Ne pārāk daudzi cilvēki akadēmisko saniegumu jomā spēj sacensties ar Siāmas kaķi vārdā Felikss Domestikus Česters Vilārds (1975–1980).
Kad zinātniska darba līdzautors ir kaķis7
Viņš demonstrēja solīdus sasniegumus fizikā, kopā ar savu saimnieku, Mičiganas Universitātes profesoru Dž. H. Heteringtonu publicējot divus zinātniskus darbus kriogēnikā (zemu temperatūru fizikā).
Savu unikalo vietu zinātnes vēsturē runcis ieņēma pateicoties atgadījumam žurnāla redakcijā, kad profesors Heteringtons pārrunāja ar kolēģi sava raksta publicēšanu žurnālā "Physical Review Letters". Kad Heteringtons atnesa savu rakstu uz šī zinātniskā žurnāla redakciju, viņam tur pateica, ka, tā kā viņš ir raksta vienīgais autors, bet visā tekstā ir lietots daudzskaitļa vietniekvārds "mēs" , tad raksts ir jāpārraksta, visur izlabojot šo vārdu uz "es".
Tagad tas ir tīrais sīkums, uz datora izrediģēt tekstu var pavisam īsā laikā. Bet! Toreiz bija 1975. gads. Lai izlabotu rakstu, Heteringronam nāktos pārrakstīt visu tekstu uz rakstāmmašīnas. Profesors padomāja...un ātri atrada līdzautoru. Raksta galviņā parādījās vēl viens vārds - F,D.Č. Vilārds un darbs tika nopublicēts solīdajā zinātniskajā žurnālā.
Pirmie iniciāļi tika ņemti no sugas nosaukuma - Felis domesticus - mājas kaķis, Heteringtona kaķi sauca Česters, bet viņa tēva vārds bija Vilārds. Publikācijai bija panākumi, un 1980. gadā Heteringtons nopublicēja vēl vienu rakstu franču žurnālā "La Recherche" - Vilārda vārdā.
Pamazām viss nāca gaismā - kāds apmeklētājs, nesaticis profesoru Heteringtonu, gribēja satikt viņa kolēģi profesoru Vilārdu...un arī pats Heteringtons nosūtīja raksta kopijas dažiem saviem draugiem, parakstot tās ar kaķa ķepu nospiedumiem.