Ja vēl kāds nezin, tad varu informēt, ka 8. oktobrī būs novērojams Mēness aptumsums. Šajā rakstā izskaidrošu kur un kad tas būs redzams un kā tas veidojas.
Mēness aptumsums 8. oktobrī.6
Mēness aptumsums ir Saules, Zemes un Mēness stāvoklis, kurā Mēness nonāk Zemes ēnā. Lai šāds stāvoklis izveidotos, Mēnesim tā orbitālajā stāvoklī ir jāatrodas tieši aiz Zemes, lai no Mēness virsmas nebūtu saskatāma Saule, jeb visiem trīs objektiem jābūt gandrīz uz vienas līnijas. Šādi aptumsumi notiek gandrīz tik pat bieži cik Saules aptumsumi. Bet toties Mēness aptumsumu var redzēt no plašākas Zemeslodes daļas, proti, visā pret mēnesi vērstajā Zemes puslodē.
Mēness aptumsumi var būt gan daļēji, gan pilni, tas atkarīgs no tā cik liela daļa no Mēness ir iegājusi Zemes ēnā. Kā arī nav noteikta Mēness fāze kurā var rasties tā aptumsums. Augšējā bildē jūs varat novērot Zemes ēnas ietekmi uz Mēness virsmas.
Pilns Mēness aptumsums vidēji ilgst 104 minūtes, manuprāt, tas ir pietiekošs laiks, lai kārtīgi novērotu šo reto dabas parādību. Un pēdējais novērotais pilnais Mēness aptumsums notika 2014. gada 15. Aprilī.
Šajā attēlā jūs varat novērot, kurās vietās būs redzams 8ā Oktobra aptumsums, bet, diemžēl, pie mums Eiropā nebūs apskatāms pat daļējs, tāpēc nāksies vien gaidīt līdz nākamajam. Tas tiek paredzēts 2015. gada 28. Septembrī.