Ļoti atvainojos ja ir kļūdas, neesmu radis tulkot zinātniskos darbus.
Liquidmetal
Tulkojumā – šķidrais metāls. Īpaši neiedziļinos stāstot daudz par šo materiālu.. domāju, ka video (kas atrodas apakšā) labi nodemontētas tā īpašības. Un ir arī links uz oficiālo mājas lapu sniegs daudz informācijas par šo metālu.
Liquidmetal sakausējums ir revolucionārs materiāls. Šī metāla lieliskās īpašības paver jaunas iespējas zinātnes un tehnoloģijas inovācijās. Pirmkārt šiem sakausējumiem ir „amorfa*” atomu struktūra, kas ir neraksturīgi metālu struktūrai. Turklāt šajos savienojumos ir dažādi ķīmiskie elementi, tos sajaucot attiecīgās attiecībās iespējams iegūt dažādas īpašības. Un visbeidzot tos iespējams apstrādāt ar līdzīgām tehnoloģijām kādas izmanto apstrādājot plastmasu.
amorfa* - nekristālisks
Tā kā šai vielai nav kristāliskas molekulārās struktūras kā citiem metāliem tā sniedz pavisam jaunas iespējas un to neierobežo parasto metālu īpašības. (attēls ar molekulāro struktūru redzams raksta apakša)
Tērauds bija pamatakmens modernās industrijas revolūcijai.
19. gadsimtā Henrijs Besemers (Henry Bessemer) no Anglijas izgudroja veidu kā lēti masveidā ražot tēraudu. Lētāks tērauds bija noteicošais modernās industrijas revolūcijā. Rūpnīcas, automašīnas, dzelzceļi, tilti, un augstceltnes, visas šīs lietas tika radītas ar tērauda palīdzību.
Plastmasas lētās izmaksas noved pie straujas tā tirgus izaugsmes, neskatoties uz to, ka tērauds bija 50 reižu izturīgāks.
Divdesmitajā gadsimtā tika izgudrota plastmasa, kas daudzkārt samazināja ražošanas izmaksas, jo nu ar vienu veidni varēja izliet tūkstošiem detaļu. Tajā pat laikā tēraudam un titānam katru reizi bija nepieciešama jauna veidne. Izmantojot vienu veidni ražošanas cenas samazinājās par vairāk kā 10 reizēm.
LIQUIDMETAL sakausējumi apvieno sevī izturību kas divas reizes pārsniedz titāna izturību un apstrādes efektivitāti kāda piemīt plastmasai tādējādi radot vidi trešajai revolūcijai.
21. gadsimtā zinātnieki no Caltech un Liquidmetal® Technologies radīja tehnoloģijas, kas ļauj metālam iegūt līdzīgas īpašības kā plastmasai. Šo jauno sakausējumu klasi sauc par Liquidmetal, jo tā atomu struktūra līdzīga šķidro vielu struktūrai. Tā vietā lai mainītu atomu struktūru, temperatūras pazemināšanās ietekmē, no šķidra stāvokļa uz kristālisku, tas saglabā savu atomu stāvokli. Tikmēr visi citi materiāli ir vai nu šķidri vai cieti, atkarībā no to temperatūras.
Apple iegādājas Liquidmetal Technologies patenta tiesības
2010. gada 5. augustā Apple iegādājās savā īpašumā Liquidmetal Technologies patenta tiesības. Tas ko viņi taisās darīt ar šim tehnoloģijām paliek noslēpums, bet godīgi sakot tas nozīmē, ka droši vien tuvākajā nākotnē tas varētu aizstāt alumīnija rāmjus, ko viņi izmanto šobrīd savos Macbook. Taču oficiālu ziņu nav par Apple plāniem sakarā uz šīm tehnoloģijām
Tikmēr citas kompānijas jau izmanto šīs tehnoloģijas savos produktos, piemēri ir pie attēliem.
Avoti:
http://www.liquidmetal.com/
http://gizmodo.com/5608322/is-apple-working-on-liquid-metal-terminators-or-what
http://gizmodo.com/5612516/omega-is-already-using-apples-liquid-metal