Tehnoloģijas nāk un iet, kā arī dažādas tehnoloģijas, kas saistitas ar īstiem darba rūķiem, piemēram, veļas mašīna, tad nu pa šo tēmu nedaudz pastāstīšu kā tad īsti šīs veļas mašīnas vēstrure ir cēlusies un kā viņa līdz šai dienai ir attīstijusies, par to būs viss nākamajā rakstiņā tieši šeit :
Protams ļoti daudzi vīrieši domā pēc šādas loģikas: vīrieši strādā, bet sievietes dara visu saimniecisku, piemēram, mazgā traukus, mazgā veļu utt. Tad nu es domāju, ka inženiertehnoloģija šajā jomā ir nedaudz sievietēm ir palīdzējuši, izveidojot veļas mašīnas vai trauku mazgājamās mašīnas.
Pirmās veļas mašīnas bijām protams mēs paši, kad mūsu senčiem vaidzēja ar rokām mazgāt savu veļu un bija ļoti daudzi mīnusi, šājā procesā, piemēram, patēŗē enerģiju, pacietīgs darbs un ķīmiska saskare ar mazgāšānas līdzekļiem.
Izrādās, ka pirmā mehāniskā veļas mašīna tika izgudrota 1851.gada, Kalifornij'a, kur veļas mašīnu darbināja striķi, bet striķus vilka dažādi dzīvnieki, piemēram, zirgi, kazas u.c.
Protams šādas veļas mašīnas, kas bija vairāk kā pirms 150 gadiem ir jāatrodas muzejā, bet tā laika veļas mašīnas protams nespēj sacensties ar tagadējām veļas mašīnām, ko tik mums mūsdienas nepiedāvā? Žāvēšanu, dzesēšanu utt.
ASV 20.gadu laika kopš izdomāja šādas veļas mašīnas, pa visu ASV bija tikai 2000 šāda veida prototipi, bet Eiropā šādas veļas mašīnas parādījās tikai 1900.gadā un tik un tā šādas veļas mašīnas spēja iegādāties, kuriem bija vismaz 5x vairāk naudas nekā tā laika vidēji nabadzīgiem cilvēkiem.
Krievijā šāda vieda veļas mašīnas no sākuma neparādījās, jo viņi vēlējās izgudrot kaut ko savu, bet viņiem tas neizdevās un pēc desmmit gadiem parādījās viņiem tāda veļas mašīna, kāda bija ASV pirms 50 gadiem, protams, tā pati vecā laba zirgu vai kādu citu dzivnieku darbināmā veļas mašīna.
Protams, tad jau sākās vēlāk elektrības laikmets un viss tika balstīts uz tā, es domāju, ka ļoti daudzi atceras padomju laika veļas mašīnas, kas atradās kādos laukos vai pie vecmāmiņas, vismaz tāda man vēl ir un, kad pedējo reizi šo veļas mašinu es dzirdēju, bija tik skaļa, manuprāt tik cik 10 bēŗni vienlaicīgi kliegtu.