Brīnišķīgā jaunā pasaule - īsti nezinu, cik man kolēģu un ar ko viņi nodarbojas, jo bieži vien strādā no mājām. Darbs tāds, ka galvenais ir platjoslas interneta pieslēgums un normāls kompis, vēlams divi monitori. Kamēr strādājam, pasūtam visu iepirkumu sarakstu no interneta veikala. Pārbaudām, kas jauns ziņās, draugos, spokos. Vakarā var noskatīties kādu filmu. Un tā principā katru, iziet no mājas nav vajadzības. Līdz vienā jaukā dienā viss ir nozagts. Nē, dzīvoklis ir pilnīgi neskarts, neviens nav ielauzies. Kāpēc to darīt, ja var iztukšot bankas kontu piecās minūtēs. Zaglis sēž tāpat kaut kur pie datora, var būt Austrālijā un nohako tavus iekrājumus. Tie ir mūsu ikdienas apdraudējumi, vai vismaz tā mums vajadzētu domāt. Daudz ienesīgāk ir uzlauzt lielas banku, organizāciju un korporāciju sistēmas. Hakera biznesa plāns, kas nesen tika realizēts - uzlauž ziņu portālu, ievieto informāciju par katastrofu, biržu programmas noreaģē ar akciju cenu kritumu. Pēc piecām minūtēm ziņa aizvākta, akciju cena atjaunojusies, bet miljoni nopelnīti veicot akciju pirkšanu/pārdošanu pa TĀM piecām minūtēm.
Misija - uzlauzt dzīvi5
2600
Hakeris ir cilvēks, kas var apmānīt drošības protokolus un iegūt pieeju pie resursiem. Džons Drapers uzsāka šāda veida nodarbošanos jau 1970.g. ar bezmaksas zvanīšanu. Telefoni toreiz bija tonālie un zvanīšanas laikā, kamēr nav izveidots savienojums, vajadzēja klausulē iepūst ar svilpīti 2600 hercu tonī. Tas signalizēja, ka zvanītājs ir nolicis klausuli un tādā veidā varēja iegūt bezmaksas zvanu. Tagad Draperam ir 71 gads un viņš dzīvo Lasvegasā. Daudzas hakeru grupas ir savā nosaukumā ir iekļāvušas atsauci uz 2600.
245 miljoni
Tādi būtu aptuvenie zaudējumi, kas ir radušies nozogot programmatūru no Dassault Systèmes. Tas izdevās kādam 58 gadus vecam grieķu hakerim 2008. g. Ar segvārdu ASTRA viņš ieguva pilnu pieeju kompānijas tīklam un varēja brīvi iegūt jebkuru informāciju. Lai gan savas darbības pēdas tika rūpīgi izdzēstas, viņš tika arestēts savās mājās, Atēnās, pēc tam, kad mēģināja pārdot online 3D modelēšanas programmatūras. Viņa asistents, kura identitāte nav atklāta, ir pārcēlies uz Lielbritāniju.
Vecuma cenzs
Cik veci ir jaunākie hakeri? Pietiekami jauni, lai pret viņiem nevarētu izvirzīt apsūdzības. Tomēr ASV un Kanādu tas neaptur. Kanādā tika tiesāts 12 gadīgs hakeris par datubāžu uzlaušanu un informācijas nodošanu Anonymous. Apmaiņā viņš esot ieguvis pirātiskās videospēļu kopijas. Tomēr Džonatans Džeimss 15 gadu vecumā kļuva slavens ar segvārdu c0mrade un uzlaužot NASA datubāzi. Viņš lejupielādēja pietiekami daudz informācijas, lai saprastu kā darbojas Starptautiskā Kosmosa stacija. NASA uz trim nedēļām nācās slēgt savu tīklu, lai izmeklētu ielaušanos. 2008.g. izdarīja pašnāvību, jo uzskatīju, ka viņu apsūdzēs par neizdarītiem noziegumiem.
Windows ir briesmās
2004.g. 12.februārī Microsoft valdīja trauksme, jo tika nozagts Windows 2000 un Windows NT4 pirmkods. Neviens tā arī īsti nevarēja pateikt, kas ir noticis, drīz vien pirmkods parādījās internetā, īpaši P2P tīklos. Lai gan baidījās no ļaunākā, sekas bija salīdzinoši maigas. Diemžēl hakeris, kurš to pastrādāja ir palicis neatklāts.
Ļaunais internets
Interneta plašā pieejamība ir veicinājusi hakeru un script kiddies eksplozīvu pieaugumu, lai gan liela mēroga masīvi uzbrukumi ir pieauguši mazākā apjomā. Kevins Mitniks un Džons Drapers strādā par drošības ekspertiem.
Daudzi hakeri motivē savu rīcību ar cīnīšanos pret kaut kādu ļaunumu, vai tā ir valdība, vai arī sazvērestība, bet šādi rīkojoties ir naivi cerēt uz patiesības iestāšanos, jo to vajag radīt un pierādīt tās dzīvotspēju. Turklāt lietas ir kompleksas un ar ierobežotām zināšanām nevar izspriest par to labdabīgumu vai kaitniecību. Dzīve nav zebra, bet drīzāk hameleons. Pēdējais arī var kļūt melnbalts.