Laika posmā no 1970. gada līdz 1982. gadam Minskā, stingrā slepenībā tika izstrādāta viena no neparastākajām PSRS mašīnām, tai bija 24 riteņi, 1250 z/s motors un pārgājība, ar kādu pat tanki varētu lepoties!
Laika posmā no 1970. gada līdz 1982. gadam Minskā, stingrā slepenībā tika izstrādāta viena no neparastākajām PSRS mašīnām, tai bija 24 riteņi, 1250 z/s motors un pārgājība, ar kādu pat tanki varētu lepoties!
Patiesībā, izstrādājot šo mašīnu tika ievērota tik liela slepenība, ka ar to drīkstēja izbraukt ārpus angāra tikai tad, kad aizsardzības ministrija bija apstiprinājusi, ka tai laikā virs Minskas neatrodas neviens NATO novērošanas satelīts.
Lielā slepenība bija saistīta ar to, ka MAZ-7907 bija paredzēts izmantot RT-23 "Molodets" starpkontinentālo ballistisko raķešu transportēšanai. Katra no 100 tonnīgajām raķetēm bija apbruņota ar 10 kaujas galviņām no kurām katra varēja nest 550kt spēcīgu kodolieroci. Tāpēc ja nevēlamas acis pamanītu MAZ-9707, tad kādam varētu rasties aizdomas, ka tuvākajā laikā PSRS bruņojumā parādīsies jauna raķete.
Runājot par pašu MAZ-7907, tad tas bija milzīgs! 6.8 metrus palts, 3.45 metrus augsts un 32.2 metrus garš. Tā pašmasa sasniedza 65.8 tonnas, bet maksimālais kravas svars ko šī mašīna varēja pārvietot bija 150 tonnas, kas nozīmēja to, ka šīs mašīnas maksimālais svars pārsniedza 200 tonnas.
Uz zemes ceļiem šī mašīna varēja sasniegt pat 25km/h lielu ātrumu, tāpat tā bija ļoti manevrētspējīga un mobila, proti, takā tai no 24 riteņiem 12 bija stūrējami, tad tā varēja ļoti strauji apgriezieties vai apbraukt šķēršļus.
Tad kāpēc šī mašīna aizgāja nebūtībā un tikai daži prototipi tika izstrādāti? Pirmkārt, PSRS nosprieda, ka RT-23 raķetes tiks glabātas šahtās un vilcienos. Rezultāta šai lielajai mašīnai vairs nebija jēgas eksistēt, lai ari daži prototipi tika izmantoti lai pārvestu liela izmēra civilās kravas, reizē ar PSRS sabrukumu, sabruka ari MAZ -7907.
Pirmkārt tas ir Baltkrievu, kas attiecas uz PSRS sabrukumu, tad MAZ turpina atīstīties, jo nebija jāatskaitās Maskavai ko un kā ražos. Fiksi ieviesa Rietumu standartus un nekāda vaina gala produkcijai. Gan dizains gan tehniskie parametri neašķirās no Rietumu analogiem