Pagājušo piektdien ASV Pārtikas un Medikamentu Administrācija apstiprināja DEKA Arm System rokas protēžu tirgošanu un reklamēšanu.
Kiborgu laikmets tuvojas5
Ar muskuli savienotie protēzes elektrodi uztver tā saraušanos un nosūta signālus uz procesoru, kurš šos signālus pārvērš kustībās, kuras roka izpilda. Protēze sver tikpat cik pieauguša cilvēka roka un tās dizains ir pielāgojams katra cilvēka individuālajām vajadzībām. Protēzei ir tikai divi ierobežojumi - tā nevar tikt pielietota, ja roka ir zaudēta sākot no elkoņa, vai arī plaukstas locītavas. Protēze tika radīta DEKA Research and Development uzņēmumā, kuru dibinājis Dīns Kamens, cilvēks, kurš izgudrojis arī Seagway. Šis uzņēmums no ASV Aizsardzības un Pētījumu Attīstības Aģentūras 2006. gadā saņēma 40 miljonus dolāru, un kopš tā laika strādāja pie protēzes attīstīšanas. Aģentūra cer, ka šāda veida protēzes palīdzēs tiem kara veterāniem, kuri zaudējuši kādu no saviem locekļiem. Kamēr protēze atradās attīstības stadijā, tās koda vārds Lūks, balstoties uz Lūku Skaivolkeru no Zvaigžņu Kariem.
Kustības, kuras roka spēj izpildīt ir dažādu mehānismu apkopoums, ieskaitot kustības un spēka sensorus. Sešas satvēriena kombinācijas atļauj cilvēkam ar protēzi izdzert ūdens glāzi, pacelt vīnogu vai pat lietot kredītkarti. Pētījums liecina, ka 90% cilvēku ar DEKA protēzi spēja izpildīt tādas darbības, kādas nespēja izdarīt ar parastu protēzi, kā, piemēram, lietot atslēgas, gatavot ēdienu, ēst, izmantot rāvējslēdzējus, ķemmēt matus. Šī protēze uzreiz netis komercializēta, arī cena pašlaik nav zināma. DEKA pašlaik meklē sadarbības partnerus, lai varētu uzsākt protēzes masu ražošanu.