Šis raksts tehnoloģiju un zinātnes sadaļā nav iekļauts nejauši, jo procesam tika pieiets nopietnā pētniecības garā un tika perfekti izeksperimentēts un izanalizētas vissīkākās procesa nianses.
Kā izvārīt pa īstam perfektu olu10
Laikam nav cilvēciņa, kurš neuzskatītu sevi par perfektu ekspertu ja ne kur citur, tad olu vārīšanas jautājumos.
Tomēr beigu beigās ir jāatzīst, ka tas nav tik vienkārši, kā izliekas, un ir krietns daudzums cilvēviņu, kuriem olas ir bernības trauma- un kuriem ir vienlīdz riebies gan jēlais, puņķainais baltums mīkstajā olā, gan zilganais, riebīgais dzeltenums- cietajā.
Lai pareizi izvārītu olu, un līdzsvarotu divas atšķirīgās substances- dzeltenumu un baltumu- ir vajadzīgas atšķirīgas temperatūras.
Kas var būt vienkāršāks, kā uzvārīt olu? Tikai- to izdarītu pareizi, lai dzeltenums nebūtu pārāk sauss un ciets, un baltums neliptu pie čaumalas..
Dzeltenuma un baltuma gatavošanas temperatūrām ir jābūt stipri vien atšķirīgām, ja grib optimāli labu rezultātu. Baltuma ideālā temperatūra ir - 82° pēc Celsija (šajā temperatūrā baltums kļūst blīvs, bet ne līdzīgs gumijai) Bet dzeltenumam "komfortablāka" ir 77° C. (pie augstākas temperatūras tas kļūst sauss un drupans un iegūst nepatījamu, zilganu krāsu).
Ja iemet olu karstā ūdenī, tad, kamēr dzeltenums kļūs ciets, baltums jau būs sabojāts, bet, ieliekot olu aukstā ūdenī, baltums pielips pie čaumalas un ola nenotīrīsies perfekti.
Džejs Kendži Lopess- Alts atrisināja šo problēmu sekojošā kārtībā: iemest olu verdošā ūdenī uz 30 sekundēm, bet pēc tam pievienot dažus kubiņus ledus (lai pazeminātu t°) un gaidīt vārīšanās brīdi. Pēc tam vārīt līdz vēlamajam stāvoklim. Bet, lai noteiktu kurā momentā kāda būs olas konsistence, viņš ik pēc 30 sekundēm izņēma vienu olu un pārbaudīja tās stāvokli.
Rezultātu var apskatīt šajā attēlā- lūk arī perfekts špikeris, lai tiešām kļūtu par ekspertu olu vārīšanas jautajumos! :).