Lai gan kompāijai bija daudz investoru, uzņēmums vienmēr bija preses redzeslokā, pati Elizabete saņēma daudz dažādas blavas un titulus, realitātē viņas izgudrojums nestrādāja un tas bija tikai laika jautājums līdz visi uzzin taisnību.
Žurnālists Džons Kerueu (John Carreyrou) no "The Wall Street" žurnāla izlēma izpētīt "Theranos" uzņēmumu, jo uzskatīja "The Edison" ierīci par aizdomīgu. Žurnālists vairāku mēnešu garumā veica materiālu un informācijas ievākšanu intervējot bijušos uzņēmuma darbiniekus, kā arī viņa rīcībā nonāca vairāki uzņēmuma dokumenti. Elizabete uzzināja par žurnālista izmeklēšanu un viņa iesaistīja savus advokātus, kas draudējaun centās iebiedēt žurnālu un bijušos darbiniekus.
2015.gada oktobrī Džons publiskoja informāciju, kuru viņš bija ievācis. Viņa rakstā bija stāstīts par to, ka "The Edison" ierīce patiesībā nestrādā un ka to cilvēku asins analīzes, kas tika veiktas it kā ar šo ierīci, patiesībā tika pārbaudītas parastajās/tradicionālajās laboratorijās, kā arī priekš analīzēm bija nepieciešams daudz vairāk asiņu nekā viņi apgalvoja, ka viņiem vajadzēs. Vairākos gadījumos, asins ainas testa rezultāti bija kļūdīgi.
Elizabetes gadījums ir tradicionāls piemērs sakāmvārdam "fake it until you make it".
Vairāki bijušie darbinieki pastāstija žurnālistam par to, ka uzsākot darbu viņiem bija jāparskta līgums par noslēmuma neizpaušanu, ka viņi neko sliktu publiski nerunās par uzņēmumu un, ka viņiem nedrīkstēja pat ģimenes locekļiem stāstīt par to, ko tieši viņi dara. Pats dīvainākais bija tajā, ka Sannijs kopā ar Elizabeti pārbaudija visas ziņas, ko darbinieki sūta viens otram caur e-pastiem. Pēc raksta iznākšanas, Elizabete piedalijās sarunu šovā, kurā centās pierādīt, ka viss uzrkastītajs ir vienkārši meli.
2016.gadā medicīnas pārbaudes organizācija veica pārbaudi "Theranos" laboratorijā un atklāja, ka uzņēmuma ir daudzi pārkāpumi. Tajā pašā gadā "Theranos" atļāva Klīvlendas klīnikai pabeigt pētijumu, ko viņi sāka. Rezultātus viņi publicēja citā žūrnālā un galu galā Elizabetei bija uzlikts liegums piedalīties laborotorijas vadīšanā.
2016.gadā Elizabete izšķīrās ar Sanniju, viņa atzinā, ka nožēlo, ka laicīgi nepamanīja pārkapumus un problēmas laborotorijā un žurnāls "Forbes" publiskoja informāciju par to, ka uzņēmuma vērtība nokrita no 10 miljardiem dolāru uz 800 miljoniem.
Uzņēmuma "Theranos" sadarbība ar Walgreens beidzās tajā pašā gadā.
2017.gadā "Theranos" bija apsūdzēti Arizonas štatā par vairāk kā miljons kļūdīgu analīžu testu rezultātu izsniegšanu iedzīvotājiem.
2018.gada septembrī "Theranos" pilnībā bankrotēja un no 10 miljardu vērtības tas nokrita līdz 0. Šis uzņēmums vairs nav nekā vērts.
Sannijam un Elizabetei draud vairāk kā 20 gadi cietumā.
Paldies, ka izlasīji šo rakstu! Sargā sevi un neuzķeries uz nepārbaudītām lietām!