Čau, karoče mazāk runāšu, vairāk rakstīšu. Brauz uz leju lai dzbūtu ko gribēji.
Dvj, beidz māžoties un lasi.
Kā rodas ceļš uz nekurieni?6
206
3
(es izvēlējos šo bildi, jo tas melnais caurums izskatās pēc plates :D) Melnais caurums ir vis eksotiskākais un visvairāk iedvesmojošākais objekts Visumā . Paņem veselas zvaigznes masu . Saspiest to objektā, kurš ir tik kompakts(?) , ka gravitācijas spēks ignorē izpratni . Nekas , pat ne gaisma , ne var izvairīties no vilkšanas svara no melnā cauruma . (a tu kaut ko vispār saprati no šī?)
Ideja pirmo reizi tika atklāta 18. gadsimtā , ko izdomāja ģeologs Džons Mitchell . Viņš saprata, ka, ja varētu saspiest Sauli , un to uztaisīt pa vairākām kārtām , tā svars būs tik spēcīgs, ka būs nepieciešams lielāks ātrums, nekā gaismas ātrumu , lai varētu izvairīties no tā . Sākotnēji , melnie caurumi tika uzskatīti - nekas vairāk kā abstraktas matemātiskām koncepcijām ; pat Einšteins pieņēma, ka tie faktiski nepastāv.
Reklāma
Bet 1931. gadā , astronoms Chandrasekhar aprēķināja, ka dažas augstas masu zvaigznes varētu sabrukt melnajos caurumos galu galā . Tie izrādījās īsti , un nākamo dažu gadu desmitu laikā , astronomi atrada daudz piemēru Visumā . Zvaigznes tiek turēt as perfektā balancā ar diviem pretstatu spēkiem(?). Tur iekšus ir gravitācijas spiediens , mēģinot sagraut zvaigzni , atsveras dēļ izejošā spiediena izstarotās radiācijas . Spied +, lai izspiestu otro daļu no manis.