Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
67

Sveiki, spoki!

Nepagāja pat 100 gadi kā esmu atpakaļ. Visas skolas lietas izdarītas, lielie darbi uzrakstīti un veiksmīgi aizstāvēti (neskatoties uz to, ka es nemāku rakstīt bez kļūdām ), tāpēc man atkal ir parādījies brīvs laiks, ko pavadīt šeit, iepazīstinot jūs ar to, kas patīk man - "true crime" lietām. Tāpēc patīkamu lasīšanu un jau laicīgi piedodiet par kļūdām, kas var likt sāpēt jūsu acīm un smadzenēm!

Elizabete Anna Holms... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
1.

Elizabete Anna Holms (Elizabeth Anne Holmes) piedzima 1984.gada 3.februārī ASV galvaspilsētā Vašingtonā.  Elizabete izauga ģimenē, kur lielākā daļa ģimenes locekļu darbojās inžiniertehnoloģiju un medicīnas sfērās. Bērnībā, par sev tuvāko cilvēku Elizabete uzskatīja savu tēvoci, kas kļuva par vienu no iemesliem tam, kāpēc jaunā sieviete sāka nodarboties ar to, kas vienā brīdī viņu padarīja par vienu no veiksmīgākajiem jaunajiem uzņēmējiem un zinātniekiem inžiniertehnoloģiju un medicīnas sfērās.

Attēls no: www.vanityfair.com
Elizabete atcerās kā kopā ar... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
2.

Elizabete atcerās, kā kopā ar savu tēvoci kopā pavadīja laiku pie jūras, kura tik ļoti viņam patika, taču negaidīti, Elizabetes tēvocim diagnosticēja ādas vēzi, kurš metastāzējās viņa galvas smadzenēs un pavisam drīz viņš nomira. Šis tuvākā cilvēka zaudējums Elizabetes dzīvē atstāja neizmaināmas pēdas. 

Kādā brīdī Elizabete kopā ar savu ģimeni pārcēlās uz Teksas štatu, kur viņa sāka mācīties St.Jhon's School, kas atradās Hjūstonā. Skolas laikā Elizabete aizrāvās ar datorprogrammēšanu un uzsāka savu mazo "biznesu", pārdodot C++ kopilātrous (C++ compiler) Ķīniešu universitātēm. 

Redzot savas meitas panākumus mācībās un apzinoties, cik meitene ir gudra un apķērīga, viņas vecāki atrada privātskolotāju, kas palīzēja meitenei apgūt ķīniešu valodu. Paralēli vidusskolai, Elizbete apmeklēja arī Stenfordas universitātē piedāvāto ķīniešu valodas mācību programmu. 

2001gadā Elizabete sāka... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
3.

2001.gadā Elizabete sāka mācīties Stenfordas universitātē, kur studēja ķīmijas inženieriju un bija viena no laboratorijas asistentiem inženiertehnoloģiju fakultātē. 

Kopš pašas bērnības Elizabete sapņoja kļūt par miljardieri, izgudrot kaut ko tādu, kas izmainīs pasauli, kļūt par ietekmīgu cilvēku savā izvēlētajā sfērā. 

Laikam ejot, Elizabete saprata, ka viņu vairāk saista medicīna. Kā no vēstulēm, ko viņa rakstīja savam tēvam, viņa atzinās, ka grib izgudrot kaut ko tādu, ko cilvēki nekad nebūtu iedomājušies izgudrot. 

18 gadu vecumā Elizabete, pēc pirmā universitātes gada beigšanas viņa sāka darboties Singapūras Genoma institūta laboratorijā, kur viņa pētija akūtas resperatorās slimības, izmantojot asins paraugus. Tajā pašā laikā Elizabete satika vīrieti vārdā Sanijs (Ramesh “Sunny” Balwani), kurš bija 19 gadus vecāks par viņu un precējies. Nepagāja ilgs laikaiks, kā Sannijs izšķīrās un 3 gadus vēlāk viņi - Sannijs un Elizabete - sāka dzīvot kopā. 

Attēls no: www.esquire.com
Elizabetei vienmēr bija... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
4.

Elizabetei vienmēr bija daudz ideju un ambīciju. 2003.gadā viņa iesniedza patenta pieteikumu par ideju, kurā izdomāja izgudort alternatīvu ierastajām antibiotikām, kas ir tablešu formā. Elizabete piedāvāja izveidot antibiotiku plāksnītes, ko pielīmē pie ādas un, kas caur ādu iekļūst cilvēka organismā, taču šo ideju viņai nesanāca realizēt, lai arī cik labi tā skanētu. 

2004.gada martā Elizabete pārtrauca mācības Stenfordas universitātē un mācībām paredzēto finainsējumu izlēma iegūldīt uzņēmumā, kas izstrādāja jaunas tehnoloģijas veselības aprūpei, ko viņa nosauca par  Real-Time Cures, kas atradās Palo Alto, Kalifornijas štatā.

Elizabetes lielākās bailes... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
5.

