām pirms vairākiem gadiem, un viņš uzskata, ka tieši okeāniem pieder nākotnes civilizāciju atslēga. Tāpēc tie ir jāiepazīst labāk.