Droši vien esiet pamanījuši, ka ielogojoties Facebook portālā, bieži ir redzams, ka cilvēki pārāk daudz dalās ar dažādu informāciju. Nemitīgi publicējot atjauninājumus par brokastīm, pusdienām un vakariņām ar attiecību problēmām, dažiem Facebook lietotājiem šķietami vienkārši patīk dalīties ar katru savu dzīves aspektu. Zinātnieki uzskata, ka cilvēki, kuri ļoti bieži izmanto Facebook „share” funkciju, vienkārši ir ieprogrammējušies darīt to.
Kādā Berlīnes universitātē, zinātnieki ir atklājuši vienkāršu iemeslu, kāpēc daļa cilvēku pārāk daudz dalās ar sevi un citu informāciju soiālajā tīklā. Pētījumu autors Dr. Dars Mešī (Dr Dar Meshi) ir konstatējis, ka cilvēkiem, kuri jūtas spiesti dalīties ar informāciju par sevi internetā ir palielināta aktivitāte smadzeņu reģionā, kas atbild par sociālās izziņas un atlīdzības saistīto apstrādi.
Izmantojot medicīnā pazīstamo Funkcionālo magnētisko rezonansi, tā atklāj, ka brīžos, kad cilvēks nolemj dalīties Facebook vietnē ar sevis saistīto informāciju, noteiktas smadzeņu daļas uz to reaģē.
Pētījums piebilst: "Sharing self- saistīta informācija ir visur esoša rīcība, kas var nodrošināt adaptīvas priekšrocības indivīdiem. Efektīvi prezentējot sevi citiem, kas ietver dalīšanos ar sevis saistītu informāciju, ir ārkārtīgi svarīgas sociālās prasmes, spēlējot lomu profesionālo panākumu jomā, piemēram, padarot draugiem romantisku pievilcību vai citus svarīgus dzīves aspektus."