Elizabetes lielākās bailes vinemēr ir bijušas adatas, asins parauga ņemšanu ar adatas palīdzību viņa vienmēr ir pielīdzinājusi spīdzināšanai, tieši tāpēc viņa izlēma izgudrot ierīci, kas ļaus pārbaudīt cilvēka veselības stāvokli, kosntatēt kādu saslimšanu tās agrīnā stadijā, izmantojot ļoti minimālu asins daudzumu. 

Kad viņa pastāsija par savu ideju kādam no Stenfordas univeristātes pasniedzējam, viņš pārliecinoši atbildēja, ka šī ideja nav realizējama. Pārējie speciālisti, kas gadiem strādāja medicīnas un zinātņu sfērā un dzirdēja par Elizabetes ideju arī neticēja, ka kaut kas tāds ir iespējams, bet Elizabete it kā nedzirdēja atbildi "nē, nav iespējams" un bija apņēmības pilna savu mērķi sasniegt un īstenot savu ideju. 

Neticamā veidā Elizabetei sanāca pierunāt inženierijas fakultates dekānu Čeningu Robertsonu atbalstīt viņas ideju. 

Abi kopā viņi ticēja tam, ka izmantojot minimālu asins daudzumu viņi varēs noteikt vai cilvēkam ir kāda slimība, piemēram, vēzis vai kāda sirds-asinsvadu slimība tās sākotnējās stadijā, kas ļaus ātrāk uzsākt ārstēšanas procesu un paildzinās cilvēka dzīvi. 

Attēls no: ceoworld.biz
Galu galā abiem sanāca... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
6.

Galu galā, abiem sanāca izveidot ierīci, ko Elizabete nosauca par "The  Edison", bēdīgi slavenā "izgudrotāja" un biznesmeņa Tomasa Edisona vārdā. Elizabete apgalvoja, ka šī ierīce spēj veikt 200 dažādus asins testus tikai dažās minūtēs. 

2004.gadā Elizabete izmanīja sava uzņēmuma nosaukumu, nosaucot to par "Theranos", kas ir divu vārdu savienojums - terapija (therapy) un diagnoze (diagnosis). 

Attēls no: medium.com
Neilgi pēc savas... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
7.

Neilgi pēc savas "burvju" ierīces izgudrošanas, kompānijai sanāca pievērst vairāku investoru uzmanību un piesaistīt līdzekļus uzņēmuma attīstībai, neskatoties uz to, ka abiem izgudrotājiem - Elizabetei un Čeningam -  vēl nebija sanācis pierādīt to, ka viņu ierīce tiešām strādā. Starp vairākiem investoriem, kas iedeva naudu uzņēmuma attīstībai, pazīstamākaijs bija Tims Drapers (Timothy Cook Draper), kurš bija Elizabetes bērnības draudzenes Džesijas (Jessica Cook "Jesse" Draper) tēvs. Elizabetei sanāca pārliecināt vīrieti tik ļoti, ka viņš investēja 1 miljonu dolāru Elizabetes uzņēmumā. Starp uzņēmuma "atbalstītājiem" bija arī "Walmart" veikalu tīkla īpašnieki, uzņēmuma "COX" īpašnieki un dažādi citu lieli uzņēmumu īpašnieki. 

Vienā acu mirklī "Theranos" sasniedza savas veiksmes augstāko punktu. 2004.gada decembrī uzņēmumam bija vien 6 miljonu liels kapitāls. 2010.gada beigās uzņēmuma kapitāls bija 92 miljoni. 2011.gadā Holmsa tikās ar bijušo valsts sekretāru Džordžu Šultcu (Georg Shultz). Vi;nu tikšanās ilga divas stundas, pēc kā Šultcs piekrita pievienoties "Theranos" dirketoru padomei, kas tika atzīta par vienu no labākajām un ietekmīgākajām direktoru padomēm ASV pēdējo gadu laikā. 

Neskatoties uz to, ka Elizabete piesaistīja tik daudz pazīstamu un iektemīgu investoru, viņa neveica nekādas atskaites par to, kur un uz ko līdzekļi tiek tērēti, kā arī investoriem nebija ne jausmas, kas īsti notiek uzņēmumā, jo Elizabete pati nestāstīja, kas notiek viņas laboratorijā un arī darbinieki nedrīkstēja to apspriest ar kompānijai nepiederošajiem cilvēkiem. Elizabete to pamatoja ar to, ka viņa "nevēlās, lai notiek informācijas noplūde un lai citas kompānijas "nozog" viņas ideju". 

2013.gadā kompaņija paziņoja par sadarbību ar Wolgreens farmakoloģisko firmu, kas piedāvāja aptiekas apmeklētājiem veikt asins testu uzreiz pie viņiem aptiekā, saņemot rezultātus vien dažu minūšu laikā. 

Attēls no: mashable.com
2014gadā viņa parādījās uz... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
8.

2014.gadā viņa parādījās uz žurnālu "Forbes" un "Inc." vākiem, kas nav nemaz tik nebūtiska lieta. 

