Jā tik tiešām kāds vīrietis pēctam ,kad pats bija infekcējies ar baktērijām sabiedriskā tualetē nolēma šo to mainīt un izgudroja patiesi vienkāršu, bet gudru priekšmetu!!
Kā atvērt durvis pēc čurāšanas?!66
Vai arī tu apmeklējot publisko tualeti esi aizdomājies par to, ka nomazgājot rokas tev atkal nāksies atvērēt durvis, lai izietu pa tām un tādējādi tikko mazgātās rokas atkal būs baktēriju pilnas?! Nu vairs nē! Jo uzņēmējs vārdā Miks no Essex ir importējis ierīci kura ļaus atvērt tualetes durvis neizmantojot roku palīdzību!
Miks šo ierīci kurai devis nosaukumu ''StepnPull' sāks tirgot Lielbritānijā jau sākot ar pirmdienu. Šo visai vienkāršo metāla konstrukciju iespējams pieskrūvēt pie tualetes durvju apakšas, tādējadi persona uzliekot kāju uz šīs ierīces var atvērt durvis daudz ērtāk neizmantojot roku palīdzību. Vīrietis uzskata, ka šī ierīce palīdzēs izvairīties no nevajadzīgām baktērijām un saslimšanām.
Miks šo ierīci izgudroja pēctam, kad pats Amerikā reiz apmeklējot sabiedrisko tualeti tika pie tādas infekcijas kura gandrīz vai laupīja jaunā vīrieša roku. Miks pie šīs infekcijas tika, jo viņa labās rokas īkšķim bija mazs iegriezums pa kuru tad arī ši infekcija iekļuva.Tad šī infekcija nonāca vīrieša asinsritē un tika konstatēts ,ka šī īr A klases baktērija kura bieži sastopama uz ādas virsmas, vai rīklē.
''Man kopumā bija četras operācijas kuru laikā centās glābt manu roku, kā arī manu dzīvību, jo uz operācijas galda pat elpošana uz brīdi man bija apstājusies'', pastāstija Miks. Ja šāda tipa baktērijas iekļūst audos un orgānos, tad nākas saskarties ar tā saucamo invazīvo infekciju.
Papildus tam infekcija var izsaukt arī sepsi- asins infekciju kura izraisa augstu temperatūru, ātru sirdsdarbību, kā arī elpošanu. Ja nākas saskarties ar šo infekciju, tad nepieciešams doties uz slimnīcu, jo vajadzīga būs medicīniska palīdzība. Pacients tiek ārstēts ar antibiotikām un var būt nepieciešama arī operācija, lai izņemtu bojātos audus. Viens no četriem cilvēkiem kurš saskaras ar ''strep'' A baktēriju mirst no tās radītajām sekām.
Miks stāsta, kad nejauši radās ideja par šādu ierīci un,ka tikai tad viņš iedomājās cik patiesi tas ir elementāri un vienkārši, bet tai pat laikā saudzīgi veselībai. Dermatologs vien atzina, ka pat tad kad jūs nomazgājiet rokas uz jūsu rokām paliek aptuveni 10miljonu bakteriju un šis skaitlis dubultojas, kad apmeklējam tualeti. Dziļāki pētijumi Londonā liecina, ka ja cilvēki biežāk mazgātu rokas pēc tualetes apmeklējuma, tad arī mirušo skaits nebūtu tik liels. Šī ierīce tiks pārdota par 40mārciņām gabalā. Miks patiesi cer, ka slimnīcās, krogos un citās sabiedriskās vietās drīzumā būs uzstādīta šāda ierīce, kura neprasīs pieskārties baktēriju pārpilniem rokturiem!