Sveiciens visiem spokiem! Šis raksts ir tapis ar nodomu dalīties manos uzskatos saistībā ar viedtālruņu dizainu. Kā mēs zinām, cik cilvēku, tik viedokļu, tādēļ daļai tas ko šeit rakstu var likties pilnīgas aplamības.
Kaitinošākā problēma mūsdienu viedtālruņos18
Viedtālruņus parasti iedala trīs grupās, tas ir, budžeta, vidējās un augstas klases, jeb flagmaņi. Taču šoreiz vēlos parunāt par citādu iedalījumu.
Kā zinām, kādu laiku atpakaļ laists pārdošanā ir Samsung Galaxy S6 un S6 Edge. Tomēr kaut kas neparasts ir šajā samsung firmas flagmanī. Tas būtu, nav iespējams paplašināt atmiņu ar sd karti UN nav iespējams izņemt bateriju. Tālruņus, kuriem korpuss ir viengabalains, jeb nav nekādu noņemamu paneļu, zem kuriem slēpjas izņemama baterija, sauc par unibody viedtālruņiem. Salīdzinājumam, bilde ar Samsung Galaxy S5, kurš nav unibody tipa viedtālrunis.
Jūs iespējams teiksiet, unibody tipa viedtelefoni ir galīgi garām. Jā telefoniem ar noņemamiem paneļiem ir daudz plusu. Tie liekas izturīgāki pret mehāniskiem bojājumiem, tiem ir sd kartes atbalsts (ne vienmēr), un pats galvenais, kādēļ cilvēki nevēlas iegādāties unibody telefonus ir tāds, ka tiem nav iespējams ātri, bez gudro Radītāju galvu iejaukšanās izņemt akumulatoru, kad tas ir savu laiku nokalpojis.
Manā uzskatījumā tālruņiem ar noņemamiem paneļiem ir viens drausmīgi liels mīnuss, kurš atsver visus to plusus, un tas būtu pats aizmugurējais panelis. (attēlā LG Nexus 5)
Agrāk, laikos kad telefonu pārdošanas līderis bija NOKIA, noņemamie paneļi bija cieti un nelocījās pat pie liela spiediena. Mūsdienās ir tieši otrādi. Tālruņu displeji kļūst arvien lielāki, korpusi arvien plānāki un arvien lielāku lomu viedtālruņos spēlē siltums, sakarā ar jaudīgajiem procesoriem. Kas notiek ar plastmasu, kura tiek ilgi pakļauta siltumam? Jā, tā deformējas. Nepieguļ cieši klāt telefona korpusam. Un kas notiek, kad divas plastmasas cieši nepieguļ viena otrai? Rodas tukša telpa starp tām. Un uzspiežot uz paneļa, kad tas atrodas tam paredzētajā vietā, jebšu virs akumulatora nodalījuma, rodas skaņas, kuras atgādina krakšķēšanu, čīkstēšanu, sajūtu, ka ierīcē iemiesojies dēmons kurš dzīvo tev skapī, vai vēl ļaunāk, tādas skaņas, kuru dēļ vēlas nolikt savu dārgo viedierīci un nemūžam uz to vairs neskatīties.
Labi, aizmirstam par siltumu. Bet pieņemsim, ka ir cilvēki, kuri bieži maina SIM vai sd kartes. Arī no biežas paneļa uzlikšanas un noņemšanas, tas deformējas. Ir ĻOTI daudzi gadījumi, kad paneļi pēc trīs, jā trīs, nevis trīssimt reižu noņemšanas sāk izdalīt čīkstošas skaņas. Un kas ir pats galvenais, tie nav lētā gala, kīniešu pagrabos ražoti telefoni, pēc kuru nosaukumiem un izskata, nevar saprast vai tie ir viedtālruņi, vai seksa rotaļlietas. Tie nav arī telefoni, kurus iespējams nopirkt par 50 centiem sānieliņā. Nē. Tie ir pasaulē atzīti tālruņi kā Galaxy S5, vai jaunais Microsoft high end flagmanis LUMIA 950 XL.
Tas ir absurds.
Runājot par LUMIA 950 XL. Man pašam bija vēlme iegādāties šo ierīci, jo Windows Phone platforma man ir ļoti tīkama. Tomēr pēc visām drausmīgajām atsauksmēm par šo Microsoft ierīci, kura maksā 600+ eur, es to nepirktu nekad mūžā. Un vai varat iedomāties galveno negatīvo iezīmi šajā viedtālrunī? Tas ir tā drausmīgais, noņemamais panelis, kurš sāk izdvest nepiedienīgas skaņas jau pēc trešās noņemšanas reizes. Un šī problēma ir ļoti izplatīta ne tikai starp Microsoft viedtālruņiem.
Kā risinājumu, viens cilvēks ieteica ielikt papīrus, vai līmlenti starp paneli un pašu ierīci, izsakoties, ka nevēlamās skaņas izzudīs. Tātad sanāk, es nopērku Microsoft pašu dārgāko viedtālruni par 600+ eur un man tajā vajag iestūķēt iekšā Maxima reklāmas avīzi, lai tas pienācīgi un cenai atbilstoši darbotos?
Tiešām ''premium device'', ko citu teikt.
Saprotams, korpusa skaņas var daļēji novērst liekot tālruni tam paredzētā ietvarā, taču es, un domāju vēl daudzi citi šos tā saucamos apvalkus nevēlas lietot. Jā, palielinās telefona izturība un tas aizsargā pret mehāniskiem bojājumiem, bet vienalga es dodu priekšroku tālrunim, kurš ir bez visiem šiem aksesuāriem, nevis 5 collu, divreiz vairāk sverošu nezvēru kabatā.
Paldies, ka izlasījāt līdz galam, lai jums gaiša diena, ar cieņu, Klusais Ābols.