Elizabete bija pazīstama ar to, ka viņa nēsā tikai melnu turtle-neck kreklu ar garām piedurknēm tieši tā pat kā Stīvs Džobs. Kad visi sāka pamanīt šo līdzību, cilvēki sāka runāt, ka Elizabete cenšās kopēt Apple kompānijas dibinātāju, taču Elizabete apgalvoja, ka kopš bērnības nēsā tikai šāda tipa apģērbu, lai gan visās bērnības bildēs ir redzams, ka bērnībā un jaunībā viņa ir ģērbusi cita tipa drēbes. 

Cilvēki ar vien vairāk un vairāk sāka saskatīt Elizabetes uzvedībā un runas stilā, inofrmācijas pasniegšanas manierēs Stīvu Džobsu, kas bija liels Elizabetes iedvesmotājs. Pat viņu atzinumi par dzīvi vai sfēru, kurās viņi darbojās un bija veiksmīgi, skanēja ļoti līdzīgi. 

Tajā pašā 2014.gadā Elizabete tika atzīta par vienu no jaunākajiem "self-made" miljardieriem un viņa bija piemērms daudzām sievietēm, kas darbojās zinātņu sfērās. 2014.gadā "Theranos" uzņēmums bija novērtēts uz 9 miljardiem dolāru ar kapitālu vairāk kā 400 miljonu dolāru. Tajā pašā gadā Elizabete pārcela savu uzņēmumu uz Stenfordas pētniecības parku, kas ir vieta, kur lokalizējās daudzi uzņēmumi un koorporācijas, kas strādā pie jaunu tehnoloģiju attīstības un izgudrošanas. 

Attēls no: www.news.com.au
Vēl viena lieta kas radija... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
9.

Vēl viena lieta, kas radija cilvēkos daudz jautājumus bija Elizabetes balss. Viņa s balss daudziem šķita samāksloti zema, pamotojot savas aizdmoas ar to, ka tādā veidā viņa cenšās likties vairāk autoritāra un, ka šādā veidā viņa iegūst cieņu pret sevi. Cilvēku šaubas par to, ka sī nav Elizabetes īstā blass pastiprināja arī tas fakts, ka daudzi bijušie darbinieki, paziņas vai draugi stāstija, ka ikdienā un dzīvē viņas balss ir daudz sievišķīgāka un augstāka, nekā mēs to varam dzirdēt kādās prezentācijās vai intervijās. 

2015.gada "Theranos" izveidoja sadarbību ar Klīvlendas klīniku, BlueCross BlueShield asociāciju, kas ir veselības apdrošināšnas kompānija, AmeriHealth Caritas kompāniju, ar norunu, ka viņi izmantos "Theranos" ierīci analīžu veikšanai. Kā arī tā pašā gada jūnijā viņa izveidoja sadarbību ar meksikāņu biznesmeni Karlu Slimhelu, lai uzlabotu asins analīžu kvalitāti meksikā. 

Attēls no: www.ft.com
2015gada jūlijā... Autors: WatKat Mazie lielie meli. Elizabeth Holmes lieta.
10.

2015.gada jūlijā "Theranos" bija veicis savu pirmo lielo atklājumu un tādēļ, Elizabete izlēma šo atklājumu atzīmēt ar svinīgu pasākumu. Elizabete bija atzīta par vienu no 100 pasaulē ietekmīgākajiem cilvēkiem, "Glamour" žurnāls viņu atzina par "Gada sievieti" un žurnāls "Forbes" viņu atzina par 2015.gada bagātāko "self-made" miljardieri sievieti, kuras uzņēmuma vērtība ir 4,5 miljardu dolāru. Elizabete bija apmierināta ar savu dzīvi un to, kā viss virzās un notiek, lai gan realitātē uzņēmumā viss nebija tik labi. 

Attēls no: www.pinterest.com
0
67
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 27.05.19 09:32
3
0

man patīk, tante tik saka, ka viss strādā un viņai dod balvas un intervē žurnāliem, bet reāli neviens nepainteresējas, vai tiešām tas strādā

Tik dod miljonus   

Vafmut avatars
Medaļa Spoks
  Vafmut 26.05.19 19:02  
2
0
Nu es neteiktu, ka viņa bija afēriste vai krāpniece, man vairāk liekas, ka cilvēks vienkārši nenormāli ticēja savai idejai un cerēja, ka ar laiku viss sanāks. Un, kas zin, varbut, ja ne tā žurnālista izmeklēšana, viss sanāktu kundzei 🤣🤣🤣
VitalyG avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  VitalyG 25.05.19 14:31  
1
0
Interesants raksts.
Anonīms
Almas tante 25.05.19 15:36  
1
0
To afēristi pēc purna var atpazīt!
Anonīms
Anonīms 25.05.19 22:19
1
0

Vienā brīdī jau man sāka likties, ka pārāk viss skaisti, lai būtu tiesa. Labs raksts

norlatvija avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Recidīvists
  norlatvija 27.05.19 11:54  
0
0
Tik daudzsološs sākums!!!
Real Devil avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa SEOMedaļa Ped(r)otrollis
  Real Devil 09.06.19 19:16
0
0

super cool

Anonīms
Anonīms 13.06.19 18:11  
0
0

atbildot uz Almas tante komentāru " To afēristi pēc purna var atpazīt! ... "

Ta aferiste man patik.