Padomju Savienības ziņu aģentūras "ТАСС" Pavadoņa 1 (Sputnik 1) pieteikums
5. oktobris, 1957. "The New York Times" titullapas virsraksts "Padomju savienība nogādājusi pirmo zemes mākslīgo pavadoni zemes orbītā". The New York Times 1957. gada 5. oktobra svarīgākais notikums ir Padomju Savienības radītais zemes mākslīgais Pavadonis.
"PADOMJU SAVIENĪBA NOGĀDĀ KOSMOSĀ ZEMES MĀKSLĪGO PAVADONI; TAS ROTĒ AP ZEMESLODI AR ĀTRUMU 18.000 J/S. LODE MANĪTA 4 REIZES ŠĶERSOJOT ASV TERITORIJU.590 JŪDŽU AUGUSTUMĀ Redzams Ar Vienkāršiem binokļiem, Saka Maskava. PADOMIJA PALAIŽ ZEMES SATELĪTU"
Vilijams Dž. Džordens Speciāli Ņujorkas Laikam.
Zinu, ka spocēniem patīk fakti tā kā šis būs interesants fakts ! Sputņiku nevarēja ieraudzīt ar vienkāršiem binokļiem, jo sputņiks 1 bija nokrāsots melnā krāsā tāpēc to izsekot bija ļoti grūti !
5. oktobris, 1957. "The New York Times". Amerikāņu zinātnieki Padomju Savienības vēstniecības pieņemšanā sarūgtināti par zaudējumu kosmosa iekarošanas jomā, tomēr atviegloti uzelpo par to, ka lielais uztraukums ir beidzies; Šovakar Amerikas Savienoto valstu satelītu programmu vadītāji bija ļoti pārsegti uzzinot, ka padomju savienības palaistais satelīts ir astoņas reizes smagāks nekā Amerikāņu plānotais satelīts;
Amerikas starptautiskā ģeofiziska gada priekšsēdis, Doktors Jozefs Kaplans sputņika 80 kg lielo svaru raksturo kā "Fantastisku".
Zinātnieki bija pārsteigi par Padomju Savienības radītā zemes mākslīgā Pavdoņa lielo svaru, jo tas vēlreiz apliecināja par to uz, ko tagad ir spējīga padomju savienība, jo "Sputņik 1" svars norādija uz Padomju Savienības arsenālā esošas SKBR R-7(Starpkontinetālā balistiskā raķetes) jaudu un to, ka ar to būtu iespējams nogādāt kodolgalviņu uz ASV. ASV rīcība esošās raķetes tobrīd nebija spējīgas panest tik lielu svaru.