Aizvien jaunas tehnoloģijas strauji izmaina to kā dzīvojam, līdz ar to, ir fascinējoši iedomāties, kāda būs nākotne. Par to arī šis raksts.
Kā tehnoloģijas mainīs mūsu dzīvi nākamajos 10 gados.29
Vecuma plānprātība samazināsies.
Ārsti, izpētot problemātisko DNS, varēs izstrādāt tehnoloģijas, lai cīnītos ar cilvēka prāta spēju samazināšanos, ko izraisa vecums.
Saules enerģija strauji popularizēsies.
Līdz 2025. gadam, saules enerģijas ieguve, uzglabāšana un konversija būs pietiekami augstā līmenī, lai to padarītu par galveno enerģijas ieguves avotu. Redzēt saules baterijas uz ēku jumtiem nebūs nekas neparasts.
Dažādas slimības būs priekšlaicīgi novēršamas.
Ar gēnu inženieriju varēs novērst dažādu slimību rašanos, piemēram, 1. tipa diabētu.
Ēdiena trūkums nebūs problēma.
Apgaismojuma tehnoloģijas uzlabos labības ražīgumu un palīdzēs novērst tradicionālās zemkopības nepilnības. Ģenētiski modificēta labība būs audzējama iekštelpās, tāpēc laikapstākļi un citi faktori vairs nebūs svarīgi, kas arī padarīs cenas stabilākas.
Elektriskie braucamrīki.
Prognozē, ka 10-20 gadu laikā šādas automašīnas izmantos vairāk kā ar degvielu darbināmās. Akumulatori tiks uzlaboti, lai būtu iespējams braukt ātrāk un ilgāk. Šo tehnoloģiju izmantos arī lidmašīnas, kas būtiski mainīs to, kā ceļojam.
Viss būs savstarpēji, digitāli saistīts.
Domāju, ka vairumam šis nebūs pārsteigums. Viss tiks sinhronizēts - mašīnas, mājas, telefoni, pases, utt. Cerams, ka telefonu baterijas arī turēs ilgāk.
Bioloģiski noārdāmi iepakojumi būs norma.
Lielveikalu maisiņi, plastmasas pudeles, trauciņi tiks izgatavoti no īpašiem augu materiāliem. Lai gan, pēc sajūtas, būs grūti atšķirams no mūsdienu plastmasas izstrādājumiem, to izmetot, tas vienkārši sadalīsies, nevis piesārņos dabu.
Labākas zāles vēzim.
Diez vai, ka tiks izgudrots brīnumlīdzeklis, taču paredz, ka tiks izgudrotas zāles, kam nebūs tik izteikti blakus efekti, kā arī būs daudz iedarbīgākas, kā tagad pieejamās.
DNS kartēšana.
Jaundzimušajiem bērniem tiks izpētīts DNS, lai noteiktu viņu risku saslimt ar slimībām. Teorētiski, šāda metode varētu aizstāt asins analīzes, kā precīzāks to noteikšanas veids. Vajadzības gadījumā, tiks lietota gēnu inženierija, lai novērstu sarežģījumus, kā minēts #3.
Teleportācija.
Neseni pētījumi saistībā ar Higsa Bozona daļiņu palīdzēs tālāk izpētīt teleportāciju. Galvenā doma ir šāda - šīs daļiņas izslēgšana ļaus pārvietoties gaismas ātrumā un, iespējams, teleportēties. Tas viss, protams, būs tikai sākuma stadijā, taču tiks uzsākti nopietni pētījumi un testi.
Kāds ir tavs viedoklis? Kuri no šiem varētu piepildīties?