local-stats-pixel

Microsoft pārsteidz ar Windows 100

26 0

Kā tikai topošo Windows pirms tam presē nedēvēja - Windows Threshold, Windows TH, Windows X, Windows One, Windows 9... Microsoft prezentācijā pirmoreiz figurēja nosaukums Windows 10. Uz jautājumu "Kāpēc pārlēkts Windows 9?" Microsoft pārstāvji atbildēja: kad mēs jauno OS redzēšot "visā krāšņumā", tad paši sapratīšot. Interneta folklora nekavējoties papildinājās ar jaunām atziņām: "Microsoft turējis vārdu, ka Windows 9 būs bezmaksas - nevar prasīt naudu par to, kā nav", "Windows 9 izrādījās tik slikts, ka nemaz neiznāca", "Microsoft aizbaidījis Laimes lāci, jo pāra numuri parasti ir neizdevušies..."

Prezentāciju vadīja Terijs Meijersons un Džo Belfiors. Pēc Meijersona teiktā, Windows 10 simbolizējot šīs OS ieiešanu jaunā ērā: viena produktu saime - viena platforma - viens programmu veikals. "Vienots veikals, vienots paņēmiens, kā iepazīties ar aplikācijām, pirkumi un atjaunināšana uz visām ierīcēm," tā to nodefinēja Meijersons. Turpmāk uz visa sākot no viedtālruņa un televizora līdz portatīvajam un desktopa PC griezīsiesviens un tas pats Windows 10.

Sāksies Windows 10 publiskā testēšana. Arī šis pasākums ieplānots "tik plašs kā vēl nekad." Publikas lejuplādei dos to Windows 10 Technical Preview versiju, kura iecerēta kā Enterprise laidiens, un ir uz klaviatūru un peli orientēts. Jaunās flīzes vēl nav līdz galam pabeigtas. No prezentācijas šķiet, ka viss ir labākajā kārtībā: atgriezusies Start poga, no Linux/UNIX patapinātā vairāku darbvirsmu ideja, jaunās funkcijas Snap View un Task View utt. Microsoft vienīgi nav turējis vārdu aizvākt Charms Bar - tas joprojām tur rēgojas, jo skārienekrānu īpašniekiem tā esot ērti. Par visām fīčām sīkāk - pēc testēšanas. Ilgi jau vairs nav jāgaida.

Aparatūras prasības netika celtas ar nolūku, lai Windows 10 darbotos arī uz budžeta hardwares mobilajās ierīcēs. Padomāts arī par konkurenci ar Android.

* Vismaz 1 GHz CPU (PAE, NX un SSE2 atbalsts obligāts)
* 1 GB vai 2 GB RAM (32-bit un 64-bit sistēmām attiecīgi)
* 16 GB vai 20 GB uz cietā diska (32-bit un 64-bit sistēmām attiecīgi)
* Vismaz Microsoft DirectX 9 grafikkarte ar WDDM draive26 0 0
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 0

0/2000